Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • incearca cu un levier sa tragi talonul peste buza jantei, fara sa cobori partea diametral opusa in canalul de compensare. ori iti iei o ranga o dinti, ori rupi talonul
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Cred ca mai degraba am sanse sa zambesc stirb, decat sa rup talonul.

      Comment


      • La fel de ruptura am vazut la niste Debice de iarna ale unui prieten.
        Eram la Gura Lotrului, am parcat masina, ne-am plimbat o ora si cand ne-am intors am gasit o anvelopa rupta.
        Noi am banuit ca pe drum a luat o groapa/piatra ascutita care a stricat ranforsarea anvelopei, si cand am parcat sau foarte aproape de momentul acela a cedat..
        Attached Files

        Comment


        • Numai ca la Debica aia s-a rupt doar flancul, nu si talonul.

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Are vreo importanta?
            are importanta unde sunt fabricate pentru ca tind sa nu aiba aceeasi calitate cand sunt fabricate in tari necunoscute... e valabil pentru multe produse nu doar anvelope...
            nu am vazut decat la taiere cu cutitul asa ceva...ma invart printre multe anvelope(dezmembrari) si mai vechi si mai noi... nici la montaj agresiv, nici la stretch pe janta nu am intalnit... cel mult se poate ciobi marginea aceea care calca pe janta dar altceva nu am vazut...
            si la debica am pe cineva care dupa un sezon cu frigo 2 s-au facut toate patrate de nu mai puteai sa treci de 60...
            Last edited by sorin1983; 4 April 2017, 21:10.

            Comment


            • Pai ce vrei, cu 160 de lei pe o anvelopa, ce-ai fi vrut sa primesti? Cat platesti atat primesti.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • o sa revin cu niste poze mai detaliate, momentan nu am timp .

                Comment


                • Ceva anvelope la pret bun pentru 165 70 R14, continental nu se mai gasesc pe la 225 ron.

                  Comment


                  • Falken Sincera la 161 lei, transport gratuit-bun pret pentru dimensiunea asta.
                    Ar mai fi Uniroyal RainExpert.
                    Conti la 227, dar vezi ca bubuie la montare.

                    Comment


                    • uniroyal sunt facute la noi(am luat la logan)... sper sa nu ma umfle rasul la montaj
                      dimensiunile idioate au preturi mari... asa e si la 185/60/15

                      Comment


                      • uniroyal sunt facute la noi
                        Si continental sunt facute la noi.

                        Comment


                        • Am comandat conti premium contact 5 la 218 ron/buc. E pentru unchiul meu pentru un Fiat punto. El asa a vrut, i-am mai zis de dunlop. Multumesc frumos!

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            Si continental sunt facute la noi.
                            Da dar nu e obligatoriu ca in magazine sa fie numai din RO. Eu am made in France si nu ca asaam cautat ci pur si simplu asa s-a nimerit.

                            Comment


                            • Asa si cu uniroyal.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google