Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    Intre goodyear și continental ce ați alege?
    Dunlop!



    S-au ieftinit, eu am dat 300 lei per buc in 2015! Made in Frans sau Germany.

    H e ptr. viteze mai mari decat T

    Comment


    • Merci, vad ca mai au doar 2 bucati in stock, de aia sunt mai ieftine. Acu ca m-am lamurit, o sa caut indice 88T.

      Comment


      • Poti sa le iei pe alea doua mai ieftine si mai iei doua din alta parte.

        Comment


        • Originally posted by aris86 View Post
          Merci, vad ca mai au doar 2 bucati in stock, de aia sunt mai ieftine. Acu ca m-am lamurit, o sa caut indice 88T.
          Sa stii ca in urma cu cca. 2 saptamani m-am uitat intr-o doara la ei (de acolo le-am luat pe ale mele) si tot la pretul ala le aveau cu stoc >4. Poti sa-i suni sa intrebi daca au doar 2 sau n-au actualizat site-ul. Eventual cand mai aduc.

          Originally posted by aris86 View Post
          Cu cele de vara am parcurs aproximativ 32-33000 km, ce-i drept și pe drumuri grele, nu doar pe asfalt.
          Cu toate astea, mi se pare ca s-au uzat cam repede la km astia.
          Fa cateva poze, poate nu ai masurat tu bine si mai merg fara probleme sezonul asta.

          Eu am tot cam atati km (pana in 30 mii) cu Dunlopurile (2 sezoane) si mai merg fara probleme anul asta, adica propabil pana in 40-45 mii. Si eu am mers si merg pe toate categoriile de drumuri.
          Last edited by Kojak; 13 March 2017, 11:29. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Nu te uiti unde trebuie. Vezi aici.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Hai ca le fac si poze, un coleg de munca spunea ca ar mai duce 10000 km.
              Attached Files
              Last edited by aris86; 13 March 2017, 11:43.

              Comment


              • Fara probleme te duc sezonul asta!

                Comment


                • Asa ma gândeam si eu, ca teoretic sa mai mearga anul acesta si la primavara sa le înlocuiesc. Vineri ma duceam la tara, un oltean cu opel, flashuri la greu sa ma dau la o parte in Bragadiru, accelereaza apoi tare pe banda 1 si se baga in curba pe banda 2 si franeaza destul de tare si ii fuge spatele, cred ca s-a speriat un pic .

                  Comment


                  • Originally posted by aris86 View Post
                    Asa ma gândeam si eu, ca teoretic sa mai mearga anul acesta si la primavara sa le înlocuiesc.
                    Foarte bine te-ai gandit.

                    Comment


                    • Originally posted by aris86 View Post
                      Hai ca le fac si poze, un coleg de munca spunea ca ar mai duce 10000 km.
                      Pai alea nu sunt, bre, gume de 0.6-0.7mm pe margini. Cu ce le-ai masurat?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Toata lumea pe aici (including io) credea ca gumele alea sunt deja niste slickuri ordinare.
                        Noroc ca mi-a batut la ochi kilometraju.

                        Comment


                        • Exista un unct de uzura pe cauciucuri (adica o legatura intre crampoane..)...Ala iti arata pana unde sunt ok ca uzuria. Prin urmare, le schimbi cand ajunge la punctul ala...sau ajung la varsta de 5 ani.

                          Comment


                          • Cea mai simpla masuratoare este cu moneda de 50 de bani. Pui moneda in "șant" si profilul trebuie sa depaseasca linia de jos (vezi poza) care are 2mm inaltime.
                            Attached Files
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Care linie, aia de sub "BANI" sau aia de sub "50"?

                              Asa e ca aia cu bujiile, "P-urile" de la dacia 1300, reglate (electrodul) la tabla capotei. Mama-mama ce reglaje fine mai trageam (cu sau fara stratul de vopsea?)
                              Last edited by Kojak; 13 March 2017, 12:30.

                              Comment


                              • Dășchide poza ca am desenat pe ea.

                                Originally posted by Kojak View Post
                                Asa e ca aia cu bujiile, "P-urile" de la dacia 1300, reglate (electrodul) la tabla capotei. Mama-mama ce reglaje fine mai trageam (cu sau fara stratul de vopsea?)
                                Pai daca cu instrumente sofisticate iti da cu radical si perioada, masori cu ce ai la indemana.
                                Last edited by vitriol; 13 March 2017, 12:32.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google