Radarele Private, Incurajate De Politie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Radarele Private, Incurajate De Politie

    Politia Rutiera nu pare dornica sa cumpere radare proprii astfel incat consistentele venituri incasate pentru nerespectarea legii de catre vitezomani sa ajunga la stat, si nu in buzunarele private ale unor "baieti destepti".


    În România a apărut o nouă afacere profitabilă. Două firme din Cluj, împreună cu câteva zeci de primari, au împânzit România cu radare. În anumite localităţi au fost amplasate chiar şi 5 radare pe un drum de câţiva kilometri. Astfel, în câteva minute, puteţi rămâne fara permis şi cu o gaură în buzunar de câteva milioane, chiar dacă nu sunteţi vitezoman si circulaţi cu 60-70 de km la oră.
    In Romania a aparut o noua afacere profitabila. Doua firme din Cluj, impreuna cu cateva zeci de primari, au impanzit Romania cu radare. In anumite localitati au fost amplasate chiar si 5 radare pe un drum de cativa kilometri. Astfel, in cateva minute, puteti ramane fara permis si cu o gaura in buzunar de cateva milioane, chiar daca nu sunteti vitezoman si circulati cu 60-70 de km la ora.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

  • #2
    Mda....ce pot sa mai zic in afara ca romanul este ff inventiv, si se pare ca se descurca indiferent de situatie.....vorba unui clasic celebru:"Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul"
    Este incredibil cate manarii, si cate smecherii se fac, daca ai plicul de grosimea necesara , si bataia asta de joc se face chiar pe fata....pur si simplu se pare ca noi cetatenii nu contam de loc. Conteaza numai buzunarele unora!!!

    Last edited by gionik; 26 March 2009, 11:04.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Daca respecti legea nu te ia nici'unul stai linistit ....

      Comment


      • #4
        tare frate...mai bine o luam pe jos...ca si eu daca alerg merg uc 30km.

        Comment


        • #5
          I-mi deschid si eu o afacere cu radare. Cumpar unul si-l montez undeva cu dichis (eventual intr-o zona cu panta pronuntata). Ma umplu de bani :. Sau nu unul ci doua, unul la jumatea pantei si unul la final sa castig de doua ori.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #6
            Originally posted by Razzvan View Post
            Daca respecti legea nu te ia nici'unul stai linistit ....
            Aici nu discutam ca ne ia sau nu, ci pur si simplu este frustrant cum unii fac niste afaceri, neinteresandui efectele......este aberant ca intr-o localitate sa ai 5 radare, este aberant sa scada viteza de la 50, la 30Km/h...da pt ca lumea incetineste prea mult la aceste radare, dar si acest fapt, tot un efect al acestei masuri "extraordinar de bune". Nu ii intereseaza sa minimalizeze nr accidentelor, ii intereseaza doar sa isi umple buzunarele.....ii doare fix in pix de altceva!!
            Si asa ceva este chiar bataie de joc la adresa noastra, a participantilor la trafic!!

            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by Razzvan View Post
              Daca respecti legea nu te ia nici'unul stai linistit ....
              Poti sa respecti si mama legii,cu 5 radare unul dupa altul n-ai nici o scapare.
              Cei din Braila ar putea sa ne spuna mai multe.
              Aseara a fost o emisiune pe Realitatea Tv de la ora 22.00,in care un primar din Ardeal a recunoscut cu zambetul pe buze ca a incalcat legea procedand astfel.
              In articolele de mai sus nu precizeaza firmele care se ocupa cu aceasta afacere,dar la tv au zis de firma CODEC(5 angajati) si inca una care incepe cu "B"(1 angajat),nu i-am retinut numele.
              Last edited by D-FENS; 26 March 2009, 11:39.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #8
                Gioni are perfecta dreptate. pe ei nu-i intereseaza minimilazirea accidentelor, ci umplerea buzunarelor. Este inadmisibil sa mergi si cu 50 km/h intr-o localitate. Ma daca mai era un 70 mai ziceam, ma dar 50 ma; de rasul lumii (ne mai intrebam de ce facem 9-10 ore pana la timisoara). Cu chestia asta probabil o sa ajungem sa ne hulim unii pe altii. Parca ma si vad ca-mi iau un radar si-l pun pe strada la mine, il pandesc pe vecinu si ma duc cu poza la el: Ori mi-o dai pe nevastata ori ma imbogatesti ) (ahahahahahaha).
                Penala Romania sa dea dracu.
                Ar trebui sa protesteze militienii, le-au luat astia painea de la gura
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Voi ziceti de 5 radare unu dupa altu pe un drum , da varamio a fost 3 luni plecat in Dubai , acolo pe autostrada unde se ducea la servici in 6 km de drum a intalnit nu mai putin de 100 radare ... sa fie siguri ca nu ai cum sa incalci legea si uite asa mergi tu cu 130km/h limita nu cu 200 cat poate o masina de`a lor obijunuita ... si in localitate stau politaii peste tot sa nu incalci legea ...

                  Comment


                  • #10
                    Da dar banii nu se duc la baietii destepti. Acolo-i buba. D-fens de unde stii de Insuratei?
                    Last edited by Cristi_LCD; 26 March 2009, 12:01.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • #11
                      un radar la 60 de metrii? nu crezi ca e cam exagerat?

                      Comment


                      • #12
                        NPower,una e 130km/h si alta este 30,50km/h si vorba lui Crist_LCD,banii ajung unde trebuie.
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #13
                          Colegu N-Power....Pe mine nu m-ar deranja sa fie nici macar 1000 de radare, DAR DAR DAR SI DAR,
                          varul tau cati km a mers cu 130 ??? Eu cred ca in nicun caz 150 km de autostrada cum e la Roumanie. E frumos sa vezi , dau un exemplu acum, cum autostrada in Franta te-arunca aproape de centrul Parisului. Da nene, merg si eu 50 km/h cat???? O juma de ora ca sa ies, dar dupa nu ma mai deranjeaza nimeni la 130 cateva sute bune de kilometri. Daca masina mai e prevazuta si cu temponat ajungem ca baiatul din tir sa tragem o hora, sarba ceva prin masini fara sa ne doara capul.
                          Asa la noi, mergi 110 km/h cam vreo 10 km, dupa reduci la 50 cat tine satucul, iti mai trag si o restrictie de 30, ti-a trantit radar = gaura la portofel, ca trece tataie sau mamaie cu vaca, cu capra sau cu oaia, ca doar na e Roumanie.
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            mda asta asa e ... da si pe strazile marginase tot nu prea iti permiti sa incalci legea ... a luat cat timp a fost acolo 2 amenzi pt parcare neregulamentara ca a calcat f putin linia ... si odata ca a oprit sa se dea jos un coleg si sa plece caute un loc de parcare ...

                            Comment


                            • #15
                              am vazut si eu aseara la realitatea cum se "inneca" cretuleasca cu proprilesi vorbe oarea chiar pot sa-mi montez si eu radar? pe cine trebe sa "ung" las juma de iasi fara permis intr-o luna ...chiar si eu o sa raman fara permis )....revenind doamne fereste oare chiar traim intr-o jungla numita romania? chiar atat de handicapati mintal suntem?
                              http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                              жалюзи плиссе

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google