Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Crull- Asa mi-au facut mie ieri, dupa ce mi-au rezolvat o pana. Sa speram ca merge.
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • la pomu laudat sa nu te duci cu sacu

      pe internet sunt multe oferte. in realitate nu mai sunt. am fost azi la norauto- cele mai ieftine pt logan sunt unele de 239, nici nu mai stiu exact cum se cheama - master steel sau ceva de genu asta. m-am invartit pe iuliu maniu si pana la urma am luat america -220 lei. o sa ziceti ca am luat teapa. asta e. mi-am luat 2 ca mai aveam doua.

      Comment


      • foarte mult ai dat ! ...in octombrie gaseai la 160 lei! ...asta e ...
        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

        Comment


        • intr adevar vanzatorii sunt f nesimtiti

          Comment


          • nu trebuie sa mance si gura lor ?
            asa a fost mereu , nu se v`a schimba chestia asta

            Comment


            • Originally posted by gigelgicuta View Post
              Mi-am luat eu Motrio, miercuri ma duc sa le montez. La prima vedere par super ok. Profil frumos (atat functional cat si estetic dupa parerea mea), indice de viteza T, si indice de greutate (surprinzator) 92, scrie MADE IN ROMANIA pe ele. Pana cand nu va da inghetul, zapada, poleiul, nu prea am ce sa va spun despre ele.
              Acum ca a dat si zapada revin cu detalii despre cauciucurile Motrio. Sunt super, nu am avut probleme, nici pe gheata, nici pe zapada, nici pe gheata acoperita cu zapata. In locuri in care altii ratau intrarea pe strada eu nu am intampinat greutati. La accelerari mai bruste, la fel fara probleme majore. La franare brusca mai intra ABS-ul, dar in limite normale. Am mers intr-o masina echipata cu Dunlop WinterSport 3D si pot sa zic ca se comporta cam la fel. Se merita pe deplin investitia in cauciucuri de iarna in general si in cauciucurile astea in special. Raportul pret/performanta zic eu este cel mai bun. Oferta de 175 de lei pe bucata tine pana pe 31 decembrie asa mi-au zis la vocea clientului.
              Last edited by gigelgicuta; 17 December 2010, 11:51.

              Comment


              • Si cand mi-am luat eu pe 30 octombrie cauciucuri (189 lei bucata) radea lumea de mine ca afara erau 15 grade si eu mergeam cu gume de iarna...

                Comment


                • Nu prea se mai gasesc anvelope prin magazine. 1. Sunt mult prea multe masini cu dimensiunile acestea. 2. Sunt prea scumpe.
                  Eu nu as da 300-400ron pe o anvelope sa merg 4000-5000km pe iarna. Am sperat ca gasesc undeva macar la 200ron(desi iarna trecuta gaseai la 150ron anvelope bune)..

                  Am gasit la 250ron/buc Master Steel WINTER PLUS cu montaj, echilibrat, valve si huse pentru anvelopele de vara gratis. Stiti ceva de aceste anvelope, sunt bune iarna?
                  Mai erau la norauto militari tigar(parca) tot pe la 250ron insa fara montaj si toate cele.

                  Le: Ce anvelope si de unde le-ai luat Vlad?
                  Last edited by ellada; 17 December 2010, 12:34.
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment


                  • incercarcati la dealeri , concesionari dacia, au tigar la 175 si sau motrio tot pe aici, in gl cel putin, sunt, nu stiu prin alte parti, SUNATI, nu mai bateti sosele.

                    Comment


                    • Motrio sigur au la toti dealerii Dacia, daca nu au pe stoc sigur aduc. Eu am vorbit cu cei de la vocea clientului cand le-am luat pe ale mele. Mi s-a spus sa intreb si sa fac comanda la cel mai apropiat dealer. Daca nu le au vor aduce. De la 1 ianuarue nu am intrebat cat va fi pretul, dar pana atunci va fi 175 lei.

                      Comment


                      • cumva master steel nu-s resapate, foarte posibil sa zic prostii, dar stiu ca erau niste resapate cu master, sau cu steel

                        Comment


                        • Vredestein Quatrac 3

                          M-am uitat dupa niste anvelope all season si am gasit ceva foarte interesant la Vredestein.

                          Modelul Quatrac 3 indeplineste cerintele oficiale pentru un cauciuc de iarna desi este un cauciuc all season.



                          Daca le voi gasi la un pret bun mie mi se par o idee foarte buna.

                          Vredestein Quatrac 3 sunt singurele anvelope all season care au simbolul fulgului de iarna si scrie clar pe mai multe situri ca indeplinesc cerintele oficiale pentru un cauciuc de iarna
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • pai inseamna ca sunt de iarna ... nu all season ...

                            e o aberatie sa spui ca un cauciuc ce indeplineste cerintele de mers iarna la temp scazute, lucreaza la fel de bine pe uscat

                            de obicei gumele all season sunt bune pe nimic ...

                            si vraderstein e departe de a fi luminita de la capatul tunelului cand e vorba de anvelope performante si cercetare
                            sigpicMy ride

                            Comment


                            • La dealeri nu mai au motrio .. am intrebat cand aduc au zis ca nu imi pot spune, insa sigur va fi la alt pret.
                              Deci master steel alea sunt resapate?
                              fara linkuri externe in semnatura

                              Comment


                              • Originally posted by DeLuXe View Post
                                pai inseamna ca sunt de iarna ... nu all season ...

                                e o aberatie sa spui ca un cauciuc ce indeplineste cerintele de mers iarna la temp scazute, lucreaza la fel de bine pe uscat

                                de obicei gumele all season sunt bune pe nimic ...

                                si vraderstein e departe de a fi luminita de la capatul tunelului cand e vorba de anvelope performante si cercetare
                                Vredestein nu e chiar firma de vapor. Au anvelope foarte reusite. Eu cred ca pe timp de vara au performante cel putin comparabile cu modele de la alti producatori mai putin renumiti.
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google