Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Au vreun zgomot specific pe asfalt uscat sau lasa vreo urma?
    Cred ca va fi o necesitate folosirea anvelopelor cu tinte, la stilu in care dezapezesc ai nostri trece iarna pana vezi asfaltu negru.

    Comment


    • cum sa lase urme
      am zis si mai sus , ma asteptam sa faca zgomot , dar spre surprinderea mea , nu se aud mai deloc.

      Comment


      • va rog ajutati-ma. astazi mi-am cumparat doua anvelope de iarna dunlop 195/65/15 (mi sa spus ca merg si astea) si le-am pus pe fata. in mers dupa ce trec de viteza de 40 km/h incepe sa se auda un zgomot ca si cum ar atinge roata de ceva. se aude dupa rulajul rotilor. aveti idee ce ar putea sa aiba? la vulcanizare baiatul de acolo mi-a spus ca anvelopele sant bune si mentionez ca innainte sa le montez pe cele de iarna nu se auzea niciun zgomot.

        Comment


        • @criraducanu83 - sa nu fie zgomotul specific al gumelor de iarna. Anvelopele de iarna sunt mai zgomotoase decat cele de vara.
          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

          Comment


          • Astazi am montat si eu jantele de tabla cu anvelopele de iarna Debica Frigo 2, prima impresie este ca masina merge foarte bine in sensul ca nu fac zgomot fata de cum faceau Kormoranele si chiar am ramas placut surprins de aderenta la franare pe carosabilul cu apa. Acum astept zapada sa vad cum se descurca cu toate ca am auzit ca se descurca foarte bine

            Comment


            • si eu am echipat masinile cu dunlop 3d se comporta foarte bine si sant multumit de ele

              Comment


              • Zilele urmatoare o sa cumpar si eu Dunlop 3D.
                @ grecu george : la ce pret le-ai gasit?

                Comment


                • eu am pus ieri jantele de tabla + cauciucurile de iarna michellin alpin A3 (sunt noi-noute),1.e mai silentioasa masina, 2.aderenta la franare e crecuta si 3. sa vedem pe zapada cum or fii ... oricum isi merita banii care am dat pe ele !
                  Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                  Comment


                  • Originally posted by driver_2010 View Post
                    Zilele urmatoare o sa cumpar si eu Dunlop 3D.
                    @ grecu george : la ce pret le-ai gasit?
                    eu le-am luat secand-hand arata foarte bine la 80 ron/ buc
                    se comporta f bine numai ca la mine pe partea dreapta, cred, se aude un zgomot ciudat si nu stiu ce e sau de unde e. sigur nu este un zgomot normal ptr niste anvelope de iarna

                    Originally posted by criraducanu83 View Post
                    eu le-am luat secand-hand arata foarte bine la 80 ron/ buc
                    se comporta f bine numai ca la mine pe partea dreapta, cred, se aude un zgomot ciudat si nu stiu ce e sau de unde e. sigur nu este un zgomot normal ptr niste anvelope de iarna
                    . se aude ca si cum ar atinge de ceva
                    Last edited by criraducanu83; 3 December 2010, 00:03. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Este posibil sa fie cel de pe dreapta deformat(mai ales ca ai spus ca este SH),incearca sa montezi rezerva in locul lui si mai fa un test sa vezi ce zice.

                      P.S. pe 01.12 mi-am montat si eu 4 Michelin Alpin A3 noi,pana acum super multumit de ele,mai ales ca in acea zi am prins cam toate conditiile meteo de iarna(ceva zapada,polei,apa,mazga)si am putut face comparatie intre cele de vara(la dus spre vulcanizare) si cele de iarna(la intoarcere)
                      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                      Comment


                      • Originally posted by jelly View Post
                        Astazi am montat si eu jantele de tabla cu anvelopele de iarna Debica Frigo 2, prima impresie este ca masina merge foarte bine in sensul ca nu fac zgomot fata de cum faceau Kormoranele si chiar am ramas placut surprins de aderenta la franare pe carosabilul cu apa. Acum astept zapada sa vad cum se descurca cu toate ca am auzit ca se descurca foarte bine
                        Pe zapada, Debica Frigo se descurca bine, eu am de 3 ierni si au vazut destul situatii nasoale. Nu o sa fii dezamagit, si ai mai facut si economie pana la pretul unora de marca.

                        Comment


                        • Pe "noua" masina am Sava Eskimo... sa vina zapada sa vad ce si cum.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • cred ca orice anvelopa este mai buna decat kormoran sau montana, nu conteaza pentru ce anotimp sunt destinate.
                            sigpic

                            Comment


                            • Cica anvelopele Kormoran de iarna sunt bune chiar laudate de unii vanzatori de anvelope. Mentionez ca am vazut anvelope Kormoran de iarna montate pe masini superioare loganului, parerea mea e ca nu toata lumea le considera atat de proaste

                              Comment


                              • Reputatia proasta a Kormoranelor se datoreaza in principiu, vestitelor K801.
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google