Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merita diferenta de pret intre Nokian WR D4 si Debica Frigo 2?

    Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

    Comment


    • Cu siguranta merita din plin.
      Last edited by Seba; 2 October 2017, 13:26.

      Comment


      • Ambele sunt cauciucuri cu performante medii, sunt putin mai bune Nokian.
        Am mers mult cu Debica Frigo, nu sunt deloc rele

        Comment


        • Intreb pt o diferenta de 265 lei la set intre ele

          Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

          Comment


          • Ambele sunt cauciucuri cu performante medii..
            Auzisem ca Nokian bate tot. Debica e perfect prin oras cand mergi cu viteze sub 50 km/h si nu e polei sau zapada.

            Comment


            • Debica sunt cat de cat bune pe zapada, tocmai.
              Pe asfalt umed si rece sunt varza.
              Anvelopa preferata a taximetristilor si a firmelor pentru flote, ca e ieftina. Si proasta.

              Comment


              • Nokian sunt anvelope premium, Debica se inghesuie pe aceeasi treapta cu Aeolus,Tristar,Taurus si altele de genul acesta.Eu as alege Nokian fara ezitare.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Debica sunt cat de cat bune pe zapada, tocmai.
                  Pe asfalt umed si rece sunt varza.
                  Cand am cumparat masina avea anvelope Debica Navigator (all-season). De cate ori aveam de luat cate o curba mai stransa, simteam spatele masinii cum tindea "sa fuga" spre exterior. Fiind prima mea masina, am trait cu impresia ca asta e comportamentul ei normal, pana cand am luat Michelin CC-urile in noiembrie trecut. La primul drum in afara orasului facut cu ele, cand am ajuns la niste serpentine pe care le cunosteam bine, am avut impresia ca conduc alta masina, datorita cresterii mult a stabilitatii.
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • Nokian. Fra nicio ezitare. Nokian e peste medie.

                    Comment


                    • Originally posted by enervantul View Post
                      Debica se inghesuie pe aceeasi treapta cu Aeolus,Tristar,Taurus si altele de genul acesta.

                      Cine a stabilit asta?
                      Keep walking...

                      Comment


                      • vezi niste teste despre anvelope, n-o sa gasesti debica printre conti, michelin si goodyear.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • 2016 ADAC All Season Tyre Test

                          2016 ADAC All Season Tyre Test,tyre reviews,tire rating,tyre review,tire review, tyre, tire, review, ratings

                          Comment


                          • Orice ar spune unii sau altii, testele sunt cele mai edificatoare procedee de a testa o anvelopa, iar climatele, chiar sunt pe masura celor spuse de producatori cu ocazia lansarii.

                            Inarmati-va pentru orice tip de vreme. Noua anvelopa MICHELIN CrossClimate cu performante revolutionare ce va mentin in siguranta in orice conditii meteo.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Ceea ce nu pot spune testele este cum imbatraneste o anvelopa care iese pe primul loc in teste. Asta o afla utilizatorii pe pielea lor. In teste sunt foloste anvelope absolut noi.

                              O sa va povestesc experienta mea cu niste Michelin Pilot Super Sport: excelenta in primii 2 ani, dezamagitoare in anul 3. Inca nu au implinit 3 ani de la fabricatie.

                              Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

                              Comment


                              • Ce e drept, E3A-urile pe care le are tata pe masina din 2008, de prin anul 4, flancurile au inceput sa crape intr-un mare fel.
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google