Vanzare-cumparare Prin Programul Remat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vanzare-cumparare Prin Programul Remat

    Am o dacie din 98 pe numele fratelui meu. Cum pot sa beneficiez de programul remat ca masina noua achizitionata sa fie pe numele meu? Am inteles ca merge ceva prin donatie la notar dar nu sunt lamurit... Va rog sa ma ajutati.
    fara reclama in semnaturi

  • #2
    masina trebuie sa fie pe numele tau de un nr de ani ....altfel nu se ia in considerare ...in cazul tau poti sa duci masina la remat dar cea noua va fi pe numele fratelui tau.....eu am patit la fel si pana la urma am vandut veche dacie la cineva si banii i-am dat avans pt masina noua
    In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
    sigpic

    Comment


    • #3
      Masina o am de la el de vreo 6 ani insa nu am facut actele. Totusi stiu ca exista o posibilitate de a fi eu proprietar a noii masini. Cu donatie prin notar sau prin firma ...
      fara reclama in semnaturi

      Comment


      • #4
        Ca sa nu te complici inutil, o cumperi pe numele fratelui si apoi cand soseste, faci contract de v-c cu el, iar apoi o inmatriculezi pe numele tau. Eu unul asa am facut, vei aparea oricum ca prim proprietar in certificatul de inmatriculare. Succes!

        Comment


        • #5
          Pai nu am banii cash si trebuie sa fac un credit auto.Fratele meu fiind proprietar, rata va fi pe numele lui si eu voi fi girant. Eu as vrea sa se evite situatia asta, de asta tin atat de mult sa devin eu proprietar, sa nu-l implic pe el cu rate .
          fara reclama in semnaturi

          Comment


          • #6
            www.rabla.ro acolo sunt toate informatiile utile
            sigpic

            Comment


            • #7
              Nu ai cum... iti dai seama ca daca mergea treaba asta oricine putea sa cumpere un trabant de 200 roni si sa il dea avans... trebuie sa ai masina pe numele tau de ceva ani... nu stiu cati exact... Au pus aceasta clauza tocmai pentru a evita situatia in care te gasesti tu...
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google