Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hahahaha. Corect!
    Eu folosesc la smart continentaluri. Sunt de ceva vreme (dracu stie dot-ul).
    Isi fac treaba ok in bucuresti.
    Pt cei care vor Hankook: f bune iarna cand nu e zapada. Cum e putina zapada, la revedere.

    Comment


    • debica

      Debica Navigator all seasons

      Pareri? Impresii?

      obs. in trecut (pana sa apara legislatia specifica si in Romania) am mers pe zapada cu anvelope de vara Kormoran. sincer mi s-au parut slabe dar mi-am facut treaba cu ele. nu am ramas vreodata impotmolit si nici nu am avut vreun incident/accident.

      Comment


      • All seasons si Debica? Proasta alegere.
        Nu ramai impotmolit ca nu aici e problema. Si in faptul ca distanta de franare este uriasa si exista posibilitatea sa iesi in decor cu masina.
        Cum nu are ESP, eu as baga ceva mai multi bani in anvelope.
        Cum nu are frane deosebite, nici nu m-as uita la anvelope low-cost all season.
        Sau, ma astept sa lovesc mai multi, ori sa ma rastorn.

        Sunt curios cum s-ar fi comportat acele Kormorane, iarna, intr-o curba in care aparea un caine.

        Comment


        • cainele scapa pentryu ca masina nu isi mai poate tine traiectoria.

          Mai e faza cu adaptarea vitezei la conditiile de drum.

          Prima data cand am stat in dreapta la o masina incaltata cu anvelope de iarna ziceam ca in fiecare sens giratoriu se va duce de cur... dar eram doar eu obisnuit sa abordez curbele incet cu anvelopele de vara si sa fiu in stand by sa corectez din volan derapajul dupa care ... nema derapaj nene cu anvelopele de iarna si la viteza mult mai mare... asa ca din iarna urmatoare 2010 am avut si eu de iarna. Mi-au placut atat de mult incat acum nu le mai dau jos de pe masina nici vara

          Asa ca daca esti Schumi si nu ai cu ce ... masina te pedepseste, daca stii ce ai pe masina si esti prudent o sa scapi mereu
          Last edited by Drogas; 6 December 2014, 13:56.

          Comment


          • O recomandare de anvelope iarna, neaparat ceva ieftin si bun, gasim? :-)

            Comment


            • Debica frigo.

              Comment


              • Conteaza si piesa dintre volan si scaun, poti sa ai anvelopele anvelopelor daca nu conduci prudent sa adaptezi viteza la conditiile de drum tot o patesti.

                Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

                Comment


                • eu am luat nankang sv2 dar inca nu am scos masina pe strada la asta cu care merg am debica frigo 2 si parca e un pic de morcov

                  Comment


                  • Anvelopele de iarna se folosesc...iarna si cred ca asta spune multe.

                    Comment


                    • Originally posted by abc View Post
                      Debica Navigator all seasons

                      Pareri? Impresii?

                      obs. in trecut (pana sa apara legislatia specifica si in Romania) am mers pe zapada cu anvelope de vara Kormoran. sincer mi s-au parut slabe dar mi-am facut treaba cu ele. nu am ramas vreodata impotmolit si nici nu am avut vreun incident/accident.
                      asta e anvelopa taximetristilor, deci cred ca merge.

                      Comment


                      • Originally posted by danut1900 View Post
                        O recomandare de anvelope iarna, neaparat ceva ieftin si bun, gasim? :-)
                        Motrio Winter Far Away.

                        Comment


                        • Folosesc Riken si sunt OK.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          sigpic

                          Comment


                          • Debica Navigator AllSeason se comporta ok pe zapada afanata, nu ramai impotmolit, dar in conditii de carosabil alunecos se "predau" destul de repede. Vara, pe caldura, iar, comportament slab. Daca conduci ca tataie, cu maxim 80 km/h pe autostrada, sunt ok, daca nu, cauta ceva mai rasarit.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Originally posted by danut1900 View Post
                              Anvelopele de iarna se folosesc...iarna si cred ca asta spune multe.
                              Mai precis,ele sunt mai ok decat anvelopele de vara si la temperaturi scazute si mai ales pe ploaie.
                              Anvelopa de iarna nu se foloseste doar cand vezi zapada afara.

                              Comment


                              • Io nu inteleg de ce lumea se omoara dupa rahaturile alea all season. Chiar e greu de inteles ca sunt un fel de struto-camila?Nu sunt bune nici vara, nici iarna!! Am avut intr-o perioada resapate pe fata de iarna, si au fost exemplare! Mai pui 10 lei la all season si iei dedicate pt ce sezon iti trebe!!! Am zis
                                Sezi bland ca-s din Maramu' ❗️❗️❗️

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google