Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta se aplica doar in Canada. In Romania poti merge linistit chiar si cu 4 Kormorane, masina se va descurca "excelent".
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • am ras cu lacrimi tare postul tau vitriol. sau mai sunt unii care iarna le schimba de pe spate care sunt cat de cat bune pe fata si pe spate le pun pe cele de pe fata care sunt opinci
      zoom-zoom

      Comment


      • Oricum tot e bine ca tot mai multi oameni folosesc expresia "cauciucuri de iarna" din ce in ce mai des si in mod laudativ.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • Pentru ca sa incalzit si vine primavara trebuie sa achizitionez 4 buc anvelope 185 65 r15.
          As dori sa iau michelin sau continental,michelin am folosit pana acum aprox 110.000km si am fost mai mult de cat multumit.Este vreun loganist care a folosit amndoua marcile si care poate sa imi spuna cateva diferente intre ele.

          Comment


          • Si eu tot Michelin am de vara, iar pentru iarna Marangoni 4winter care mi se par excelente.Apropo de Michelin mi se par super cauciucuri pentru ce poate un logan, sunt facute si pentru performanta si pentru economie deci ti-as recomanda Michelin.
            Stie cineva de unde as putea sa cumpar 4 jante de tabla pentru logan? Daca mi-ati putea recomanda...

            Comment


            • se pot monta deja gumele de vara ? eu m-am gandit sa mai astept pana prin martie , la inceputul lui
              Its just a car ...

              Comment


              • Ai rabdare.....sa fie macar 5 zile peste 10 grade..... Acum noaptea sunt sub 5 grade deci sunt utile cauciucurile de iarna inca....
                Intalniri Logan Club Constanta:
                In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                Ptr detalii : 0723.955.045

                Comment


                • da corect si eu ma gandeam ca sa renunt la ele week-endu asta. dar cum zice beci , noapte e frig si cica o sa fie si cu minus... de ajuns sa inghete vreo baltoaca... asa ca le mai tinem , parerea mea. apropo imi povestea maicamea ca in iarna lu 87 inainte sa ma nasca pe mine cu cateva zile , cica era un polei groaznic nu puteai sa mergi pe strada te tineai de garduri , atunci a avut un accident de masina si sa lovit ``cu mine`` in schimbator. probabil asa se explica ``retardu`` in fine ideea e ca asta era pe la jumatea lu martie. deci daca om avea o iarna dasta??? a ?

                  sigpic

                  Comment


                  • Da eu intrebam de anumite diferente intre continental si michelin le la un user care a avut ambele marci pe masina.cat despre trecerea la cele de vara e alta poveste

                    Comment


                    • sonykel nu e asa de grav dar se explica ceva si la tine .. se intampla ))
                      eu le mai las pana la aproape jumateatea lu martie .. poate chiar trec sa vedem cum va mai fii vremea
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • uite cine se gandea si la mine
                        crull ia continental sau khumo un raport pret calitate fff bun.

                        sigpic

                        Comment


                        • Vreau sa imi cumpar anvelope de vara, buget de cca 2 mil/anvelopa plus un pic (stiu ca nu tb sa tin cont de bani, in fata sigurantei, dar daca nu sunt...nu sunt). Am ajuns sa aleg intre variantele astea: BF GOODRICH PROFILER 2, CONTINENTAL ECO CONTACT 3, GOODYEAR GT3 , GOODYEAR DURAGRIP (asta ca un maxim, in caz ca celelalte nu sunt totusi acceptabile ca raport calitate/pret). Mentionez ca am deja 2 anvelope de vara Continental (in stare buna, uzura pana in 50%), si ca nu am un stil de condus foarte sportiv, nu depasesc 120km/h , si viteza asta o ajung doar pe drumuri care permit, in general maxim pana la 100, pt ca drumurile frecventate des de mine nu permit (ba sunt destul de proaste, ba au multe curbe). De asemeni accelerarile si franarile bruste sunt folosite destul de rar (doar cand se impune cazul).
                          Daca poate cineva sa ma sfatuiasca in privinta asta ii sunt recunoscator. Numai bine la toti!
                          Ratacit in spatiu...

                          Comment


                          • eu zic ca ceea ce alegi sunt bune
                            eu ieri mi-am pus gumele de vara cu tot cu jante masina mult mai frumos se comporta
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • Seba, unde esti? Am fost astazi in targ la o firma care se ocupa cu comert si montat anvelope si am intrebat, intre altele, de Semperit. Patroana mi-a spus ca nu se mai produc gumele Semperit, acestea fiind inlocuite de America! Stiti ceva? O fi asa sau incerca cucoana sa-si vanda marfa? Ca am inteles ca Semperit n-ar fi chiar rele. Gume stock 185/65/15 n-avea decat Conti 220 lei/buc, America 170 lei/buc si "noul Kormoran' de care nici nu m-a interesat pretul...Si Michelin dar 330 lei/buc. si nu-mi mai permit.
                              LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                              Comment


                              • De ce diferenta asta de pret intre michelin 310 lei si continental 220 lei daca se vrea a fi la acelasi nivel calitativ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google