Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • of viata mea... manelisti,pitipoance si copii de bani gata care asteptau "la tata" sa le dea zapada jos daca tot le-a luat masina...
    in alte orase nu verifica si politia macar atat.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • Am gasit si eu prin trafic unii cu stopurile inzapezite si cand i-am claxonat si le-am facut semn ca sunt nebuni au dat din umeri, nu intelegeau ce am cu ei.

      Comment


      • Ca fapt divers, la voi sunt nesimtiti care sa circule pe zapada asta (in Moldova are cam 30cm) cu anvelope de vara? Eu am unul langa locul meu de parcare, are logan si de vreo 3 ani o "arde" cu aceleasi anvelope de vara. Dar el are voie, ca e militian. Nu as fi zis nimic, dar ma dispera ca imi face santuri prin fata, care ingheata si eu trebuie sa dau cu spatele un pic in deal. Si nu-i vorba ca nu are bani, doar ca isi permite. Cand vrea sa parcheze tre' sa il impinga oamenii de pe strada ca nu poate nici pleca de pe loc.

        Comment


        • Originally posted by laurd View Post
          Am avut 2 ani cauciucuri Debita Navigator 2 - all season pe DSN si s-au cumportat foarte bine pe zapada, polei si uscat (nu si pe ploaie). Cred ca e un compromis de luat in calcul daca trebuie sa schimbi cauciucurile pe masina, dar daca sunt bune cele de pe masina, indicat este sa cumperi de iarna , cel putin pe rotile tractoare.
          confirm. Mai bine gheata decat ploaie.

          Comment


          • Vreau sa vad si eu politistu in strada care opreste masinile cu farurile sau stopurile acoperite de zapada si macar ii atentioneaza nu mai zic ca ar trebui o amenda. Si ma refer la zapada depusa cand masina stationeaza nu zapada care se pune cand ninge puternic. Prin Bucuresti inafara de unele microbuze nu am mai vazut masini fara anvelope de iarna sau intermediare.
            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

            Comment


            • Ăm văzut la ştiri acum vreo 2 zile că au făcut razie, nu mai ştiu unde, parcă în Bcureşti, au găsit cu cauciucuri de vară, cu itp falsificat şi o soferiţă aeriană cu stopurile acoperite de zăpadă, când a întrebat-o poliţistul de ce a plecat aşa a răspuns cu o voce tremurândă, adică aproape plângea, : "nu ştiam, n-o să mai fac, bla bla". Am văzut şi eu azi logan cu kormoranuri de vară şi un mercedes de prin 2005 cu cauciucuri de iarnă doar pe spate, pe faţă nu numai că erau de vară dar erau sport, când frâna pe zăpadă bătătorită se ducea sanie. Are bani de merţan dar de cauciucuri nu.
              Am mers cu mcvul cu debica navigator 1, sunt ok pt cât merge această maşină iarna, ce am observat e că evacuează apa foarte bine, am băgat viteză prin toate bălţile găsite, cu 50-100 la oră, luate multe doar cu roţile de pe dreapta, dacă făceam asta cu kormoranurile eram în stâlp până acum, şi nu cu cele tocite, cu kormoranurile noi cu care dacă intri un pic mai tare în bălţi pe partea dreaptă trebuie să ajustezi de volan că te trage de pe drum, plus că încetineşti, cu navigator acele balţi aproape că nu le simţi. Iar pe zăpadă sunt ok, undeva între cele de vară şi cele de iarnă, mai aproape de cele de iarnă aş zice.
              Eu le recomand, ca un compromis.
              Last edited by ionescu liviu; 16 December 2012, 15:05.
              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

              Comment


              • Eu am vazut M6 incaltat ci niste veritabile slick uri. Nu erau tocite...erau niste anvelope de vara foarte performante dupa cum aratau.

                Nu a putut sa urce panta din intersectia Vitan cu Mihai Bravu

                Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                Comment


                • Eu am vazut Logan cu slick-uri. Care e morala?
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Ca nu sunt bune de iarna))

                    Comment


                    • Probabil era drifter.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Soran View Post
                        Vreau sa vad si eu politistu in strada care opreste masinile cu farurile sau stopurile acoperite de zapada si macar ii atentioneaza nu mai zic ca ar trebui o amenda. Si ma refer la zapada depusa cand masina stationeaza nu zapada care se pune cand ninge puternic. Prin Bucuresti inafara de unele microbuze nu am mai vazut masini fara anvelope de iarna sau intermediare.
                        ... sau cei care au pe plafonul maşinii zăpada de vreo două palme !
                        Aseară i-am atras atenţia unei şoferiţe de pericolul pe care îl reprezintă desprinderea la viteză a zăpezii de pe plafonul maşinii sale şi părea că a înţeles despre ce este vorba !

                        Deh, lenea este cucoană mare, dar mai tragic este că îi poţi nenoroci pe alţii, complet nevinovaţi !

                        Comment


                        • eu am dunlop winter 3d fata spate , the best of the best

                          Comment


                          • Ampt, ceva de genul?


                            imi cer scuze pt. off-topic, dar nu m-am putut abtine.
                            Attached Files

                            Comment


                            • pentru aia care stau rau cu banii, am gasit super anvelope resapate: scop miva. 133 de lei dimnesiunea de logan. iar aspectul: de jeep
                              Attached Files
                              Last edited by 77sky; 17 December 2012, 11:07.

                              Comment


                              • Daca poti sa le si echilibrezi e bine. Probabil vor intra 200-300 grame de plumb pe roata

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google