Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • janta stock nu bate la ochi. daca imi pun care se vad de la posta diferite fata de stock am sanse mai mari sa se uite la dimensiune chit ca este ce trebuie.
    daca las janta stock si pun 205 din lateral nu iti dai seama. este cu 1 cm mai mica in diametru

    Comment


    • Daca chiar vrei sa faci chestia asta cu jante de tabla cred ca ar fi bune niste jante de tabla dar putin mai late.
      Eu am aliaj, de aia stau cu morcovu cand trec pe langa politie, tu vrei sa mai scurtezi morcovu practic ca nu se stie cand esti tras pe dreapta si verifica si dimensiunea rotilor.

      Comment


      • Am schimbat si eu aseara pe la orele 23 cand am plecat de la Carol anvelopele de vara cu noile Michelinuri Alpin A4.
        Le-am facut proba pe Sebastian ca sa vad cum se comporta. I-am dat loganului pe bulevard vreo 110/120 de km/h si masina se comporta excelent si nici vorba de zgomotul facut la rulare,,sunt foarte SILENTIOASE.
        Denivelarile de pe caldaram sau linii de tramvai se absorb mult mai bine cu aceste anvelope.
        Acu sa mai vina si zapada ca sa le vad cum se comporta!

        Comment


        • Originally posted by darksid3 View Post
          D-aia toti profesionistii recomanda ca spatele sa fie bazat Exemplu
          ca o concluzie personala dupa ce am vazut linkul pus de Darksid3: daca aveti bani de aruncat pe geam luati-va anvelope all-season
          Sa vedeti teste pe gheata de patinuar ce varza sunt, aprope ca si cele de vara purtate iarna.

          Exact ca in testul ala am patit eu de vreo 2 ori asta iarna cu anvelope de iarna bune pe fata si uzate all-season pe spate, e 100% adevarat.

          Comment


          • Si eu am patit ca si tine, doar ca n-am fost la fel de norocos, traiasca CASCO!

            Asa ca luati de bagati la tartacuta ca tot voi platiti inzecit. Mai nasol e cand se lasa cu spitalizari sau si mai grav...
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • dar daca nu e zapada se poate circula cu cele vara???eu inca nu le-am schimbat

              Comment


              • Originally posted by cosmin_93 View Post
                dar daca nu e zapada se poate circula cu cele vara???eu inca nu le-am schimbat
                Tu chiar n-ai auzit sau citit nimic despre capitolul anvelope de iarna?
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • de citit nu am citit, dar de auzit am auzit mai multe pareri (una ar fi, dak nu e zapada, gheata sau polei nu face politia nimic)

                  Comment


                  • Daca vrei lucruri concrete si nu pareri atunci citeste textul ordonantei in cauza si anume 5/2011 si ai sa gasesti raspuns la problemele care te preocupa(pana una alta ca sa nu fiu rautacios;...pe drumurile publice acoperite cu gheata,zapada sau polei)
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • A folosit sau foloseste cineva Lassa Snoways(inca sunt in cautare de anvelope de iarna)? Am inteles ca sunt fabricate in Turcia, si sunt la un pret bun la Selgros (235 lei). Par ok ca si profil.


                      Par chiar ok din teste
                      Last edited by andreyi; 7 November 2011, 12:55. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • pare un pret ok atata timp ca la astia e 325 lei la o dimensiune mai mica si de obicei n-au preturi mari. ba chiar moderate. http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.p...&nichtweiter=1

                        Comment


                        • Vezi ca in linkul tau e vb de Snoways 2. Ce am gasit eu e snoways 1 sau era.

                          Comment


                          • si totusi cred ca sunt ok. parea destul de moale cauciucul?

                            Comment


                            • Se pare ca s-au vandut toate.

                              Comment


                              • pe net ai cautat? uite: http://www.compari.ro/anvelope-c3615...ru-r15,pret=1/ vad ca debica frigo e la 235

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google