Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am GoodYear UltraGrip 8 si chiar sunt niste gume bune de iarna.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Originally posted by VIOREL JIJI View Post
      Acum astept sa vad cum merg pe zapada goodyear ultragrip 9 , toata vara s-au comportat perfect, le-am pus din martie. Mi s-au parut destul de bune si zgomot redus, si nici nu s-au tocit avand in vedere ca le-am folosit toata vara (aproximativ 20 000Km)
      cum se comporta unde ? pe masina altcuiva ?!
      Last edited by B997NDL; 9 November 2015, 19:06.

      Comment


      • Aaaa e clara treaba , individul le-a facut praf cat a mers cu ele vara si acum le vinde!!
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • o fi postat aici ca poate gaseste cumparator.

          Comment


          • Originally posted by prometheus View Post
            Eu am GoodYear UltraGrip 8 si chiar sunt niste gume bune de iarna.
            Comparativ cu TS850 sunt naspa. Au un singur avantaj: zgomotul redus.

            Comment


            • În primul rand cât costă acele gume ? Ca pana la urma și prețul contează pentru unii!
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Ce obligatii avem cu anvelopele uzate ?
                unde trebuiesc predate ?
                ce trebuie sa facem cu ele ?
                trebuie sa le predam cu proces verbal ?
                din cite stiu nu le putem arunca la gunoi , asa , in locul de colectare a gunoiului menajer .

                Comment


                • La vulcanizari teoretic le iau, si la fel de teoretic au contract cu firme care le iau mai departe si le recicleaza...
                  Practic, d-abea a 3-a vulcanizare la care am fost a vrut sa le ia.
                  Nu s-a pus problema de proces verbal.

                  Comment


                  • Daca-s bune cat de cat, ti le ia orice taximetrist. Cand ma uit la ce slick-uri au unii, ma gandesc ca donand in loc sa arunci, faci un bine.
                    Siguranta calatorilor inainte de toate.

                    Daca militia ar face controale fara spaga la firmele de taximetrie, de maine ar circula doar taxiurile noi. Numai in India mai gasesti hodoroage ca la noi.
                    Poate unul din 10 taxiuri corespunde cat de cat unor standarde decente.
                    cum se comporta unde ? pe masina altcuiva ?!
                    Ahahahah. O fi cumparat 2 seturi, ca nu era sigur ca-l tine un set toata vara.
                    Cum sa cumperi gume de iarna noi si sa le montezi in primavara? Pacat de ele.
                    Cand n-ai bani de 2 seturi de gume pentru masina, inseamna ca ai masina nepotrivita. O vinzi si cumperi alta. Pana ajungi la bicicleta.
                    Last edited by mr.K; 9 November 2015, 21:28.

                    Comment


                    • Adica ele se predau la vulcanizare fara un document ? Pai si daca vine careva si ne intreaba dupa 2 ani ce am facut cu ele ?
                      Problema ar fi ce am fi obligati in in acest caz ?

                      Comment


                      • Cine sa vina sa te intrebe? Astia nu stiu nici cate gropi au in carosabil si vin sa te intrebe pe tine unde ai predat anvelopele vechi ? )
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Originally posted by prometheus View Post
                          În primul rand cât costă acele gume ? Ca pana la urma și prețul contează pentru unii!
                          254 de lei cu transport gratuit. nu e o diferenta chiar atat de mare.
                          acum, daca la un set de anvelope buget mai pui 100-150 de lei, iti iei premium.
                          eu cred ca merita diferenta pentru niste anvelope pe care le tii vreo 6 ani, daca vrei.

                          Comment


                          • Originally posted by darksid3 View Post
                            Cine sa vina sa te intrebe? Astia nu stiu nici cate gropi au in carosabil si vin sa te intrebe pe tine unde ai predat anvelopele vechi ? )
                            Nu stiu ; dar exista norme/reglementari in acest sens ?

                            Comment


                            • Nu te stresa cu d-astea ca nu esti in tara in care sa se aplice normele si reglementarile. E totul dupa ureche.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Originally posted by hspinache View Post
                                Nu stiu ; dar exista norme/reglementari in acest sens ?
                                exista. daca sunt uzate si nu mai pot fi folosite, le vinzi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google