Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai asa cred si eu,Andrei! Multumesc tuturor!
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • Mi-am luat gume de iarna la tanculet...
      In sfarsit am reusit... Mi-am luat 4bucati dunlop winter sport M3 185/65/15 la 780ron 4bucati cu tot cu ecovaloare mai ramane sa le montez...
      Attached Files

      sigpic

      Comment


      • Sa le stapanesti sanatos Mama Omida, apropos: Monteaza-le cand va da zapada, evita sa le rulezi pe asfalt uscat prea mult timp ca le uzezi prematur.Am vazut in vara masini cu cauciucuri de iarna..Nu-i inteleg pe oamenii aia..
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Da tot e o disputa
          aici la ct oricum zapda e maxim 5zile... Rolul cauciucului e de la 10grade celsius in jos... Ptr ca cele de vara devin tari si nu mai au aderenta asa buna... Deci nu e vorba doar de zapada e vorba de temperaturi eu unu asa stiu... O sa aman cat pot montaju... Doar ca nu am unde sa le tin :d acum le am in masina noroc cu foliile

          sigpic

          Comment


          • Atunci mai astepti putin sa scada temperaturile ...Acum ca tot ai spus, in ce zona ai masina parcata?
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • hehe am alarma cu perimetru cum se apropie cineva eu jup pe geam... Cred ca dorm pe geam in seara asta...
              sunt in masina provizoriu ca ma duc sa le las intrun garaj

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by SoNyKeL View Post
                Mi-am luat gume de iarna la tanculet...
                In sfarsit am reusit... Mi-am luat 4bucati dunlop winter sport M3 185/65/15 la 780ron 4bucati cu tot cu ecovaloare mai ramane sa le montez...
                De unde ai luat marfa ?
                LOGAN--> <--TOYOTA

                Comment


                • @sonykel- Sa le folosesti sanatos! Le-ai luat mai ieftin decat mine! Vezi ca n-ai mult de asteptat pana sa le pui, ca de la noapte da frigul in sud si est! Numai bine!
                  LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                  Comment


                  • Originally posted by gusi View Post
                    Nu mai inteleg nimic! Am vazut la doua Loganuri cu jenti de tabla aceleasi prezoane ca ale mele. Sa-mi fi zis aia de la service ca sunt diferite, doar ca sa ma duc sa le cumpar?!
                    Gusi, azi mi-am montat jante de aliaj si am vazut ca difera prezoanele de cele care erau pt jantele de tabla.Este diferenta, nu mare, dar este.Pacat ca nu am facut poze la cele de aliaj

                    Comment


                    • @sorin_pss- Salut Sorin! Da, am vazut ca este o diferenta, dar nu inteleg de ce si la unele din cele cu jante tabla stock, si aliaj stock, sunt aceleasi prezoane! Probabil sa fi venit in diverse loturi, la fabrica? S-a folosit un lot la toate jantele(aliaj+tabla), dupa aia altele...Sa-i pupe...Cine stim noi!
                      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                      Comment


                      • Dan.Gutu au oferta la metro fugi repede ca e pana duminica parca...

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by SoNyKeL View Post
                          Da tot e o disputa
                          aici la ct oricum zapda e maxim 5zile... Rolul cauciucului e de la 10grade celsius in jos... Ptr ca cele de vara devin tari si nu mai au aderenta asa buna... Deci nu e vorba doar de zapada e vorba de temperaturi eu unu asa stiu... O sa aman cat pot montaju... Doar ca nu am unde sa le tin :d acum le am in masina noroc cu foliile
                          Care 5 zile,ai uitat iarna trecuta ca a fost un calvar,strazi inzapezite

                          Comment


                          • Da si a tinut cat 5,5 zile... Oricum a inceput ninsoarea la sfarsit de wekend si urmatoarea saptamana pe marti deja era uscat pe 99&#37; din drumuri

                            sigpic

                            Comment


                            • Pe varianta de echipare KISS a loganului meu, am anvelope Michelin Energy, iar dupa ce m-am "holbat" pe net am vazut ca sunt de vara.
                              Propbabil e cam tarziu, dar va rog sa-mi recomandati 4 anvelope de iarna si 4 jenti de otel si de unde sa le iau.
                              Eu ma gandeam sa iau tot Michelin, dar merg pe mana voastra si iau ce-i mai bun pentru Logan.

                              Comment


                              • Pt Gusi si altii pe care-i intereseaza despre prezoane!
                                In privinta prezoanelor pot sa-ti spun ca stiu pe un unchi care avea jante de aliaj si cand le-a schimbat cu jante de tabla, a uitat sa le spuna celor de la atelier sa schimbe si prezoanele.
                                Cum prezoanele celor de aliaj sunt mai lungi ca cele pt tabla, i-au strans prezoanele pana la capat si i-au gaurit etrierul pe spate si i s-a blocat frana, de a umblat prin service si a mai cheltuit bani cu gramada.
                                deci sfatul meu e sa faci rost de prezoane potrivite pt jante.
                                Siguranta ta conteaza!
                                Mircea

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google