Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by lord_wader View Post
    Acuma ce sa zic....(parerea mea) ,la anvelope e ca la bauturile racoritoare. Dai un ban si stai in fata dar setea ti-o potolesti si cu Adria la fel de bine ca si cu Fanta. Ca doar apa,zahar si arome au amandoua

    Da, doar ca bauturile astea mai ieftine au mai multe E-uri si te omoara mai repede asa ca e diferenta si intre bauturi racoritoare !

    Cat despre critici,,se stiu ei care tot au comentat si au fost gica contra!
    Last edited by Ivan Marian; 5 February 2012, 20:13.

    Comment


    • tot motrio de iarna am si eu, puse in noiembrie- pana acum in 6-7 ani de cand am loganu neavand anvelope de iarna si nici inainte...Ca o parere pot sa zic ca se descurca net superior fata de kormoranurile de vara..se merita un cauciuc de iarna.. e exact acea diferenta ca la resoftare ...... ))))) nu e enorma dar se simte.. (urci o panta cu zapada, nu mai fuge masina in toate directile..smd.)

      Comment


      • eu cel mai multumit de anvelope am fost de cele fabricate de debita nu conteaza ca au fost de vara mixte sau de iarna

        de cele motrio am auzit pe cineva care a pus si a spus ca sunt chinezarii curate in comparatie q celelalte firme
        Last edited by biancamarius5; 5 February 2012, 21:37. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Si cu ce anvelope consacrate a mers acel cineva?

          Comment


          • Treaba asta cu ramasul suspendat pe zapada( fac aici referire la videoul postat de colegul nostru Ivan Marian pe cealalta pagina ) e relativa si tine de mai multi factori. Azi dimineata un vecin cu logan echipat cu Fulda Kristal( nu stiu exact modelul dar sunt noi maxim 500km cu ele) a ramas sa patineze in parcare in acelasi loc in care un alt vecin dar cu supernova(deci mai joasa) a iesit, echipata cu niste no-name-uri folosite inclusiv asta vara!!!

            Comment


            • mariane, nu te mai ingurguta atata, ca intru prin zapada peste tine pe unde vrei, cu alpin ale tale cu tot
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • nu conteaza prea mult unde intri cu anvelopele de iarna, conteaza de unde poti iesi cu ajutorul lor.
                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                Comment


                • lasa ironia de-o parte ca nu tine, bineinteles ca ma refeream la faptul ca te descurci cu multe marci de anvelope in zapada unde a fost ivan
                  sunt anvelope premium dar imi vine sa vomit cand tot aud ca vai de mine ce faceam daca n-aveam anvelopele astea, iti spun eu ca ieseai si cu motrio de acolo cu conditia sa fie noi
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Pe zapada si Debica Frigo Directional rupe tot, multumita profilului.
                    Si acum imi pare rau dupa gumele astea, chiar de nu se comportau foarte bine pe umed, pe zapada eram sef.
                    Mai am 2 prin beci la tara.
                    Attached Files
                    Last edited by mr.K; 6 February 2012, 11:27.

                    Comment


                    • nu se poate frate cu astia, daca nu ai goodyear, michelin, dunlop sau pirelli deja nu mai poti iesi din parcare, m-am saturat eu prin cate zapezi ca aia in care a intrat ivan am trecut, si nici n-am vreo anvelopa premium, dar ne c***m in drum ca n-avem anvelope "adevarate"
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • azi dimineata m-am bagat cu loganul in zapada unde era mai mare, bineinteles nu pana la prag si am iesit fara probleme. debica frigo pe fata si pe spate motrio. asa ca nu trebuie sa dau 300-400 lei pe o anvelopa de iarna doar pentru brand
                        sigpic

                        Comment


                        • conteaza si brandul. si spun asta din punct de vedere al durabilitatii in primul rand iar pe locul doi al performantei. eu folosesc pirelli si au intrat in a patra iarna. am alt set de jante pe care le-am montat. le-am tinut in beci pe perioada verii si le-am folosit doar cand a scazut temperatura sub 7 grade celsius si pot spune ca sunt ca noi.
                          am vazut anvelope de iarna (no name-uri) pastrate in aceleasi conditii si folosite in aceleasi conditii ca anvelopele mele si aratau jalnic. deja aparuse destule crapaturi pe lateral iar gradul de uzura era vizibil mai mare la cele din urma. asa ca daca ai jante separate pe care sa le montezi si le depozitezi si sa le exploatezi in conditiile impuse de producator ai marea sansa sa le folosesti o perioada mult mai mare de timp. si tocmai aici intervine economia. eu dau pe un set de premium 1.400. ron si ma tin 6 ani iar cine ia un set de anvelope no name cu 900 ron le schimaba mai des datorita imbatranirii si uzurii. asa ca la un calcul simplu eu cheltui 1.400. la 6 ani iar celalalt 1.800. (doua schimburi de no name)
                          de mentionat ca masina mea nu prea sta prin garaj. fac in jur de 35.000.km / an
                          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                          Comment


                          • am vazut debica frigo 2 care intrau in a4a iarna, nu difereau de ale mele decat prin gradul de uzura mai mic cu vreo 3 mm, in rest aratau la fel ca cele noi, nicio crapatura, nicio ruptura
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Originally posted by samy0388 View Post
                              mariane, nu te mai ingurguta atata, ca intru prin zapada peste tine pe unde vrei, cu alpin ale tale cu tot
                              Originally posted by samy0388 View Post
                              bineinteles ca ma refeream la faptul ca te descurci cu multe marci de anvelope in zapada unde a fost ivan
                              sunt anvelope premium dar imi vine sa vomit cand tot aud ca vai de mine ce faceam daca n-aveam anvelopele astea, iti spun eu ca ieseai si cu motrio de acolo cu conditia sa fie noi
                              Originally posted by samy0388 View Post
                              nu se poate frate cu astia, daca nu ai goodyear, michelin, dunlop sau pirelli deja nu mai poti iesi din parcare, m-am saturat eu prin cate zapezi ca aia in care a intrat ivan am trecut, si nici n-am vreo anvelopa premium, dar ne c***m in drum ca n-avem anvelope "adevarate"
                              Samy,,mai usor cu declaratiile la adresa mea ca nu ne-am ciocnit valizele in gara !! Deja ai 3 posturi in care nu ai loc de anvelopele mele,,de parca ti-am cerut tie bani sa le cumpar
                              Daca vrei ca data viitoare cand ne vom mai vedea sa nu ne dam cu HUOOO te rog frumos sa iti vezi de treaba ta.
                              Daca nu ai fost la Poli Sambata ca sa vezi ce a fost mai bine te abtii de la comentariile de genul alora de mai sus.

                              Si pana una alta astia cu care tot stai tu de vorba pe aici au poate si ei un nume sau poate gasesti o alta forma de adresare.

                              Pana una alta eu vreau sa spun ca aceste anvelope si-au facut datoria pana acum si fiecare este poftit sa cumpere ce vrea si ce poate si alte comentarii RAUTACIOASE nu isi au rostul.

                              Comment


                              • Nu vad rostul sa va certati, tot cu anvelopele pe care le aveti ramaneti, pe moment.

                                Eu unul, cand e zapada as da jos rotile fata si as monta Frigo Directional, ca "scurma" bine in zapada.
                                E doar parerea mea, Kleber-urile pe care le am acum nu fac treaba asa buna in ditamai troianul. Au avantaje pe zapada tasata, drum umed etc. dar in zapada mare imi doream sa am pe rotile fata vechile Frigo.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google