Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai astea sunt kormorane?! au lateralele cam cele mai intarite. daca ai avut kormoran sau barum br 2 o sa vezi o mare diferenta.

    Originally posted by controversatu View Post
    Salutare.
    Vreau sa-mi cumpar 2 anvelope de vara, am vazut o oferta la Selgros, Good Year GT3 cu 249 lei. Din fabrica masina a venit cu Michelin Energy Saver de care am fost f f multumit, (am cca 85000 km cu ele) dar sub 300 de lei/buc nu gasesc. Intre cele 2 ce ma sfatuiti? Cei care aveti GY GT3 poate imi spuneti ceva impresii.
    Va multumesc.
    uite ce zicea si colegul. 85 de mii fara probleme. sa-mi spui cate mai fac asta.
    Last edited by B997NDL; 17 February 2012, 01:06. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by controversatu View Post
      Salutare.
      Vreau sa-mi cumpar 2 anvelope de vara, am vazut o oferta la Selgros, Good Year GT3 cu 249 lei. Din fabrica masina a venit cu Michelin Energy Saver de care am fost f f multumit, (am cca 85000 km cu ele) dar sub 300 de lei/buc nu gasesc. Intre cele 2 ce ma sfatuiti? Cei care aveti GY GT3 poate imi spuneti ceva impresii.
      Va multumesc.
      Masina a venit cu Michelin Energy E3A nu Energy Saver (care sunt mai bune). Gasesti Energy Saver cu < 300 lei si merita, ca alternativa mai ieftina dar foarte buna ia-ti BF Goodrich Profiler 2. GY GT3 nu sunt spectaculoase deloc.

      PS - Dunlop FastResponse sunt excelente dar se uzeaza foarte repede, 2 seturi tin cam cat unul singur de la Michelin, fara sa renunti la multa performanta. Eu as recomanda Michelin, au durata de viata foarte mare in timp ce ofera si performanta.
      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

      Comment


      • hankook, kumho, caucicuri foarte bune la pret decent

        Comment


        • am gasit kumho la 251 dar pt 16 lei diferenta, eu zic totusi ca energy saver sunt alegerea mai buna.

          Comment


          • Ma intereseaza aderenta, stabilitatea si sa reziste la transeele din bucuresti
            @Shakar, m-am uitat la BFG Profiler 2 si g-grip cand am vazut ce aderenta buna au g-force winter pe uscat si ud/ploaie. Mi-ar placea ceva in V dar nu e criteriu chiar important, calitatea e inainte profilului.

            Comment


            • pt vara - continental ecocontact 3. foarte rezistente la gropi, si foarte durabile.( eu am facut 100 de mii cu ele si iarna si vara!am luat bordura la 50 km/h pe franare de mi-a sarit capacul si am strambat janta; galma nu a facut!
              pt iarna - bf goodrich g-force profil v...nu am ramas inzapezit pana acum. acum 1 luna eram singurul care facea slalom printre tiruri derapate pe dealul negru pe o zapada groaznica. toti ceilalti imi faceau semn ca sunt nebun!
              fara

              Comment


              • dute tare ba cu povestile astea...

                Comment


                • in general anvelopele japoneze sunt cele mai bune
                  Vand piesa auto logan originale si aftermarket

                  Comment


                  • e buna asta... da exeple. niciunul din top nu e japonez. conti, pirelli, michelin, good year, nokian...etc

                    This is part 2 of the 2010 European Summer Tyre Test 185/65 r15. To read the reaction, and see the results of tyres sized 225/45 R17 please read Part 1


                    vezi ca kumho si hankook sunt mid range, nu premium http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/

                    Comment


                    • neshte anvelope bune aveti?ceva ce sa nu aiba prea mult zgomot la rulare..etc.de vara sa fie.Care se pricepe sa mi dea si mie niste exemple..
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • subscriu la ce a spus spanu in legatura cu BF Goodrich g-force Winter
                        @NDL: pt mine testele nu prea sunt chiar asa relevante, eu ma uit pe forumuri din afara ce anvelope folosesc baietii cu sportive si clasamentul e cam asa: 1. hankook 2 3 4 5 (toyo, kumho,yokohama, michelin) nu neaparat in ordinea asta...
                        LE: micutule daca vrei ceva cu zgomot redus la rulare cauta anvelope cu profil liniar. V-urile si asimetricele sunt mai zgomotoase

                        Comment


                        • @micutzu666
                          Semperit Comfort Life.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Ok,ms de idei..
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • misto semperiturile alea nenea iancule, sunt niste anvelope care si-au dovedit calitatile atat pe turisme cat si pe camioane/autocare

                              Comment


                              • Am Semprit Speed Grip; foarte silentioase. Mai mult zgomot de rulare am la cele de vara, Barum Brilliantis.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google