Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt totalmente de acord cu tine.

    Comment


    • Originally posted by Cezar View Post
      Pune o poza si cu martorii de uzura de pe lateral
      Pt o iarna, sunt anvelope ok. Chiar si 2.
      Insa sunt tocite.
      Lateral.

      Altele as fi luat si eu , astea au fost un compromis sa zicem asa, pentru iarna asta
      Unii au cauciucuri de la Formula 1
      Attached Files
      Last edited by vdmihai; 19 January 2015, 19:33.
      sigpic
      !

      Comment


      • tendinta fireasca e sa aspiram spre mai sus, in limita posibilitatilor...nu ca altii merg cu sarme sau slikuri iarna.

        oricum, daca mergi decent, te duc fara probleme pana-n primavara.
        cum se simt la mana / unghie, sunt rigide sau moi?

        Comment


        • Nu aspir la cauciucuri cu sarme, nici nu ma simt mai bine ca merg unii nu stiu cum, era o chestie funny , nu stiu ce ai inteles .
          Sunt moi
          sigpic
          !

          Comment


          • la cele de iarna, profilul trebuie sa depaseasca linia de la 50 de bani. cam aceeasi adancime am avut-o eu la anvelopele de vara anul trecut oricum, sub pragul minim recomandat de 4 sau 5mm pt anvelopele de iarna

            Comment


            • ideea e ca pragul de 4 mm nu e "recomandat", ci e cel legal.
              daca dai de vreun filtru rar... dar noroc ca n-am vazut asemenea filtre.

              Comment


              • am vazut eu unu azi pe la vreo 40 de km de sb, oprise o masina....

                oricum, azi o zi neobisnuita cu f multe echipaje de politie pe traseul bv-sb, combinate: politie rutiera+rar

                ca o mica completare: pragul minim legal
                Last edited by cristi....; 20 January 2015, 22:14.

                Comment


                • a dat primavara, au iesit reisarii pe sosele.
                  de obicei, mobilizarea asta o facea rutiera la sfar. lu' febr- incep. martie, acu' cu "canicla" asta, s-a decalat.

                  Comment


                  • si ce sa le faca azi, ca nu era zapada ?! conform legii, o freaca.

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      ideea e ca pragul de 4 mm nu e "recomandat", ci e cel legal.
                      daca dai de vreun filtru rar... dar noroc ca n-am vazut asemenea filtre.
                      Unde scrie ca nu e legal sub 4mm? Vorbim de legislatia din Romania, da?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • oi fi inteles eu gresit, dar parca asa citisem undeva.
                        adica la noi poti merge cu orice profil ?!

                        Comment


                        • Cred ca trebuie sa fie la limita de uzura. Iar daca te prinde astfel cu ele, iti paote lua talonul.
                          In fine, nu stiu oameni intregi la minte care sa mearga cu ele pana la martor, sau chiar si mai departe (doar unul dus cu pluta, ce oricum merita o acvaplanare candva )

                          Comment


                          • Nedelescule, pragul de 4mm este recomandat de constructorii de anvelope si exista state unde legislatia reglementeaza acest lucru pentru anvelopele de iarna, dar legea din Romania spune ca adancimea minima a profilului anvelopei (de vara si de iarna) este de 1.5mm.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Ai luat o piatra de pe inima celor care n-au bani de-un covrig, dar merg 1 km cu masina pana la serviciu...doar de dragul masinii, sa-i vada "lumea"
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • adica o sa vedem mai des slick-uri?
                                propun sa mearga serpuit ca sa le incalzeasca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google