Inmatriculare ?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inmatriculare ?!

    Se poate inmatricula o masina pe o persoana sub 18 ani?

  • #2
    DA......nu se paote conduce....dar inmatricularea, nu are nici o treaba.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • #3
      Cea mai mare prostie sa o inmatriculezi pe o persoana foarte tanara ca o sa platesti asigurari mult mai scumpe!

      Comment


      • #4
        Ok, multumesc .... Deci se poate..

        Comment


        • #5
          Nu cred ca sa poate.Cand ai sub 18 ani nu ai pe deplin capacitatea de exercitiu.

          Comment


          • #6
            Corect CataLiNNN.

            k0r3k7...gandeste-te ca este infractiune incredintarea unei masini catre o persoana care nu are permis sau catre un minor.Si cum minorul (posesor de autoturism) nu raspunde in fata legii la fel ca un major....nu cred ca vei putea inmatricula masina pe numele unui minor.
            De curiozitate de ce vrei sa inmatriculezi masina pe numele unei persoane minore?Si ce varsta are aceasta?
            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by valeriuciprian View Post
              Corect CataLiNNN.

              k0r3k7...gandeste-te ca este infractiune incredintarea unei masini catre o persoana care nu are permis sau catre un minor.Si cum minorul (posesor de autoturism) nu raspunde in fata legii la fel ca un major....nu cred ca vei putea inmatricula masina pe numele unui minor.
              De curiozitate de ce vrei sa inmatriculezi masina pe numele unei persoane minore?Si ce varsta are aceasta?
              Era o problema in familie... Parintii unui var de-al meu vor sa cumpere o masina noua , si el are 17 ani si 9 luni ...

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google