Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta e chiar nasol, uzezi si anvelopele aiurea plus amortizoarele.
    cel mult 3 liniute, si-alea cand pleci la mare :-)))))
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • D-aia voi astia cu je-pe-le n-aveti niciodata in acelasi timp rezervoru' de benzina si butelia de gaz pline?

      Comment


      • deci ca sa ne intelegem. diferentele intre michelin si continental in gama asta de produse sunt atat de vagi si de fine incat nu conteaza si raman doar opinii si pareri personale si atat.
        daca pui in balanta cu gama medie sau buget de anvelope - debica frigo de ex, atunci sar in ochi.
        pe emceveu am de alea si sunt ingrozitor de galagioase, zici ca sunt cu senilata in mers, se simte deformarea profilului la schimbarea directiei, la franare la fel...nasoale rau intr-un cuvant dar isi fac treaba atat timp cat le cunosti si nu le depasesti limitele.
        ce mi se pare aiurea la conti TS850 e ca la franare parca ezita in prima parte a pedalei. aproape acelasi sentiment ca la debica cand franez, doar ca nu se aude si in modificarea rontaitului pe asfalt. nu se pune problema de frane ca sunt aproape noi si discurile si placutele. poate sabotii sa fie de vina

        Comment


        • Asta cu franarea, si cu ingrozitor de galagioase...nu stiu ce sa zic... Unde sunt fabricate?

          Comment


          • "pe emceveu am de alea si sunt ingrozitor de galagioase" - am debica adica pe emceveu

            Comment


            • Aaaaa, ma gandeam ca zici de conti

              Comment


              • Originally posted by skd_ozenel View Post
                "pe emceveu am de alea si sunt ingrozitor de galagioase" - am debica adica pe emceveu
                In special pe curbe se aud, este?
                Am mers si io cu un meceveu (pus la punct, dealtfel d.p.d.v. tehnic) incaltat cu debica de iarna si mi s-au parut extrem de zgomotoase, mai zgomotoase decat dunlop m3...plus ca juca si f. putin volanul stanga-dreapta. Anvelope noi, purtate 1 sezon.

                Comment


                • Originally posted by Kojak View Post
                  plus ca juca si f. putin volanul stanga-dreapta. Anvelope noi, purtate 1 sezon.
                  cred ca treaba cu jucatul volanului e din echilibrat... tot frigo 2,montate anu' trecut, are si taica-meu si nu are problema asta, in schimb treaba cu zgomotul si franarea este f. adevarata...
                  Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                  Comment


                  • Io nu stiu cum dracu sunt facute clasificarile alea de pe etichetele introduse din 2012 incoa'.
                    frigo 2 au tot 71dB, la fel ca si nokianurile pe care le am pe masina, insa nu suporta comparatie la zgomot de rulaj.

                    Comment


                    • In conditii de laborator.
                      Cam cum consuma al meu BMW 13.5 in oras dupa producator, si 24 real.
                      Sau 6.5 afara, dar mai jos de 8 nici batuta! Nici la vale, tractat, fartpowered! NADA!

                      Comment


                      • 24 pe gaz sau benzen? de x5-u' pe care ai pus gaz vorbesti?

                        Comment


                        • Originally posted by Cezar View Post
                          In conditii de laborator.
                          Cam cum consuma al meu BMW 13.5 in oras dupa producator, si 24 real.
                          Sau 6.5 afara, dar mai jos de 8 nici batuta! Nici la vale, tractat, fartpowered! NADA!
                          Pai ia condu X5-ul cand sunt afara fix 29 de grade, fara AC, cu alternatorul deconectat, etc.

                          Cam asa se fac si testele interne la anvelope. )

                          Comment


                          • Originally posted by Cezar View Post
                            In conditii de laborator.
                            Cam cum consuma al meu BMW 13.5 in oras dupa producator, si 24 real.
                            Sau 6.5 afara, dar mai jos de 8 nici batuta! Nici la vale, tractat, fartpowered! NADA!

                            bre, pune un carton in fata radiatorului logan style

                            Comment


                            • sau mergi cu a 5a cu 50 la ora cu dieselu , la consum. dupa , te poti lauda ca ia mai putin decat da producatorul...

                              si despre caucioace : a doua iarna cu debita frigo 2 pe fata. desi cam zgomotoase isi fac treaba cu brio.
                              pe ford am pe spate niste falken vechi , cu carne pe ele. incepe totusi sa piarda spatele aderenta in curbe luate tare pe zapada. o sa le schimb si revin cu impresii.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Originally posted by Drogas View Post
                                bre, pune un carton in fata radiatorului logan style
                                E plin de sehasuri nemțești cu carton aplicat în bot, nu te mai umfla în pene.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google