Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O solutie de ...avarie; sper sa nu te simti jignit.
    Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

    Eu spun ca le poti lua cu 500.
    Last edited by IancuMIC; 15 October 2014, 21:50.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • ...nu am de ce sa ma simt jignit si iti multumesc pt. informatie
      ...stiu gumele , sunt chiar OK , le-am avut 3 ierni pe fosta masina de serviciu , un Golf 6 si la pretul din oferta sunt o afacere buna . In cazul de fata se mai adauga cheltuiala cu transportul , dar si asa merita ...
      ...practic am nevoie doar de 2 gume noi (pe spate sunt rezolvate)
      ...aproximez in jur de 1000-1200 km/luna ca si parcurs in perioada de iarna (in sezonul asta nu merg la ) si ma gandesc ca nu merita investit foarte mult in niste anvelope care sa ma tina pana ce "imbatraneste" cauciucul
      ...inca mai "studiez"
      Last edited by old_radu; 15 October 2014, 22:07.

      Comment


      • Originally posted by Drogas View Post
        La anvelope de iarna sunt taticul lor.
        Pai mo, sunt anvelope slabe, dar ai exagerat. Resapatele, marangoni, tigar, kormoran, viking ce mai sunt?
        Plus ca msi e o chestie, folosesti asa ceva? Eu intru in a4a iarna cu ele si n-am avut stres. Sa nu uitam totusi ca debica frigo2 sunt defapt vechile goodyear ultragrip 5.
        La ora actuala si eu as lua din start conti ts850, dar in 2011 cand le-am cumparat diferenta intre ele si un pneu premium de iarna sarea de 100 lei pe bucata.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • acum, ca sa fim drepti, el a zis ca sunt mediocre, nu proaste. adica, undeva la mijloc.

          Comment


          • Sunt mediocre iarna. Vara sunt excelente. Vorsprung durch technik!
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • audi ? e un apropo la Drogas ?

              Comment


              • Originally posted by old_radu View Post
                ...vreau sa cumpar Debica Frigo 2
                ...ceva sfaturi ?

                Multumesc !
                Debica Frigo 2 sunt cea mai buna varianta de buget.

                Sau BF Goodrich 185/65 R15 G Force Winter GO, daca le gasesti la pret bun.

                Comment


                • Le poti gasi si cu 25 de lei/buc. mai ieftin, pe alt site.

                  Personal, daca ar fi sa aleg anvelope "de buget" (~200 lei/buc.), as alege Sava Eskimo S3. Sunt peste Debica si cam la egalitate, daca nu chiar mai bune decat BFG, dar la un pret mai mic.
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • Originally posted by 827sam View Post
                    Pai mo, sunt anvelope slabe, dar ai exagerat. Resapatele, marangoni, tigar, kormoran, viking ce mai sunt?
                    Plus ca msi e o chestie, folosesti asa ceva? Eu intru in a4a iarna cu ele si n-am avut stres. Sa nu uitam totusi ca debica frigo2 sunt defapt vechile goodyear ultragrip 5.
                    La ora actuala si eu as lua din start conti ts850, dar in 2011 cand le-am cumparat diferenta intre ele si un pneu premium de iarna sarea de 100 lei pe bucata.
                    Am spus mediocre, adica sa nu zici ca nu ai anvelope de iarna pe masina...

                    Adica un compromis pana la urma...

                    DEbica frigo au normele E la consum cu F la aderenta pe carosabil umed.

                    O sa zici ca nu te intereseaza aderenta pe carosabil umed pentru ca iarna mergi pe zapada... ei bine pe zapada mergi 2 -3 sute de metri pana iesi la sosea unde e asfalt negru ud...

                    Bf Goodrich au clasele E cu E...

                    Toate anvelopele de iarna la bani putini low cost nu au cum sa fie excelente iarna... sa fim seriosi.


                    PS Debica de iarna sunt bune doar vara dupa cum amintea mai sus Nikki Minaj.

                    Comment


                    • Cata teorie...cu practica e altceva.
                      Si Dunlop SP01Sport, de exemplu, nu sta bine la indici, dat sta bine pe sosea.


                      Asa si Debica Frigo, merge bine pe zapada.

                      Bf Goodrich au clasele E cu E...
                      Si din astea am, pe o masina. Multumit de ele.
                      Last edited by mr.K; 16 October 2014, 09:51.

                      Comment


                      • Daca altii au facut deja teste si anvelopele au fost deja clasificate si ras-testate de ce eu ca end user sa imi bat capu cu pareri subiective ca x anvelopa e buna, y nu e buna, foarte simplu ma duc la rezultatele testelor si la clasificari.

                        Sunt clasificari deja facute si suficiente informatii pe tyrereviews.co.uk.

                        Bf Goodrich sunt bune pentru ca nu ai incercat altceva din clasa C cu C

                        Comment


                        • Bf Goodrich sunt bune pentru ca nu ai incercat altceva din clasa C cu C
                          Mai ales vara.
                          Imi bat eu capul cu tine, cand tu stii absolut totul despre mine, ce am incercat si ce nu, grupa sanguina, marca de bere / prezervative preferata, de cate ori urinez ziua...
                          Omul a vrut ceva de buget. Punct.
                          Ofera-i tu C+C in 200 de lei.

                          Comment


                          • BF Goodrich, sunt E cu C. Sava Eskimo, identic. Doar ca Sava sunt mai silentioase, 68 dB vs. 78 dB (nu ca ar conta extraordinar, dar este un plus).
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment



                            • Mai bune ca orice altceva la 200 lei.

                              Comment


                              • 26 procente e mult ca reducere, daca au dot 2013-2014 merita, altfel nu prea
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google