Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by alex1ioan View Post
    Dar despre Kelly winter?

    Am văzut că le-ar face Goodyear.
    fugi de kelly winter cat vezi cu ochii. o data era sa ajung sub tir pe drum umed. aveam 50 la ora intr-o curba, nu am accelerat deloc nu am bruscat volanul si in mijlocul curbei a fugit de spate si venea tiru fix cand eu eram intr-o parte cu masina.. fugea de fund masina in sensuri, subvira grav..cum era un pic de umezeala pe drum cum facea ce voia ea. ok cauciucurile aveau 6 ani de zile dar totusi. nu le recomand DELOC.
    Semințele acelaș gust are.

    Comment


    • Eu am dat comanda de GT Radial Winterpro2, sper sa fie ok, teoretic ar trebui sa fie, avand indice de tractiune "B"

      Comment


      • Originally posted by grigu32 View Post
        fugi de kelly winter cat vezi cu ochii. o data era sa ajung sub tir pe drum umed. aveam 50 la ora intr-o curba, nu am accelerat deloc nu am bruscat volanul si in mijlocul curbei a fugit de spate si venea tiru fix cand eu eram intr-o parte cu masina.. fugea de fund masina in sensuri, subvira grav..cum era un pic de umezeala pe drum cum facea ce voia ea. ok cauciucurile aveau 6 ani de zile dar totusi. nu le recomand DELOC.
        Ms pt sfat, am fugit de Kelly și am luat Debica frigo 2. Sper sa nu regret alegerea făcută, asta a fost bugetul si opțiunile.

        Comment


        • Originally posted by andreyi View Post
          Ce anvelope all-season de buget ar fi mai bunisoare dintre cele doua:
          - Nexen N'Blue 4 Season WH17 (par laudate pe diverse site-uri)
          - Falken EUROALL SEASON AS210 (model nou, nu zice nimeni nimic de ele, dar e ceva mai scump)
          E vorba de o alta masina din familie cu care se merge mai putin iarna, si nici foarte mult in timpul anului si nu mai merita doua randuri de anvelope, plus ca nu se abuzeaza de ea, se merge cat se poate de regulamentar.
          Multumesc!
          Cred ca o sa iau Nexen, am vazut la semafor o Skoda Rapid sau Octavia noua cu anvelope marca asta, si parca mi-a dat curaj, plus laudele de pe internet.

          Comment


          • Eu am nexen de vara, de 4 ani, sunt foarte ok. Nu am nimic sa le reprosez. Daca nu ma insel e model cu ceva Blue nustiucum
            Iar ptr iarna, mai bune ca conti ts850 nu am avut in viata mea, acum cred ca sunt ts860, sau poate a mai aparut ceva anul acesta... Oricum, sunt gume fantastice.
            Last edited by mumus; 15 September 2018, 08:59.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • el vrea anvelope all season. depinde ce anvelope ai tu, nu toate de la acelasi producator au aceeasi calitate. vezi alpin 3 cu 4 si cu 5...

              Comment


              • Tata are all season pe logan, michelin crossclimate xl, el circula putin, sunt super ok si iarna si vara, in schimb am auzit pe net cazuri unde se distruge profilul, la noi ju este cazul.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Cross climatele din Dotare au sarit de 50.000 km
                  Inca rezista
                  Inca nu am schimbat fata cu spatele
                  Probabil la anul in toamna
                  sigpic

                  Comment


                  • Si tu esti multumit de ele iarna?
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Pana acum da
                      Iarna trecuta nu am avut probleme cu ele
                      Erau mai noi
                      Acum sa vad iarna asta , daca simnt ca nu se descurca fac rocada fata cu spatele
                      sigpic

                      Comment


                      • eu folosesc Motrio, sunt un pic zgomotoase dar merge.

                        Comment


                        • all seasons doar de marca

                          All season-uri mai OK iarna sunt GoodYear Vector 4 seasons.
                          Michelin Cross Climate sunt la limita iarna.

                          All season de la marci fantoma nu as pune. Deabia all season-urile de marca au ajuns la performante convingatoare.
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • Originally posted by stoicanu View Post
                            Cross climatele din Dotare au sarit de 50.000 km
                            Inca rezista
                            Inca nu am schimbat fata cu spatele
                            Probabil la anul in toamna
                            Ale mele CC-uri au vreo 27000 km. Iarna care se apropie va fi a treia cu ele. În primele două s-au comportat foarte bine. Între timp (adică în primăvara trecută, la aprox. 18000 km) am efectuat permutarea față-spate.
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment


                            • Eu cu Florin ce suntem în plus, restul numai branduri de top clar suntem prea săraci sa cumpărăm lucruri ieftine, nu?

                              Noroc că mi-a dotat Uzina masina cu Goodyear din fabrica(de vara), că în nădejdea mea cine știe ce pingele puneam, de periclitam traficul cu ele.
                              Last edited by alex1ioan; 17 September 2018, 08:18. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Varul meu la tara , pe o astra f, avea debita navigator, deci all season ieftin, si in zapada mare mergea chiar ok, eu atunci aveam corsa cu ceva debica de iarna, noi, si nu mi se parea ca ar fi dezavantajat.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google