Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pune Dunlop pe spate, cica acolo tre' sa stea alea mai bune!
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • mai bune ca alea noi goodrich nu cred ca sunt, chit ca au un an si 1 mie de km.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Originally posted by Niki B View Post
        Pune Dunlop pe spate, cica acolo tre' sa stea alea mai bune!
        "alea mai bune" trebuie sa stea unde e tractiunea masinii. deci daca e logan, pe fata

        Comment


        • iar ai aparut ma gulie ?
          de unde stii tu ca tre sa ai anvelope mai bune pe fata decat pe spate ?
          ce faci cu aderenta in minus de pe puntea spate ? o pui bine in garduri ?
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            "alea mai bune" trebuie sa stea unde e tractiunea masinii. deci daca e logan, pe fata
            Pune mana si invata temeinic. Pentru ca nu e asa. La Logan.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Pune mana si invata temeinic. Pentru ca nu e asa. La Logan.
              daca poti sa argumentezi te cred. la ce folosesc pe spate?!

              Comment


              • Ti-a zis samy mai inainte, dar nu citesti decat ultimul post, vad.

                Comment


                • k-ule ,m-am spart de ras cu asta pana acum
                  cunoaste cel mai bine toate anvelopele de pe piata, topuri, nebunii, alea alea, stie care sunt cele mai indicate anvelope de zapada, gheata, polei, marci, subdiviziuni ale marilor producatori, ce mai, mare scula! Dar asta a fost maximul, habar n-are cat face 2+2 dar el rezolva integrale

                  "daca poti sa argumentezi te cred. la ce folosesc pe spate?! "
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Originally posted by samy0388 View Post
                    vorba unui coleg, poate mi se opreste vreun tugurlan cu michelin in fundu meu, sa vezi ce-i dau in gura, numai premium !
                    Ce vina au anvelopele, daca ala de la volan e animal?!?

                    Comment


                    • Originally posted by samy0388 View Post
                      iar ai aparut ma gulie ?
                      de unde stii tu ca tre sa ai anvelope mai bune pe fata decat pe spate ?
                      ce faci cu aderenta in minus de pe puntea spate ? o pui bine in garduri ?
                      gulie esti tu. vad ca o dam in altele. tractiunea e pe fata, franele sunt pe fata..ma invata tu. pe spate nu fac nimic. tu trebuie sa inveti

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        daca poti sa argumentezi te cred. la ce folosesc pe spate?!
                        Folosesc, sa fie fie bine ca sa nu fie rau.
                        Daca tot recomanzi montarea lor pe fata, cum crezi ca te putem intoarce noi din drum si sa te convingem ca nu'i a buna?

                        Cel mai bine, intra pe site'ul unui producator, Michelin de exemplu, ca aia iti plac tie, documenteaza'te si apoi mai treci pe aici si intreaba de noi.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • S-a mai discutat. Pe spate e indicat, ca sa-ti poti pastra traiectoria.

                          Comment


                          • B997NDL
                            Ca sa intelegi mai clar, fa un test un pic mai extrem: mergi cu 2 gume de iarna pe fata si cu 2 de VARA pe spate, pe un drum cu zapada sau gheata. Sa ne spui impresiile dupa aia. Mai ales pe coborare.

                            De aia, cand ai 2 anvelope mai bune de iarna, se pun pe puntea spate. Daca-ti fuge spatele pe un drum alunecos, ai pus-o de mamaliga, cu greu mai tii masina pe drum. Daca esti si in panta, pe coborare, o sa ajungi cel mai probabil in sant.

                            Ai sa vezi ca pe spate anvelopele au rolul lor, nu doar sa se-nvarta odata cu janta.

                            Comment


                            • am doua perechi de anvelope. motrio far away si debica frigo 2. motrio au deja o iarna. ce sa pun pe spate? debica?
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                acum normal ca aia cu tractiune pe spate si fara controlul tractiunii, au probleme dar au alte avantaje.
                                Eu am cauciucuri de iarna Yokohama, si sa dea dracii in ea de masina daca prinde un mica pata de gheata ca n-o mai scot de acolo.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google