Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skd_ozenel View Post
    cum e cu 195/50/15? nu de alta dar am trecut la 195/55/15 si sunt curios, ca nu am apucat sa le montez.
    suspensie stock sau....?
    E mult mai stabila masina. Acum am H&R. Da o scurta perioada am mers cu anvelopele astea si cu suspensie stoc. Ca si stabilitate as spune ca e cam cum e cu amortizoare sport si talon mare. Cu suspensia sport si anvelope cu talon mic deja e alta poveste.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by vitriol View Post
      @spanu, pe fostul Logan aveam Kormorane si 6 masini m-au lovit din spate (la modul cel mai serios). Deci, termina-te cu vrajeala, ca Kormoranele sunt peste ContiEcoContact3.
      s-a inteles gresit!!!
      nu am afirmat ca CEC3 sunt sub Kormorane. ba din contra am mers cu ambele, si chiar am vazut diferenta si CEC3 sunt cu mult peste Kormoran.
      comparatia am facut-o cu loganul lui tata care in aceeasi nr de km a schimbat 2 randuri. (2 seturi de Kormorane= 1 set de Continental)
      fara

      Comment


      • unde se gasesc cauciucuri kumho?
        momentan am un set de ecsta ku31, puse aseara.
        dimineata asta - prima impresie e buna spre foarte buna avand in vedere ca sunt din 2009 si sunt cam duse. cum se termina nici nu ma gandesc sa iau altceva... daca acum tin cum tin, nici nu ma gandesc cum ar fi cu ele noi
        nicio poveste in comun cu debica sau conti...
        astept sa vad la drum intins cum e cu ele si probabil duminica sau luni un drum de munte

        Comment


        • Pneuri vară MOTRIO Impulsion, DOT 47 11, (21-25 Noiembrie 2011), ADRAS Dr.Taberei, Str. Braşov, preţ vânzare 199 Ron !

          Dacă îşi fac treaba la fel de bine ca Motrio Winter (de care am fost foarte mulţumit), pare o alternativă destul de bună faţă de mărcile mai scumpe !
          Attached Files

          Comment


          • incearcati sa urcati in calitate, daca de motrio sunteti multumit, sa vedeti ce satisfactie simtiti la un alpin A4.
            am mai scris pe undeva pe aici, am mers cu multe loganuri, echipate cam cu tot ce inseamna echipare de prim montaj la anvelope si diferenta intre un cauciuc ieftin si unul scump se simte.

            Comment


            • incearcati sa urcati in calitate, daca de motrio sunteti multumit, sa vedeti ce satisfactie simtiti la un alpin A4.
              Pai vine vara. Ce sa faca lumea cu Alpin 4?

              Sugereaza-le totusi un Michelin Energy Saver/Primacy.

              Comment


              • Sau BF Goodrich G-grip.
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • Era vb de motrio de iarna si satisfactia oferita.
                  De vara nu M energy. Conti premium contact mai bine.

                  Comment


                  • Pneuri vară MOTRIO Impulsion, DOT 47 11, (21-25 Noiembrie 2011), ADRAS Dr.Taberei, Str. Braşov, preţ vânzare 199 Ron !
                    Era vorba si de Motrio DE VARA, si de IARNA.

                    Conti premium contact mai bine
                    Dunlop SP Sport01 mai bine.
                    PremiumContact sunt bune dar prea scumpe.
                    Last edited by mr.K; 13 April 2012, 18:52.

                    Comment


                    • Cine stie dimensiunile/pasurile, prezoanelor pt. jante de aliaj la logan

                      Comment


                      • 12 M1,5 sau 12x1,5. cum vrei.. pasul e 1,5 mm lungimea filetului parca 22 mm

                        Comment


                        • Multumesc si Paste Fericit!
                          Last edited by Seba; 16 April 2012, 23:15.

                          Comment


                          • Multumesc ! Paste fericit si tie si familiei !

                            Comment


                            • Originally posted by Ampt View Post
                              Motrio Winter (de care am fost foarte mulţumit)
                              Deci repet, daca de motrio a fost incantat oare ce ar zice de alpin?

                              Totusi, Kumho pe unde se gasesc?

                              Paste fericit tuturor.
                              Last edited by skd_ozenel; 15 April 2012, 06:52.

                              Comment


                              • Revin cu o impresie despre Hankook K425...sunt surprinzator de bune pe ud, am fost nevoit sa franez destul de tare de pe la 80 respectiv 40 la ora si prind excelent pe asfalt si nici pe uscat nu stau rau. Multumit de achizitia lor, chiar nu-mi pare rau ca am optat pt ele. Singurul minus e pe noroi si iarba uda unde nu prind la fel de bine ca Montana care datorita profilului intermediar prindeau mai bine, dar in rest nu erau grozave.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google