Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu e vorba de nici o polemica. Imi pare rau ca nu pot face poze la ale mele pentru ca sunt depozitate undeva la 25 km de Bucuresti.
    Bogdan are dreptate, chiar daca poza este sau nu in oglinda. Sunt simetrice si ambele arunca apa in exteriorul anvelopei.

    L.E. Uite, ca sa nu te las nelamurit, am gasit niste poze din vara. Eu zic ca sunt simetrice, tu ce zici?
    Attached Files
    Last edited by vitriol; 11 March 2010, 14:44.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Sa faca cineva o poza a doua anvelope una langa alta sa vedeti despre ce e vorba,nu la asimetrie se revera regele ci la felul cum elimina apa,care ati simtit pe pielea voastra acvaplanarea la viteze mai mari ati vazut ca masina tinde sa traga mult spre dreapta.

      Comment


      • In sfarsit cineva care a inteles ce am vrut sa zic...

        @vitriol in prima poza apa o elimina si in a doua poza apa este adunata in canal

        Comment


        • regele vrei sa spui ca anvelopele astea au defect de proiectare sau sunt pentru motociclete?
          sigpic

          Comment


          • Nu am zis eu ca au defect de proiectare...doar ca e chestia asta ciudata nu?

            Oricum presupun ca cei de la dunlop au facut teste si s au intrebat la "problema" asta...eu doar am avut curiozitatea sa aflu ce spuneti si voi...si s a ajuns la defect de fabricatie :d

            Comment


            • Hai sa-ti spun ce ce nu ai dreptate. Anvelopa asta in cauza nu este construita cu sens de rotatie, deci le poti muta de pe stanga pe drepta fara a mai fi nevoie sa dai anvelopa jos de pe janta.
              Daca te uiti un pic la pozele puse de mine si analizezi mai in detaliu, (asta dupa calcule cu multe formule si asa mai departe ), o sa-ti dai seama ca elimina apa exact la fel.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • uite ce vrea sa zica regele,chestia asta e la fel si la michelin.
                Attached Files

                Comment


                • Posibil sa fi gresit,dar doar de asta este un forum ca sa ne impartasim cunostintele...

                  Numai bine!


                  Le: @crull exact )

                  Comment


                  • Si greu mai era sa puna o poza de la bun inceput
                    Si on topic...monteaza-le cum scrie producatorul si nu vei avea probleme...stai linistit ca au facut ei experimente...
                    sigpic

                    Comment


                    • am inteles ce zice el, are dreptate cumva, dar asa sunt ele fata in fata, iar cine nu vrea dunlop sa isi cumpere kormoran )

                      Comment


                      • Din cate am mai vazut pe net, aceste anvelope sunt cele mai bune raport calitate/pret si sunt si cele mai lauda asa ca de asta o sa mi cumpar...n o sa ma mai gandesc ca pe partea dreapta anvelopa aduna apa in loc sa o arunce...

                        Numai bine!

                        Comment


                        • la metro sunt acum la promotie 238 lei/buc 185/65/15

                          Comment


                          • pe eticheta scrie 185/85/15 88T, dar ele au indicile 88 H si atentie la data fabricatiei, caci erau si din 2008

                            Comment


                            • Pot fi si cu T, si cu H. T indica viteza maxima garantata cu ele de 190 km/h, iar H, 210 km/h. Probabil de asta sunt si mai ieftine.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • tocmai ca cele cu indicile H sunt mai scumpe, dar ei la dau mai ieftin ca si cum ar avea indicile T

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google