Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • motrio ar trebui sa fie sub 200 ron. cel putin asa erau anul trecut
    . ca anvelope sunt bune . merita. cel putin asa am simtit eu ca isi fac treaba iarna . poate au si altii montate si folosite si isi spun parerea despre ele.

    Comment


    • Originally posted by gabi_p View Post
      M-am gandit si la varianta asta si probabil ,asa voi proceda.
      De anvelopele Motrio ce parere ai? Merita 220 lei buc? Sau gasesc altceva mai bun la banii astia?
      Cred ca gasesti ceva mai bun la banii astia. Am vazut undeva pe net Firestone WINTERHAWK 2 EVO de iarna la 223 lei buc.

      Comment


      • De motrio si eu am auzit ca ar fi bune, dar cum a zis ilie, la maxim 200 lei/buc, decat motrio la 220 mai bine mai pui 10-20 lei si iei un firestone, fulda, bfgoodrich sau poate gasesti debica mai ieftin.
        Eu am luat anul trecut BFG g-force winter de aici. Un magazin care iar are preturi bune este acesta.

        Comment


        • Eu am gasit undeva Marangoni 4 Winter (cele expuse dar deja vandute aveau dot 2011), noi, la 195 lei buc. Sper sa mai aiba pe stoc in depozit.
          Ratacit in spatiu...

          Comment


          • Zilele astea am fost si eu la tara sa iau din beci anvelopele de iarna.

            Cum e destul de racoare, se simte ca masina sta mai bine pe gumele de iarna, fata de drumul dus pe gume de vara.

            Prin Carrefour am vazut reduceri de 20% la anvelpele de iarna, dar pretul e mare si cu reducerea aplicata se ajunge la pretul normal din magazinele specializate.
            Nu prea se vand, nici nu a nins, intr-adevar, dar si cei care au nevoie si-au cam cumparat anul trecut anvelope.

            Comment


            • s-a mai dus si capatuiala magazinelor care au bubuit adaosul anul trecut.
              anul asta sa mai faca si foamea ... toti vor sa faca bani gramada de azi pe maine. dar cand e de munca...cucu

              Comment


              • Salut.Ce parere aveti despre jentile de tabla la 109 lei de pe best auto vest ( am inteles ca ar fi made in china)
                Magazin online de Piese si Accesorii Auto va ofera o gama variantă de accesorii auto, tuning auto,accesorii Logan,piese auto, cosmetice auto și multe altele la cele mai mici preturi.


                eu merg deja de 2 ierni cu niste Kormorane Snow pro si sunt multumit de ele,desi se zice ca ar fi niste anvelope de calitate inferioara a grupului Michelin
                Last edited by pitoonu; 12 November 2012, 20:00. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • sunt OK atata vreme cat nu dai in borduri sau alte denivelari...
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • Originally posted by pitoonu View Post
                    Salut.Ce parere aveti despre jentile de tabla la 109 lei de pe best auto vest ( am inteles ca ar fi made in china)
                    Magazin online de Piese si Accesorii Auto va ofera o gama variantă de accesorii auto, tuning auto,accesorii Logan,piese auto, cosmetice auto și multe altele la cele mai mici preturi.


                    eu merg deja de 2 ierni cu niste Kormorane Snow pro si sunt multumit de ele,desi se zice ca ar fi niste anvelope de calitate inferioara a grupului Michelin
                    Pai ti-ai cam raspuns singur. Ia-le si ne povestesti dupa aia care-i treaba cu ele.

                    Sunt oameni "cu figuri in cap" care nu se uita la o diferenta de 30 de lei si care isi cumpara ceva de calitate, mai sunt oameni care "nu sunt asa mofturosi" si isi iau sa fie acolo. Mai exista si oameni "absolut deloc mofturosi" care, dupa ce isi cumpara produsele cele mai ieftine si cele mai slabe calitativ, merg cu ele asa si ajung sa schimbe toata articulatia fata din cauza unor jante deformate de la denivelari.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • ce diferente exista intre cele asa zis originale si copiile/
                      posibil la greutate sau la material
                      la material nimic nu e la fel
                      la greutate ca fapt divers astea made in china au 8.8 aproximativ. daca stie cineva sa spuna cat au cele de origine ar fi bine sa facem o comparatie.

                      Comment


                      • Diferenta este calitatea tablei.

                        Am trecut la anvelopele de iarna. Alea de vara urmeaza sa le spal si sa le pun in saci. Cele de iarna le-am tinut toata vara la subsol cu 2-2.2 bari (adica presiunea cu care au stat pe masina). Nu cred ca are importanta ca au fost 2 bari in loc de 1 sau cat e presiunea "oficiala" de depozitare.

                        Comment


                        • Nu exista nicio presiune oficiala de depozitare. Le depozitezi cu presiunea recomandata de producator, respectiv 2.0 si 2.2.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Pentru ca anvelopele de iarna, Semperit Speed-Grip, au deja 6 ani iar aderenta a scazut, am cumparat anvelope noi. Am vrut sa iau Michelin Alpin A4 dar fiindca un prieten lucreaza la Conti, am primit reducere de ~25% si am luat Continental ContiWinterContact TS 850. Pret Michelin 300 lei, Conti 262 lei. Acum, astept zapada sa fac o comparatie intre Conti TS 850 si Michelin A4.
                            Am pus 2 poze pentru cine nu stie cum arata eticheta UE.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Pai daca ai avut Semperit, iar acum ai luat Conti, cum vrei sa le compari cu...Michelin;?
                              Cum ti s-au parut anvelopele Semperit?. Din astea am eu in acest moment pe masina.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Conti le compar cu Michelin A4(are un coleg loganist din resita luate anul trecut).
                                Am fost multumit de Semperit. Am urcat an de an pe Semenic si n-am folosit niciodata lanturile. Sunt niste anvelope decente, care, parerea mea, au un raport calitate/pret excelent, 50€/buc(2006, Germania). Anul trecut cand colegul din Resita si-a luat Michelin A4 si le-am testat, mi-am zis ca urmatoarele anvelope vor fi Michelin A4. Sper sa fiu la fel de incantat si de Conti.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google