Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anvelopele au 3 ani, 35.000 rulate doar de mine (asa am luat masina).
    Am crezut ca sunt allseason dupa profil. Deci, am mers inclusiv vara cu ele.
    Sunt bune pe astfalt rece si ploaie. Jalnice pe orice zapada mai mare de 2 cm sau gheata.
    In rest, sunt excelente)
    Nu le-am schimbat pt simplul fapt ca o anvelopa este 1000 lei. Astept sa se uzeze si iau altele.

    Last edited by Cezar; 30 December 2014, 15:10. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Ce parere aveti despre debica am luat de vara cu 170 lei bucata ieri. Am cautat ceva low buget.

      Comment


      • La banii aia sunt excelente.

        Comment


        • Debica am luat si eu, la 195 lei bucata, de iarna. Am avut tot Debica si le-am folosit 3 ani vara-iarna si am fost foarte multumit de ele.
          sigpic

          Comment


          • Ce parere aveti de debica passio...am luat din targ cu 170 lei bucata..am cautat cv ieftin fata de barum briliantis cum vi se par?

            Comment


            • Ce-ai vrea tata la banii aia sa faca? Cumparaturi? Curse? Sex?
              Sunt excelente pt pretul acela.
              Mergi linistit!

              Comment


              • Vrea sa-l convingem ca sunt mai bune decat Michelin Energy Saver sau Continental ContiPremiumContact 5...

                Eu nu as recomanda asa ceva pe masini fara ABS nici daca ar fi la 100 lei/buc.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Pe uscat mai e cum mai e, dar pe ud ti-ai cam dat foc la valiza. Briliantis sunt mai bune in orice conditii.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Decat sa umble cu cioarse sh cu DOT de acum 8 ani "ca noi", sunt bune si Passio alea.

                    Cand luati un taxi, sunt sigur ca verificati in prealabil ce gume are.
                    Last edited by mr.K; 5 January 2015, 15:55. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Am eu niste "cioarse" din 2007 care au franat perfect pana in ultima clipa de utilizare (in primavara le inlocuiesc). "Perfect" inseamna ca nu am reusit sa blochez rotile la franare decat o singura data, iar atunci erau sub zero grade si asfaltul ud. Nu am ABS.

                      Aia cu taxiul deja este o exagerare care nu are legatura cu ce vorbim noi aici.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Aia cu taxiul deja este o exagerare care nu are legatura cu ce vorbim noi aici.
                        Am vrut doar sa evit sa apara zicale de genul: noi avem grija de viata noastra. Cand intr-un taxi nu verifici nici gumele, nici cat de priceput e soferul.
                        Macar daca ai Debica, Barum, Montana si esti tu la volan, o lasi mai moale.

                        Din 100 de taxiuri, gume bune (in sensul de noi) au masinile noi, cred. Ca gume de marca, poate 10% dintre texiuri au asa ceva. Debica rullz...

                        Stiu, taximetristii nu-s soferi, aia pun orice pe masina bla bla bla. Doar ca si noi mergem cu acele taxiuri.

                        "Perfect" inseamna ca nu am reusit sa blochez rotile la franare decat o singura data, iar atunci erau sub zero grade si asfaltul ud. Nu am ABS.
                        Dunlop SP01? Fara ABS, s-au blocat de cateva ori si vara pe uscat.
                        Sa fim seriosi, fara ABS nicio anvelopa din lume nu te ajuta sa nu blochezi rotile la franare de urgenta.

                        Dunlop SP01 sunt niste gume bune, dar nu infailibile.
                        Nu compenseaza lipsa ABS.
                        Last edited by mr.K; 5 January 2015, 16:46. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Daca nu blochezi roti la franarea de urgenta pe uscat cu rotile de fabrica insemana ca ai probleme cu franele, nu anvelope bune.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Din 100 de taxiuri, gume bune (in sensul de noi) au masinile noi, cred. Ca gume de marca, poate 10% dintre texiuri au asa ceva. Debica rullz...
                            esti "mana larga" cu 10%. debica, intr-adevar, dar navigator, "ca e bune si iarna si vara". stiu ce vorbesc, ca am 3 amici taximetristi. poate in Moldova sunt mai constienti. in bucuresti, nici vorba. nu le iau apararea, dar, intr-adevar, la 1,39 km, nu-ti permiti nimic. mergi la limita.

                            Comment


                            • În jurul sumei de 170 lei bucata, daca eşti un pic curajos, poţi găsi nişte "ghioarse" sh bunicele, mult mai bune decât un cauciuc nou la aceşti bani.
                              Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
                              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                              Comment


                              • Originally posted by vitriol View Post
                                Am eu niste "cioarse" din 2007 care au franat perfect pana in ultima clipa de utilizare (in primavara le inlocuiesc)
                                Si eu am de gand in primavara sa dau afara michelin energy saver-urile (dot 2009) de care am fost super multumit pe tot parcursul exploatarii.
                                Si am bagat ceva km cu ele.

                                Vitriol, la ce gume ne bagam?

                                Ma bate gandu' de ceva vreme la astea:
                                Last edited by Kojak; 5 January 2015, 20:37.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google