eliberare permis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eliberare permis

    sal la toata lumea.
    am facut cum am facut si mi-au luat astia permisul ca am trecut pe rosu,m-am ales cu o luna suspendare si amenda....daca nu am platit amenda imi elibereaza permisul sau treb sa ma duc cu chitanta de la posta ca ma achitat amenda....ca oricum nu scap ca atunci cand platesc impozitul pe casa imi platesc si amenzile de circulatie

  • #2
    trebuie sa platesti amenda neaparat

    Comment


    • #3
      mie cand mia luat talonu si mia dat amenda nu ma intrebat nimeni daca am platit amenda

      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by misha
        sal la toata lumea.
        am facut cum am facut si mi-au luat astia permisul ca am trecut pe rosu,m-am ales cu o luna suspendare si amenda....daca nu am platit amenda imi elibereaza permisul sau treb sa ma duc cu chitanta de la posta ca ma achitat amenda....ca oricum nu scap ca atunci cand platesc impozitul pe casa imi platesc si amenzile de circulatie

        stai linistit, nu poti cere nici o hartie de la serviciul financiar al primariei timp de 2 ani ( limita in care se prescrie amenda) dar atunci cand iti iei permisul nu te intreaba nimeni nimic, lucrez in domeniu asa ca nu mai au rost alte discutii. va pup.

        Comment


        • #5
          deci sa inteleg ca putem sa nu platim amenzile sau ce vrei sa zici?

          sigpic

          Comment


          • #6
            Da, dupa 2 ani se prescriu. Si cele de radar dupa 6 luni se prescriu.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              pai si atunci platim de prosti amenzile ca eu nu pot sa pricep nimic?sunt mai socat:d

              sigpic

              Comment


              • #8
                Mai intreaba si tu un politist, vezi ce-ti zice. Multa lume nu le plateste, daca le pun la impozit asta e, daca nu sunt norocosi.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  daca nu ai nimic pe numele tau ,asta e si nu ai treaba cu impozite alea alea...
                  tapa lor,mai ales daca masina nu e pe numele tau
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google