Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca pretul nu e o problema, iti recomand astea
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Originally posted by Shakar View Post
      Anvelope premium la limita superioara a bugetului - Michelin Alpin A4, GoodYear UG8, Dunlop Winter 3D/4D. Anvelope cu raport pret/calitate foarte bun - Debica Frigo 2, BF Goodrich G Force Winter. Ai de unde alege.
      Deci daca ai fi in locul meu, ce-ai alege? Exact intre cele 3 mentionate de tine oscilez si eu, dar nu m-am hotarat care, pentru ca nu stiu nimic despre ele.
      Mersi de sfaturi.

      Originally posted by darksid3 View Post
      Daca pretul nu e o problema, iti recomand astea
      mersi... 90% raman la astea.

      Celelalte variante de luat in calcul raman Dunlop si Michelin
      Last edited by sinx; 13 December 2011, 23:52. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • As alege intre UG8 si A4, care le-as gasi mai ieftin. De ce nu 3D ? Imi place mai mult design-ul profilului la celelalte, astea fiind probabil cele mai bune 3 anvelope pe dimensiunea asta nu gasesc alt criteriu ).
        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

        Comment


        • Orice ai alege dintre UG8, A4 si M3, n-ai cum sa dai gres.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Originally posted by vitriol View Post
            Orice ai alege dintre UG8, A4 si M3, n-ai cum sa dai gres.
            M3 sau 3D? Ca e diferenta intre ele
            sigpic

            Comment


            • Scuze. M3 e modelul vechi. 3D am vrut sa zic.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • @ sinx: cauta aici si fa-ti o idee si despre goodrich
                Looking for new tyres? Tyre reviews has unbias information for hundreds of tyres, along with group tyre test results and tyre data


                asa si kleberurile sint destul de bune si au pret mic vad- 230 pe al doilea link dat de tine. sunt tot de michelin facute
                Last edited by B997NDL; 14 December 2011, 00:16. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by sinx View Post
                  Alpin A4 am gasit pe alt site cu 300 de lei bucata, deci nu e diferenta de pret chiar asa mare. Bugetul ar fi de maxim 300 de lei pe anvelopa, deci sunt deschis la propuneri.
                  Daca ai gasit alpin A4 la 300 de lei bucata ,,,ce mai astepti ?

                  Comment


                  • Originally posted by darksid3 View Post
                    Daca pretul nu e o problema, iti recomand astea


                    Pana la urma am ramas pe ce ai recomandat tu, respectiv GoodYear UltraGrip 8. Culmea am trimis 1-2 mailuri si am negociat cu ei pretul pentru anvelopele astea la 280 de lei cu ecotaxa si transport inclus in afara Bucurestiului. Sper sa fie cea mai buna alegere. Anvelopele Michelin A4 le scoteam undeva la 260-270 de lei dar parca suna mai bine GoodYear
                    sigpic

                    Comment


                    • si eu zic tot la fel. Good year Ug8 sunt mai bune decat alpin a4. si ca off, m-am uitat la cauciucurile de iarna ale unui prieten si sunt fabricate in vest germany . dot nu era pe ele dar va puteti inchipui....
                      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                      Comment


                      • Dot-ul il gasesti pe interiorul cauciucului. Daca il cauti cu anvelopele montate pe autoturism nu poti sa-l vezi.

                        Comment


                        • de unde sa le fi luat?! ar insemna sa aiba min 20 de ani. imi vine greu sa cred. se dezintegrau pana acum... sau s-or mai nota si acum la fel?! ca totusi aia era BRD (Bundes Republik Deutschland)

                          Comment


                          • Dot-ul il gasesti pe interiorul cauciucului. Daca il cauti cu anvelopele montate pe autoturism nu poti sa-l vezi.

                            Comment


                            • Originally posted by leutzul View Post
                              Dot-ul il gasesti pe interiorul cauciucului. Daca il cauti cu anvelopele montate pe autoturism nu poti sa-l vezi.
                              cum asa?! trebuie sa fie si pe afara. eu am pe afara..

                              si care e interiorul la anvelopele simetrice-unidirectionale?!

                              n-are nicio logica sa-l puna pe interior. oi fi montat tu gresit anvelopele.
                              Last edited by B997NDL; 15 December 2011, 13:52. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Inscriptiile sunt asemanatoare pe interiorul cauciucului si pe exterior. Dot-ul este doar pe interior daca au fost montate bine cauciucurile.
                                Am observat asta la mine si am verificat cand am ajutat la montarea cauciucurilor pe alta masina(a cumnatului meu).
                                La anvelopele simetrice-unidirectionale nu mai conteaza care este interiorul si exteriorul.
                                Last edited by leutzul; 15 December 2011, 13:55.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google