Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • anvelopa Motrio 185/65/15 are 92T in loc de 88T cum este in civ, ar fi vreo problema?

    Comment


    • 92 e indicele de sarcina.
      Nu e nicio problema.
      88T e minimul necesar pentru Logan.

      Depozit de anvelope online. Importator de cauciucuri pentru autoturisme, 4x4, autoutilitare si camioane. Preturi mici la pneurile in stoc.
      Last edited by mr.K; 2 November 2012, 22:05.

      Comment


      • N-are nimic; indice de sarcina mai mare. 88=560kg, iar 92=630kg, pe anvelopa.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Cu 92T vin echipate van-urile din cate stiu eu. Poti sa cari mai mult cu masina

          Sent from my GT-I9070 using Forum Runner

          Comment


          • Ma refeream la controlul politie-RAR sa spuna ca nu corespunde cu ce este trecut in civ.

            Comment


            • Nu e nicio problema!
              MY CLA

              Comment


              • Pe ei ii intereseaza dimensiunile 185/65r15 n-au treaba cu indicele de sarcina sau de viteza. Cel de sarcina iti indica greutatea maxima care o poate suporta anvelopa iar cel de viteza (T, H etc.) iti arata viteza maxima cu care poate rula timp de 10 minute fara sa se degradeze.

                Comment


                • Nu pot sa nu observ nebunia declansata de noua lege, cea cu anvelopele de iarna, in randul necunoscatorilor. De fapt, asta s-a si dorit, dezinformarea totala a consumatorului, care si asa e prost de bubuie...

                  Vreau si eu sa montez noile anvelope de VARA pe jantele de 17", sa ma bucur de ele, ca-s noi si n-am mai mers demult pe rotile de 17". Dar ce, am loc de idiotii care se inghesuie la vulcanizari sa-si puna pretioasele anvelope de iarna?! Ii anunt pe aceasta cale ca iarna NU a venit si NU e nevoie sa-si monteze toti deodata anvelopele. Atat timp cat afara sunt peste 10 grC, anvelopa de iarna NU are ce cauta pe masina. Of, greu e sa citesti cateva randuri, mai ales acum cand avem internetul la dispozitie.
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • dsign, multa lume inca crede ca anvelopele de iarna sunt obligatorii de la 1 noiembrie. Cand poporul e cum e puteau sa fie si 30 de grada afara ca ei faceau rand la vulcanizare.

                    Comment


                    • Si e mai bine sa mearga TOTI 2,5 milioane de bucuresteni la vulcanizare cand incepe sa ninga?!....interesant. Eu am preferat sa fiu idiot si sa le pun de saptamana asta pe masina tocmai sa scap de "agitatia" specific mioritica. Dimineata si seara e destul de rece, 15 grade au fost 3 ore pe zi...iar de miercuri vine frigul

                      Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
                      Last edited by PCH; 4 November 2012, 21:23.

                      Comment


                      • Inseamna ca idiot am fost si eu ., dar PCH are dreptate cu agitatia ce va urma cu ele.
                        La toate vulcanizarile am vazut cel putin cate 4 masini asteptand.
                        Eu am vrut sa scap de o grija, cred ca o sa merg cu ele pana iarna viitoare
                        Last edited by vdmihai; 4 November 2012, 21:26.
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • Bre Dsign vino bre pe Industriilor ca e aproape de tine si nu stai mai mult de 10 minute. SUnt vreo 4 vulcanizari pana la mine si n-am vazut coada la niciuna. Ieri dimineata cand le-am pus eu (tot ca sa evit aglomeratia) nu era nimeni.

                          Comment


                          • buna dimineata! urmeaza ca in cursul zile-i de azi sa imi cumpar si eu "gume" dar inca sunt in dubiu .... Ce gume sa aleg dintre : Sava Eskimo S3+ si Michelin A4 !?
                            ( dupa asa zise noile etichete amadoua au aceeasi performanta , doar difera banii ) Mai am o intrebare "stiti ceva de gumele Sava , sunt bune de ceva ? Multumesc frumos!

                            Comment


                            • Eu cred ca sunt mai bune Michelin A4 decat Sava Eskimo S3+ !










                              Nu mai cita postul anterior!
                              Last edited by Niki; 5 November 2012, 09:59.

                              Comment


                              • Eu am prefetat sa investesc in niste jante si imi pun eu rotile vand vreau.

                                Sent from my GT-I9070 using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google