Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu sustin decat faptul ca e diferenta prea mica intre ele ca performante pentru suma de bani mai mare cu 30%. Conteaza mult mai mult indemanarea si atentia decat ca ai debica sau michelin pe masina.
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • @ Cezar. crezi ca anelopele conti ts 830 p care sunt clasa ultra high performance ar fi mai ieftine?! da-mi voie sa ma indoiesc

      Comment


      • a4 au cam cea mai buna nota la rezistenta la uzura
        Nota 10 ca stii sa cauti pe net. Cu A4 ai facut macar 1000 de km? Asa, ca sa-ti faci o parere.

        Cauta pe net notele la uzura pentru Kormoran de vara si pentru Michelin Energy Saver.
        Indiferent care sunt notele, iti garantez ca acele Kormorane rezista mai multi km decat Michelin.

        Pana acum ai tinut-o cu zgomotul, acum incepi cu uzura.

        Comment


        • Originally posted by vasile78 View Post
          Se face colegu', facem testul la 40-50 km/h ca asa se merge pe zapada, nu cu 80 cum merg "soferii" adevarati. Inca un amanunt, ai ABS? Eu nu am.
          Am si ABS, insa pe zapada afanata ala mai mult jeneaza decat ajuta. Prefer sa nu-i scot siguranta insa.
          Cat priveste vitezele..... raman la parerea ca in afara localitatii cu gume de iarna chiar si pe zapada se poate circula mai repede de 40 la ora. Ca sa nu se urce tirurile pe tine macar.
          Last edited by einstein1984; 7 December 2011, 14:49.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • @ndl: vreo 300 si ceva sunt. Michelin-uri cat sunt? Ca ultima data cand m-am uitat, erau 400, ceea ce mi se pare enorm.

            LE: aiurea, au acelasi pret. Deci pro pt Michelin, datorita gradului de uzura mai mic.

            Comment


            • @ Cezar: pe site-ul de care vbea colegul mai devreme sunt (si le au pe stoc) 280 lei

              @ Samy: frigo 2 nu sunt chiar asa ieftin

              Comment


              • Pe mine m-ai convis. Ai argumente suficiente: costuri, uzura, calitate. Momentan Michelin-urile sunt bunicele.

                Comment


                • multumesc! Samy a fost baiat destept si le-a cumparat ieftin dar la ora asta sa fie frigo 2 -272 lei si a4-280 lei ar face alegerea sa fie ceea ce americanii numesc "no brainer" adica fara sa mai stai pe ganduri. Samy are dreptate: alegerea e in functie de buget, dar cand diferentele sunt asa mici...

                  Comment


                  • tocmai asta e problema, ca voi va bazati pe argumente ca : uzura, calitate, preturi, note, comentarii, review-uri, branduri in sine, dar unu n-ati vorbit pe dovezi palpabile pe drumuri adevarate, dati note imaginare unor anvelope numai din tastatura ...
                    Cezar a fost singuru care a zis ca merge cu yokohama sh de n-are nici-o treaba, si nu mai sunt michelin si n-a avut probleme
                    dar tu, ndl : cat ai mers cu debica sa iti dai cu parerea ? eu sunt la a2a iarna, prima facuta cu unidirectional pe supernova, iar acum frigo 2 pe logan, daca le simteam proaste luam fix altceva, tigar, motrio, la fel de ieftine, clar ?

                    PS: 216 bucata pe vremea cand lumea astepta sa vada daca se da legea de obligativitate sau nu ...
                    Last edited by 827sam; 7 December 2011, 15:14.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • nu ma polemizez cu tine ca n-are rost. o fi cum spui tu.. sute de mii de oameni au mers cu ambele branduri si asa se dau notele, sau in teste facute de prifesionisti in orice conditii de carosabil. nu sunt din tastatura cum spui tu. si aici inchei polemica. fiecare are dreptul la o opinie

                      Comment


                      • ai dreptate, are dreptul la o opinie reala, la obiect si corecta, plus ca daca te iei dupa unu si dupa altu, de ce naiba mai ai logan ? ca e de mare porc masina asta, vezi alte marci mult mai bune
                        chiar, nu-i un paradox sa ai logan cu michelin si sa mai vezi si de exemplu skode cu matador ? (chiar noi de fabrica, vezi octavia)
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • si yokohama sunt anvelope bune. vbesti de ele ca si cum ar fi petarde ce daca sunt sh daca au profil?!

                          Comment


                          • nu nu, nu-s petarde, ti-am dat exemplul lui Cezar, ca merge fara probleme cu sh-uri Yokohama
                            adica ce vreau sa intelegi, ca nu tre sa ai michelin ca sa ajungi la sibiu, ca se poate circula LA FEL DE BINE si cu alte anvelope
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • numai ca octavia pleaca de la 17.000 de eiro. avel loganuri pt ca nu ne-am permis altceva. nu mai fii fatzarnic ca stii de ce... altfel ne gaseam pe alte forumuri

                              Comment


                              • skode cu matador ?
                                Matador sunt anvelope bunisoare. Bine, nu ca Michelin, dar bunisoare.

                                Ma scuzati de intrerupere, puteti continua.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google