Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la cati km se schimba cauciucurile? sau cand s-au tocit se schimba?
    zambeste ...

    Comment


    • ce inseamna bani putini pentru tine ?
      debica 181 lei http://www.anvelopejantepromotii.ro/...a-model:Passio

      merita o diferenta de 100 de lei la 4 anvelope pentru astea


      @ionel cand s-au tocit sau cand sunt prea vechi si intarite. ex. 7-8-9 ani

      Comment


      • Stie cineva ce inseamna datele din a 4-a coloana de aici? - tabelul de la pg.2 .
        Intreb asta deoarece se observa ca janta RIAL "Zamora" 7J15 are omologare TUV si pentru anvelope cu dimensinile de 185/65 R15 dar, corespunzator acestei dimensiuni, in a 4-a coloana apar date diferite pe tipuri de masini insa anvelopa are aceleasi dimensiuni.
        Last edited by Cromatic; 13 May 2013, 15:54.

        Comment


        • Originally posted by B997NDL View Post
          ~200RON/ bucata. Nu prea am incredere sa iau de pe net anvelope,consumabile etc dar daca as gasi in magazine la un pret asemanator ceea ce mi-ai sugerat tu as cumpara evident. Pana in momentul de fata anvelopele au fost singurele consumabile la care chiar am fost zgarcit, si o sa fiu in continuare
          Last edited by lord_wader; 13 May 2013, 21:23.

          Comment


          • Ce anvelope recomandati de vara cu cea mai buna aderenta ? Am continental de 5 ani si s-au dus jumate .

            Comment


            • Originally posted by lord_wader View Post
              ~200RON/ bucata. Nu prea am incredere sa iau de pe net anvelope,consumabile etc dar daca as gasi in magazine la un pret asemanator ceea ce mi-ai sugerat tu as cumpara evident. Pana in momentul de fata anvelopele au fost singurele consumabile la care chiar am fost zgarcit, si o sa fiu in continuare


              Daca vrei in jur de 200 de ron, dai o fuga prin real si vezi ca gasesti tot debica passio la 179 lei. Te salut
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by asfd View Post
                Ce anvelope recomandati de vara cu cea mai buna aderenta ? Am continental de 5 ani si s-au dus jumate .
                Si eu am avut din fabrica continental,foarte multumit am fost si sunt de ele.De ceva timp am pus pe spate yokohama - 195/60r15 88v c.drive, dupa 500km spatele e mai stabil si aseara pe o ploaie buna condus un pic mai sportiv aderenta e la nivel ridicat.acum sa vad in timp uzura.

                Comment


                • E normal ca orice anvelopa noua are aderenta mult mai buna ca una de 5 ani indiferent de marca. Vei merge relativ putini km cu yokohamele comparativ cu michelin sau continantal insa au aderenta foarte buna pe toate soiurile de drumuri.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • da 827sam ai dreptate.

                    Comment


                    • Originally posted by asfd View Post
                      Am continental de 5 ani si s-au dus jumate .
                      ...si cati km? Si eu am Eco Contact 3 si par niste anvelope destul de bune..
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • si eu aceeasi parirere cu ecocontact 3. mai aderente decat sp sport01 precedente, mai bune pe ud.

                        Comment


                        • Originally posted by lord_wader View Post
                          Pana in momentul de fata anvelopele au fost singurele consumabile la care chiar am fost zgarcit, si o sa fiu in continuare
                          Ai fost foarte neinspirat cand ai ales la ce sa fii zgarcit, avand in vedere ca o anvelopa nu are doar rolul doar de a nu merge cu masina pe jante ca sa nu le zgarii, ci poate face chiar diferenta dintre viata si moarte.

                          @razvanamza, "in your dreams".
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Poate spsport 01 erau chele, astea fiind noi puteau evacua apa.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Originally posted by razvanamza View Post
                              si eu aceeasi parirere cu ecocontact 3. mai aderente decat sp sport01 precedente, mai bune pe ud.
                              Ieseam duminica prin Pallady spre A2; în acea zona sunt, parca vre-o doua treceri de nivel pe care le-am observat cam tarziu. La frânare oarecum insistentă, se auzea acel zgomot specific al anvelopelor care parcă se agaţă de asfalt, fara sa intre abs-ul, ceea ce iţi confera acel sentiment se siguranţa ca totul e sub control; si nu e singura situaţie in care remarc acest lucru.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • la Sp 01 nu se aude acel zgomot, doar franeaza concret si la obiect
                                dupa niste experiente cu michelin e3a pe un astra H nu prea m-as mai risca la michelin, inafara faptului ca sunt destul de scumpe, 25% din pretul lor fiind defapt pentru reclam
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google