Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In lege apare doar "M+S", fara fulgi si munti. Deci este in regula.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Originally posted by B997NDL View Post
      Citeşti printre rânduri, din nou.

      Alpin 4 a "luat" nota 8.8, în sensul în care i'a fost testată silenţiozitatea ca şi anvelopă de iarnă, iarna.
      ES - anvelopă de vară, testată vara.


      Doar în felul asta, testul poate fi concludent. Evident, nivelul de zgomot să fie măsurat cu un aparat special destinat acestui lucru, nicidecum luând în considerare "n" păreri subiective.
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • chiar sunt curios. o sa-mi cumpar un decibelmetru ca tocmai mi-am comandat si anvelopele de vara, michelin energy saver si o sa masor la amandoua. revin cu rezultatele experimentului

        repet: ale mele de iarna au fost incomparabil mai silentioase decat barumurile de vara pe timpul verii

        nu cred ca cineva era asa de cunoscator in anvelopele de iarna incat sa zica: astea merita 8,8 pe scara de iarna sunt silentioase sau nu.punct
        Last edited by B997NDL; 30 November 2011, 12:01. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Ma abonez la decibelmetru, pentru evacuare.

          Platesc bine
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • intai sa-l gasesc. cred ca pe ebay doar

            Comment


            • In ultimul an, anvelopele Barum brilliantis, devenisera foarte zgomotoase; la 20-30km/h cand scoteam pe liber aduceau un zgomot de rulaj destul de pronuntat, ca acela pe care il intalnesti pe sectoare de drum mai putin prietenoase. Dupa ce le-am montat pe cele de iarna, Semperit Speed Grip 2, va pot spune ca situatia e total schimbata;auzi doar un fashait.
              Sa vedem cum or fi in conditii de iarna.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • merci! deci nu e numai impresia mea... credeam ca am innebunit

                Comment


                • Cine minte? Nu-i nici un coleg de forum care sa lucreze in AGIGURARI?

                  Vad ca apare si aici dilema cauciucuri de iarna/vara versus CASCO RCA!
                  Am intrebat asta aici : http://www.loganclub.ro/forum/lipsa_...83#post1115283
                  (n-am stiut sa postez directia catre threat - invatati-ma!)

                  Bine (adica nu-i bine) ca am vazut pe aici ca si alti colegi au probkeme cu Barum Brilantis. Si ale mele HURUIE! Cu porcariile astea a venit masina si eu nu am stiut ca sunt atat de proaste, poate as fi incercat sa fac ceva la dealer cand am luat-o. Au un huruit dubios, necontinuu si care se manifesta cel mai des la viteze mici, la 30 km/h se simte cel mai tare.
                  La aderenta sunt la fel de proaste, daca vreau sa demarez un pic mai tare ma trezesc ca rotile se invart in gol pe asfalt, cauciucu scartaie si masina...sta pe loc! Am mai avut un Logan cu MONTANA si pe bune ca aceste Barum-uri le simt mult mai proaste.

                  Comment


                  • le-am schimbat cu energy saver. am scapat de ele

                    Comment


                    • Reveniti la anvelope.

                      @CeDeBe-L, probabil ca Barum-urile tale huruie tare acum, pe frig, pentru ca se intaresc opinca.
                      Vara nu-s chiar asa zgomotoase sa nu le poti ignora.
                      Last edited by crististreulea; 30 November 2011, 15:27.

                      Comment


                      • ce inseamna reveniti la anvelope?! pai noi despre ce discutam?! de ignorat poti ignora si metroul cand trece pe langa tine.. dar sunt zgomotoase. daca n-ai termen de comparatie poate nu-ti dai seama cum nu mi-am dat nici eu la inceput, dar odata ce ai pus unele silentioase observi o mare diferenta.

                        eu puneam sunetul pe seama motorului mai ales ca e diesel si cu power box care intr-adevar imi da putere dar si mareste zgomotul facut de motor
                        Last edited by B997NDL; 30 November 2011, 18:27. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • "poate pe tine nu dar pe mine ma intereseaza mai mult comfortul si economia de carburant"

                          Pai stimabile daca ai "Power Box" pe diesel atunci cu cele spuse la postul 3082 cum ramane ?

                          Dieselul este economic cu orice fel de anvelope dar cu Power Box e alta treaba.
                          sigpic
                          Batranu'

                          Comment


                          • adica?! sa stii ca power box-ul face economie ca si remaparea

                            iti reduce cu cca 3% consumul, fapt confirmat si de inginerul de la dacoserv. gata ca fac off topic daca vrei detalii iti dau pm
                            Last edited by B997NDL; 30 November 2011, 19:53. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Am auzit ca in cazul in care te prinde fara Anvelope M+S, pe langa amenda se retine si certificatul de inmatriculare, intrebarea este ce fel de dovada iti da?
                              Daca iti da d-aia pana la parcare ce te faci, cauti anvelope cu RATB-ul? Cum ajungi cu masina la RAR ca sa iti dea adeverinta ca ti-ai montat anvelope M+S?

                              Comment


                              • De ce sa te legi la cap fara sa te doara? Nu-i mai simplu sa-ti pui anvelope adecvate?.Daca vrei sa experimentezi, n-ai decat?
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google