Inmatricularea Unei Masini Second Hand

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inmatricularea Unei Masini Second Hand

    Salutare tuturor! As vrea sa stiu ce anume trebuie sa fac dupa ce am cumparat un Logan second hand! Ce acte trebuiesc facute?
    CARPE DIEM!

  • #2
    Faci programare la RAR pentru identificare,copie dupa contractu de vanzare, talon,cartea masini,faci o asigurare RCA pe numele tau la care ii faci iarasi copie,paltesti taxa de talon de 37 ron,de inmatriculare de 52 ron si te prezinti la inmatriculari unde platesti numerele!

    Comment


    • #3
      Multumesc Radu! Daca fostul propietar nu isi mai doreste numerele ,le pot pastra? Fara sa mai platesc iarasi altele? Mai platesc si inmatricularea daca masina este deja inmatriculata??
      CARPE DIEM!

      Comment


      • #4
        daca vechiului proprietar nu ii mai trebuiesc numerele le pastrezi si scapi de taxa pentru numere care de 40 ron pt normale si 85 ron preferentiale

        Comment


        • #5
          Stie cineva cam in cat timp te programeaza la RAR? se poate mai repede de o saptamana? sau am de asteptat mult si bine?

          Comment


          • #6
            Intra pe site-ul rar si prograeaza-te on line si in functie de numarul de solicitanti din orasul tau te programezi mai devreme sau mai tarziu.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Am intrat pe site dar programarile online se fac numai pt Voluntari, iar eu vreau la Grivita.. o sa sun imediat ce am masina. Aveti idee daca e vreunul mai aglomerat sau e la fel? (Voluntari sau Grivita, adica)

              Comment


              • #8
                mergi la Grivita, este mult mai liber si se misca mai repede + sunt mai civilizati

                Comment


                • #9
                  Asa o sa si fac

                  Comment


                  • #10
                    Vezi ca masina mai trebuie scoasa de pe ROL de fostul proprietar, de la taxe si impozite, apoi mergi si o bagi tu pe ROL.

                    Dupa mergi la RAR si la Politie!
                    9! 9! 9!
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      S-a rezolvat, masina e a mea acum o mica intrebare mai am... daca fostul proprietar vrea sa-si pastreze numerele si nu a facut nici o cerere, n-a platit nici o taxa in acest sens pana acum (am uitat sa intrebam la momentul respectiv), se mai poate face ceva? inca nu am inmatriculat-o pe numele meu, abia ma pregatesc de diverse drumuri.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google