Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • le-ai luat deja"vechi de 1 an" ...ar fi fost bine sa cauti ceva mai "proaspat"! dar na`....asta e!
    Keep walking...

    Comment


    • nu am gasit astea au fost cele mai noi sa zicem asa..... din 2013 nu aveau decat kormoran....
      Last edited by 77sky; 26 October 2013, 23:07.

      Comment


      • gaseai la altii prin tara....poate chiar la un dealer dacia!
        Keep walking...

        Comment


        • Originally posted by Razvy View Post
          NDL-ule, Rotex am folosit pe batrana dacie si folosesc ai mei pe golf, sunt facute de michelin.
          Eu folosesc Vredestein pt vara si urmeaza sa le schimb si pe cele de iarna. Am avut pirelli snow sport si am fost multumit de ele. Acum am niste porcarii de la continental, habar nu am ce model si vreau sa le schimb cu vredestein. Nu am folosit pana acum vredestein de iarna, acum le voi incerca. Daca nu imi convin, trec inapoi la pirelli
          Crede-ma ca am folosit destule marci si doar de unele am fost multumit.
          pai tu vorbeai de ce ai tu pe masina, nu de ts 850.

          Originally posted by mr.K View Post
          Si ADAC ce voiati sa scoata pe primul loc, Michelin?
          Oricum, la 185/65/15 clasamentele pot arata altfel.
          Nici pe austrieci si pe elvetieni nu-i crezi ? la fel era si cel al lor.
          OAMTC si TCS. cred ca poti cauta orice top.
          Last edited by B997NDL; 26 October 2013, 23:24. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Nici pe austrieci si pe elvetieni nu-i crezi ? la fel era si cel al lor.
            Si astia folosesc germana. Deci nu-i cred!

            Dupa mine, peste Michelin si Conti e Goodyear Ultragrip. Strict subiectiv bineinteles, si nu pe Logan, ci o dimensiune mai mare a anvelopelor.

            Comment


            • tu chiar crezi ca merge asa in lumea lor ? Michelin "e" fraieri ? i-ar da in judecata, daca ar fi trucate, de nu s-ar vedea aia de amenzi si dosare penale.
              sa fim seriosi. la banii vehiculati de-abia ar astepta un scandal din asta.

              Comment


              • Anul asta o sa imi iau 2 vredestein snowtrac 3 ca sa imi fac setul complet, anu trecut am avut doua pe fatza si s-au comportat perfect in zapada.
                Cel mai important e sa stii sa adaptezi viteza si cum sa calci acceleratia, iar cauciucurile sa fie cat mai noi.

                Comment


                • Buna
                  Am vazut oferta Frigo 2 debica in selgros , la un pret ok, 189 lei pe bucata, insa cind m-am uitat pe ea am vazut ca este MS. Sa inteleg ca este all season ?

                  Comment


                  • NU este all season, pe ce scrie M+S este cauciuc de iarna.
                    Oferta e mai buna in carrefour la 169 bucata dar e bine si la selgros.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Multumesc de raspuns

                      Din ce am citit anterior am vazut ca pretul era peste 200 de lei pe cauciuc in trecut, de aceea am zis ca e ok ca pret. Oricum nu am Carrefour in oras

                      Intradevar, am pus un prieten ce lucreaza la selgros sa se uite pe marcaj, apare MS cu ”munte si fulg”, deci este de iarna si cu DOT 3713.

                      Multumesc de lamuriri
                      Last edited by gogoloius; 31 October 2013, 17:21.

                      Comment


                      • eu le-am luat de aici in toamna lui 2011 si mi le-a adus acasa gratuit cele 4 bucati, pe vremea aia costau 208 lei, pret bun totusi, nu au DOTuri vechi la anvelope, poti lua in calcul si o comanda pe siteul lor.
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • De la debica doar navigator stiu ca este all season

                          Sent from my Grand X In using Forum Runner

                          Comment


                          • Le voi lua din Selgros... Pe site ar fi cu 2lei/buc mai ieftin. Oricum la carrefour ar fi ”castana”, dar .... nu am in zona

                            Multam de sfaturi oricum

                            Comment


                            • Mi-a intrat un holzsurub in pneu marka kormoron...am fost la vulcanizare si l-a scos iar gaura resepectiva a fost astupata cu un sunur. Problema e ca a inceput sa se dezumfle iar....imi scade la 1.2 bar.

                              E mai recomandat un petic decit un sunur?

                              Comment


                              • vezi ca debica frigo2 posibil sa ai probleme cand e sticla pe strada/polei ... chiar si la zapada nu prea pleci de pe loc
                                recomand fulda kristal montero 2, good year ultragrip extreme sau ultragrip 6, dunlop, sava eskimo ,...
                                ​​​​​​

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google