Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai te asteptam la intalnirile de polivalenta, sau la fulgere

    Comment


    • o sa vin daca prind la vara un moment de trezie. traiasca terasele! glumesc. nu mai "joc" la profesionisti. m-am lasat.

      ON topic: abia astept sa pun anvelopele de vara dar mai trebuie vopsite jantele de aliaj. mai scot 400 pe jante si 600 pe etrieri si tamburi.
      Last edited by B997NDL; 8 March 2012, 17:54.

      Comment


      • am de ales intre :

        185 65 15 Michelin Energy Saver

        185 60 15 Dunlop SP 01

        195 60 15 Toyo Proxes CF1, Dunlop SP 01, BF G g-grip

        a folosit cineva dimensiunile astea sa imi spuna cum se comporta masina cu ele ? frana, consum, acceleratie etc

        Comment


        • nu lua BFG, nu mai sunt ce-au fost...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • @Alessandro: o sa-mi sara lumea in cap ca sunt considerat avocatul michelin-ului dar eu zic ca dintre cele de mai sus, clar energy saver. au aderenta buna, rezista cel mai bine la uzura dintre muulte alte anvelope, si alaturi de P0 au consumul cel mai mic datorita celei mai mici rezistente la rulare.

            Comment


            • singurele anvelope facute de michelin pe care le-as lua ar fi pilot exalto 2.
              parerea mea: incearca toyo

              Comment


              • ai mers cu energy saver ? ne intalnim in politehnica si o sa vezi despre ce e vorba. sunt mai multi pe aici care sunt f multumiti de ele.

                Comment


                • stiu cum conduce alessandro si in consecinta mi-am exprimat parerea.

                  Comment


                  • ndl, dar tu ai mers cu pilot exlto? clar ca sunt din alta liga si la pret, dar depinde ce vrei de la o guma, poate unora li se merita. stiindu-l si eu pe alex, parca tot pe pilot exalto m-as duce. de la concurenta, conti premiumcontact sau sportcontact, eco nici nu se pune problema. sau bridgestone, no way pirelli. gumele italiene is ca si masinile lor: arata fain, da' in doua zile le man'ca rugina
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • el postase ca variante, anvelope cu preturi normale. nu era vorba sa alegem ce anvelope vrem.. si mi se pare aiurea sa pui anvelope sport pe o masina care in ziua ei buna are 110cp. atunci un porsche cu ce sa se mai incalte?!

                      si pe unde merge Alessandro? are vreo pista speciala prin bucuresti? va place sa exagerati si sa sustineti ca mergeti sportiv. unde?! eu zic ca energy saver au un raport calitate/pret super bun si te tin mult mai mult decat alte anvelope.
                      Last edited by B997NDL; 10 March 2012, 01:07. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Dar ce aveti frate cu EcoContact? Nu sunt bune? Eu am avut EcoContact3 din fabrica si am mers 45k pana sa le pun pe astea de iarna (Michelin Alpin A4) si am fost foarte multumit, atat pe uscat cat si pe umed au o aderenta foarte buna. Sigur mai merg inca 10k cu ele. Oricum, cand va trebui sa le inlocuiesc, voi opta pentru noile Continental EcoContact5 sau Michelin Energy Saver. Daca nu ati mers macar 1000 km cu o marca de anvelope sau macar sa fi citit niste review-uri despre ele, nu va grabiti in a da sfaturi ca nu e frumos. Numai bine!

                        Comment


                        • Originally posted by alessandro View Post
                          am de ales intre :

                          185 65 15 Michelin Energy Saver

                          185 60 15 Dunlop SP 01

                          195 60 15 Toyo Proxes CF1, Dunlop SP 01, BF G g-grip

                          a folosit cineva dimensiunile astea sa imi spuna cum se comporta masina cu ele ? frana, consum, acceleratie etc
                          unde vezi tu ecocontact intre variantele de mai sus? Alessandro intrebase ce stim despre astea, nu altele.

                          Comment


                          • ce rau esti ! parerea mea este ca fiecare sa isi cumpere anvelopele care crede ca il caracterizeaza si ii satisface stilul de sofat. mai bine asa decat sa apara susoteli de genul : am luat ca mi le-a recomandat x si y de pe forum dar nu imi plac ...
                            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                            Comment


                            • acum ca a trecut iarna pot spune ca am facut o alegere buna....motrio winter far away s-au descurcat foarte bine pe toate conditiile si auu un pret accesibil
                              MY CLA

                              Comment


                              • Originally posted by Seba View Post
                                ndl, dar tu ai mers cu pilot exlto? clar ca sunt din alta liga si la pret, dar depinde ce vrei de la o guma, poate unora li se merita. stiindu-l si eu pe alex, parca tot pe pilot exalto m-as duce. de la concurenta, conti premiumcontact sau sportcontact, eco nici nu se pune problema. sau bridgestone, no way pirelli. gumele italiene is ca si masinile lor: arata fain, da' in doua zile le man'ca rugina
                                Eco Contact nici nu am gasit si sunt scumpe rau. pe cealalta masina am gumele astea si mi s foarte multumit de ele. au aderente foarte buna la franare si rezista si mult in timp

                                voi alege Michelin Energy Saver in principiu. sa vedem si ce au pe stock la magazin. acum ma duc sa le schimb

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google