AJUTOR! Cumparare Masina De Firma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AJUTOR! Cumparare Masina De Firma

    Buna seara tuturor forumistilor! Vreau sa cumpar o dacie de la o firma si nimeni nu m-a ajutat in privinta actelor. Am trimis mail la politie si de 20 de zile......zero. Am fost si am intrebat personal la info. si militianul de acolo m-a pus sa trimit mail...nu a stiut ce sa zica. Masina sta de un an in garajul firmei, nu mai are i.t.p. nici r.c.a. Problema e ca de curind firma se numeste altfel iar actele masinii sunt pe numele vechi.....nu s-a mai ocupat nimeni de ea. Nu stiu de unde sa incep cu actele, factura o sa fie pe numele nou al firmei iar actele masinii sunt pe numele vechi.Daca fac factura pot plati RCA si ITP pe persoana fizica? Astept un ajutor din parte voastra........multumesc anticipat!

  • #2
    intreaba la inmatriculari...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      Originally posted by mumus View Post
      intreaba la inmatriculari...
      pai am fost acolo......nu a stiut ce sa-mi spuna cel de la INFO

      Comment


      • #4
        Firma respectiva se duce cu decizia de la registrul comertului care evidentiaza schimbarea numelui firmei la inmatriculari pentru obtinerea unui nou talon pe numele firmei actuale dupa care urmeaza procedura de vanzare-cumparare catre tine apoi o poti inmatricula pe numele tau.

        Comment


        • #5
          Gata..Am rezolvat, dupa multe drumuri si miiiii de nervi.Masina s-a facturat pe numele actual al firmei si a trebuit sa merg la politie cu acte de registru comertului sa demonstrez ca e aceasi firma.Oricum, e bine de stiut si pt altii care vor sa cumpere masini de la firme.......Multumesc pt. ajutor

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google