Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...haine din latex, daca se poate, ca le putem revigora cu novogum...

    Comment


    • Solutie din aia neagra care se aplica la spaltorii e buna? Am cateva Sticle si ma gandeam sa dau pe alea de vara.

      Comment


      • Ale naibi anvelope de vara..la mine au stat in fata blocului 3 ani jumate montate pe masina non stop si s-au pisat toti cainii pe ele si nu au mai imbatranit sau "ruginit".
        Acu ca le-am bagat spalate in boxa de pe palier la adapost cu temperatura constanta trebuie sa stau cu grija ca imbatranesc,,hai sa fim seriosi totusi vorba lui @IancuMic...."Nu dati banii pe prostii,luati haine la copii"(prietene ,sotii)

        Comment


        • gata mariane, ai liber ?
          ba la drept vorbind cauciucurile imbatranesc, dar nu mai e ca alta data, ce e productie peste 2005, calitatea anvelopelor a fost revizuita si parca nu mai sunt atat de proaste, oricati km ar fi facut, nu sunt asa crapate ca cele de fabricatie 2000, care in 3 ani erau pline de crapaturi pe talon
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Originally posted by Ivan Marian View Post
            ..la mine au stat in fata blocului 3 ani jumate montate pe masina non stop si s-au pisat toti cainii pe ele si nu au mai imbatranit sau "ruginit".......

            Pai asta-i marele secret!Cine are maidanezi la bloc e salvat,ce silicoane si alte solutii scumpe?
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • Originally posted by asyone2001
              Legea nu e data sa se imbogateasca cineva. E data sa va salveze viata. Eu am avut din 2007 anvelope de iarna si de fiecare data am iesit cu bine din situatii limita datorita acestora.
              asta asa e.. pt siguranta. dar se mai si imbogatesc unii. n-o sa va vina sa credeti.nici mie nu mi-ar fi venit daca imi povestea cineva. am fost acum trei zile in cora militari. stiti cat erau anvelopele?! debica frigo- 379 lei/buc si sava eskimo 369 lei nici acum nu-mi revin

              Comment


              • poate in loc de 3 era 2, te-ai uitat bine?? parca nici mie nu-mi vine sa cred.
                in Pitesti Debica Frigo este undeva in jur la 250 - 260 ron.
                Last edited by Florin_KDF; 16 November 2011, 22:40.

                Comment


                • Va rog sa reveniti la subiect!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Originally posted by asyone2001
                    Lasati-l fratilor ca nu stie ce spune saracul. Asta e dinala care merge cu masina duminica la biserica in spatele blocului. Coboara din bloc cu 15 min inainte de slujba, o sterge de praf si ii spune sa stea cuminte pana se intoarce el sa ii stearga si geamurile.
                    Legea nu e data sa se imbogateasca cineva. E data sa va salveze viata. Eu am avut din 2007 anvelope de iarna si de fiecare data am iesit cu bine din situatii limita datorita acestora.
                    In acest moment utilizez acest tip de anvelope de iarna si sunt super ok din orice punct de vedere. Doua le am din noiembrie 2009 si doua le-am primit cadou saptamana trecuta.
                    Daca am vazut bine sunt Fulda nu? Te-ai orientat bine.Am vrut si eu din astea,n-am gasit in Galati la momentul in care am cautat.On-line n-am vrut sa iau,era 10 ron de anvelopa transportul.Pana la urma mi-am luat Semperit Speed Grip2... foarte silentioase.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Originally posted by Florin_KDF View Post
                      poate in loc de 3 era 2, te-ai uitat bine?? parca nici mie nu-mi vine sa cred.
                      in Pitesti Debica Frigo este undeva in jur la 250 - 260 ron.
                      m-am uitat f bine. asta a fost si socul. poate a mai fost cineva prin cora militari zilele astea si-ti poate confirma, mai erau si in zona de trecere ca si cand ar fi fost vreo reducere.

                      Comment


                      • Salutare,

                        Inca nu este mediatizat dar anvelopele de iarna Motrio au probleme de calitate.Am auzit din sursa sigura ca deja 2 masini echipate cu astfel de anvelope au fost avariate in urma exploziei anvelopei.Au inceput sa faca studii si analize si nu isi explica cu s-a rupt cauciucul astfel incat sa explodeze.
                        Nu fac antireclama ca nu am nici un interes.
                        real power..... diesel power by

                        Comment


                        • pana sa explodeze, trebuie sa se rupa 2 straturi de cordura textila si inca doua de plasa metalica. un cauciuc, fie el si kormoran, la umflare normala, in sarcina normala, daca nu-l tai/impungi, nu are voie sa explodeze. mai mult, anvelopele cand ies din fabrica sa testeaza la masina de uniformitate si geometrie, chiar si la balans, unde de fiecare cand se aseaza pe janta se umfla la presiune mai mare decat ce scrie pe ea, apoi se scade la presiunea nominala si se testeaza. nu au voie sa explodeze, asta intr-adevar e caz de studiu aprofundat pt aia de-au proiectat anvelopa si pt aia de-au construit-o.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Ai perfecta dreptate, dar tipul are firma si a achizitionat cateva zeci de Logane anul asta si a primit in noiembrie anvelope Motrio gratuit de la dealer.
                            Doua masini au fost date peste cap dupa faza cu anvelopele.Soferii sunt ok dar anvelopa s-a dezintegrat pur si simplu.Pacat ca nu am pozele facute de el la locul faptei.Au venit si cei de la Dacia deoarece au fost chemati de firma de asigurare, au luat anvelopele pentru analize.Ideea este ca anveopele au fost montate in service Dacia in acelasi timp pe toate masinile.

                            Posibil ceva rebuturi.
                            real power..... diesel power by

                            Comment


                            • Exact.Seba a spus o parte din ce doream eu sa spun dar sincer,nu mai voiam polemici pe azi.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • anvelopele motrio nu sunt facute de dacia ,sunt anvelope continental branduite de dacia care a luat cateva milioane de bucati .
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google