Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din fabrica, niciun producator nu pune pe o berlina anvelope tip cargo.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Originally posted by zeegermans View Post
      din fabrica skoda octavia vine cu matador 195-65-15, dar chiar o sa ma uit si la mine sa vad daca au C sau nu.
      Asta a fost valabil pentru Skoda Octavia 2 fara facelift, in prezent Octavia 2 FL nu mai vine cu matador.

      Comment








      • cam astea vin pe octavia. probabil acel "e" de langa simbolul cu trifoiul il vazuse ca un "c".
        Last edited by zeegermans; 15 October 2011, 12:44.
        internal combustionizer

        Comment


        • cauciucuri

          stie careva un magazin in targoviste de unde sa imi iau si eu gume pentru logan, la un pret cat de cat bun?

          Comment


          • Am Barum de iarna si Matador Nordica tot de iarna, ambele perechi sunt noi, 185\65\r15.
            Acuma nu stiu care sunt mai bune de pus pe fata, voi ce parere aveti?

            Comment


            • Originally posted by laur2009 View Post
              stie careva un magazin in targoviste de unde sa imi iau si eu gume pentru logan, la un pret cat de cat bun?
              in reteaua dacia se comercializeaza avnelope Motrio de iarna. sunt niste Michelinuri foarte bune. sunt moi au profil ok...si sunt 199 cu tot cu manopera

              Comment


              • sunt cumva resapate?
                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                Comment


                • Nu sunt resapate , sunt noi si sunt fabricate de continental Timisoara pentru motrio , o firma franceza sub aripa renault.

                  Comment


                  • atunci suna tentant. o sa merg la concesionarul din tg-jiu sa ma interesez
                    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                    Comment


                    • sunt perfecte, mai ales ca-s facute de continental pt michelin?
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • De ce ametesti omul, sunt facute de continental pentru motrio care nu are nicio treaba cu michelin. Nu sunt perfecte sunt low buget .

                        Comment


                        • Stiti cumva, e vreun standard ceva care sa specifice cum se masoara uzura?
                          Acuma, ca tot mi-am montat cauciucurile de iarna si cele de vara sunt jos, le-as verifica sa vad daca le mai tin un an sau nu, doar ca nu-s sigur cum se masoara uzura lor

                          Comment


                          • Poti masura cu un subler, avand ca reper chiar "martorul" de uzura.
                            In poza de mai jos, se vede foarte clar care este acela.
                            Attached Files
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Daca are subler cu tija care masoara adancimea, altfel te invarti pe langa el aiurea

                              Comment


                              • Ok, subler am, pot sa masor, intrebarea e : intre ce valori e ok, sau sub ce valoare pot sa le arunc?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google