Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La 280 lei Alpin A4 e cea mai buna varianta ...
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • Intradevar, e bun pretul, eu am cumparat Michelin Alpin A4 la inceputul lui noiembrie cu 300 ron. Salutare!

      Comment


      • cum vi se par Michelin Alpin A4---sunt bune--ceva pareri! mersi!

        Comment


        • Da, sunt bune daca le iei la preturi decente. Michelin scoate anvelope cu durabilitate mare si aderenta buna. Doar ca pe alocuri sunt cam scumpe. Deci, daca gasesti la un pret decent, ia-le.

          Comment


          • am gasit in IT cu 70euro/buc----mersi de raspuns Cezar!

            Comment


            • Originally posted by logan 05 SGB View Post
              cum vi se par Michelin Alpin A4---sunt bune--ceva pareri! mersi!
              Sunt foarte bune si le RECOMAND.
              Astazi prin Bucuresti cu ocazia acestei ninsori anvelopele le-am tot testat pe stradute unde zapada se asternuse si am ajuns la concluzia ca isi merita banii din plin.
              De exemplu am mers cu 60 la ora si am pus frana brusc si ABS-ul a intrat destul de tarziu deci aderenta a fost excelenta iar ca o comparatie fata de anvelopele de vara ( tot Michelin ) pe aceiasi zapada si in aceleasi conditii ABS-ul intra muuult mai repede la o frana un pic mai serioasa.
              Daca am plecat de pe loc mai in forta rotile nu au patinat in gol si nici vorba sa isi piarda din aderenta.

              Comment


              • Confirm, deși am mai scris despre Alpin A4 de pe mașina personală, căci le-am testat la munte.
                ÃŽn schimb, pe mașina de serviciu, n-apucasem să testez Debica Frigo2. Cam șpanuri, sunt dezamăgit: pierd aderența pe zăpadă foarte ușor. Aviz amatorilor!
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • Dar mai e nevoie de confirmare?.....stim cu totii ca sunt foarte bune! Eu raman la parerea ca isi merita din plin banii.

                  Comment


                  • sunt f bune. super multumit.

                    Comment


                    • Eu am avut Matador Nordica luate de noi.Din prima iarna pe portiuni inghetate de sosea imi aluneca spatele la viteze relativ mici.Chiar eram sa intru intr-o masina parcata Aveam 40km/h.Distanta intre masini: 1,5 m.M-am dus in lateral pana la cativa cm de cea parcata.Acum am Pirelli winter carving si nu am probleme cu ele.

                      Comment


                      • Buna ziua!
                        Mi-am comandat acum doua anvelope de iarna DUNLOP WINTER SPORT 3D 185/65R15 . Mai am de anul trecut doua Motrio winter far away. Am facut o alegere buna? Se vor „intelege”?
                        As fi avut varianta mai buna in categoria asta de pret? (270 lei)
                        Multumesc mult de rabdare si raspuns!

                        Comment


                        • Daca ai fost multumit de Motrio, sa fii sigur ca Dunlop nu va dezamagi.

                          Alegerea este mai mult decat buna.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • Multumesc de raspunsul rapid. Voi reveni cu observatii despre ele saptamana viitoare. Ma asteapta un drum lung, pana la Cluj, asa ca voi avea ocazia sa le testez.

                            Comment


                            • Prim update: Le-am comandat ieri pe la 11 si azi la 7.45 amicul de la curier suna la interfon, cica a vazut lumina la fereastra. Montat, abia astept sa ruleeez. Prima impresie, silentioase, chiar si cu Motrio pe spate.

                              Comment


                              • si ce ziceti vor da amenzi caschetarii de la rutiera in Bucuresti azi .maine?? celor ce nu au gume de iarna

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google