Probleme Cu Politia Cu Stikerele Logan Club

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    am mai scris si pe un alt topic; ieri am fost oprit de un echipaj de "calcarosi" pt folie si dupa ce i-am prezentat toate actele, inclusiv autorizatiile pt folie -am in limite legale pe toate geamurile, inclusiv fata- "domnul" cap de creta m-a intrebat de autorizatia pt folia de pe parbriz/parasolar ?
    raspunsul meu: pai!? pai?! de cand trebuie autorizatie pt parbriz??
    el: acum daca interpretam legea cum vrem.. si o zi buna!!! ....si am plecat...

    Comment


    • #32
      Originally posted by MARIUS_BR View Post
      Astea sunt doar motive, daca tine, tine, daca nu a incercat si omul. Poate, poate ii iese de-o bere. Nu va lasati intimidati de asemenea specimene, daca vad ca esti tare pe pozitie, o lasa mai moale imediat.
      mare dreptate ai !
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • #33
        eu ma duc frumos, la unul din dealeri unde lucreaza cativa useri, si dupa ce trec itp-ul, sper fara probleme, o sa ma doara fix undeva.

        caut un articol de lege si nu il gasesc...vreau sa vad daca politiaiul are dreptul sa te opreasca pe motivul: 'folii'. ca eu nu am incalcat nici o lege de circulatie, si el tot ma opreste...
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #34
          daca il gasesti sa il postezi

          Comment


          • #35
            m-am tot uitat dupa atributiile politistului, si nu am gasit nimic concret. doar abureli in forma de lege...
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #36
              ITP trecut cu parasolar de 10 cm maxim, deci ai voie sa ai parasolar dar sa nu depaseasca 10 Cm latime
              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
              Enter the Matrix

              Comment


              • #37
                unde? pe mijloc? ca in margini e mai lat de 10 cm linistit...cum e in poza...
                ti-au zis aia de la rar ca 10 cm e legal?
                Attached Files
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #38
                  daca pe noi membri LOgan Club politia impreuna cu RAR- ul ne confisca talonu pentru folii si parasolar,stickere..etc...
                  masinile personale ale agentilor de circulatie din Brasov au foli pe masini si UNI dintre ei neomologate...
                  eu unul daca imi ia talonu a doua zii il ridic si nu platesc nimica si pedeasupra mai raman si cu buza umflata gaborii
                  *****
                  sigpic
                  http://www.loganclub.ro/forum/masina...3.html?t=16273

                  Comment


                  • #39
                    pai asa e p[este tot
                    gaborii au trocile cu geamurile negre toate da r deh sunt gabori
                    romania tara de cacao

                    Comment


                    • #40
                      poi da ma sry da tu nu poti sa le dai peste nas .... ca toti militienii au folie pe masinile lor, 95% fata-spate...si apropo chiar ar trebuii sa schimbi folia cu llumar...ti-o recomand!!!
                      Se vede clar diferenta intre alfa rom si llumar.
                      Push the Pedal to the Metal ...

                      Comment


                      • #41
                        poi da ma sry da tu nu poti sa le dai peste nas .... ca toti militienii au folie pe masinile lor, 95% fata-spate...si apropo chiar ar trebuii sa schimbi folia cu llumar...
                        Last edited by crististreulea; 30 April 2010, 14:57.
                        Push the Pedal to the Metal ...

                        Comment


                        • #42
                          Pana acum de mine nu s-a luat nimeni de stikere si am de foarte mult timp aplicate cred ca e prima sau a IIa masina de la logan CL Tg-Jiu cu stiker

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by aleex_costy View Post
                            Uite articolul la care se referea când spunea de amendă...

                            OUG 195/2002:
                            "[i]art 102: Constituie contravenţii şi se sancţionează cu amenda prevăzută în clasa a IV-a de sancţiuni următoarele fapte săvârşite de persoane fizice:
                            36. aplicarea de afişe, reclame publicitare, înscrisuri sau accesorii pe parbriz, lunetă sau geamurile laterale care restrâng sau estompează vizibilitatea sub limita legal admisă ori împiedică sau diminuează eficacitatea dispozitivelor de iluminare şi semnalizare luminoasă ori citirea numărului de înmatriculare;"[...]
                            care e limita legal admisa ?
                            Last edited by crististreulea; 30 April 2010, 14:58.

                            Comment


                            • #44
                              gim

                              3 dak se ia si de parasolar care e din folie de la lumar nu trece de cadru acel punctat in juru oglinzii centrale si am in coltu din dreapta a parbrizului sticarului cu logan club tg-jiu imi bag eu ceva in ... au masini cu folie 95% fata spate nici aia omologata nici macar alfa rom trans deci rezulta omu isi face legea singur care e imbracat in haine de stat
                              Last edited by crististreulea; 30 April 2010, 14:59.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by aleex_costy View Post
                                Uite articolul la care se referea când spunea de amendă...

                                OUG 195/2002:
                                "[i]art 102: Constituie contravenţii şi se sancţionează cu amenda prevăzută în clasa a IV-a de sancţiuni următoarele fapte săvârşite de persoane fizice:
                                36. aplicarea de afişe, reclame publicitare, înscrisuri sau accesorii pe parbriz, lunetă sau geamurile laterale care restrâng sau estompează vizibilitatea sub limita legal admisă ori împiedică sau diminuează eficacitatea dispozitivelor de iluminare şi semnalizare luminoasă ori citirea numărului de înmatriculare;"[...]

                                care e limita legal admisa ?
                                Nu ştiu care e limita legală admisă, că nu scrie... dar mă interesez şi o să postez imediat ce aflu.
                                Last edited by crististreulea; 30 April 2010, 15:00.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google