Atentie: Soferi Inconstienti In Trafic [B 78 VNP]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atentie: Soferi Inconstienti In Trafic [B 78 VNP]

    Buna ziua,

    Duminica la pranz am iesit la o plimbare impreuna cu sotia si fata. La un moment dat in spatele meu a aparut un Logan MCV alb. Nu puteam sa ii fac loc pentru ca pe banda din dreapta erau masini. Pentru ca nu putea trece, soferul a inceput sa dea flashuri, sa claxoneze sa gesticuleze agresiv din maini.

    Am mers inca vreo 5 secunde asa, dupa care a incercat sa intre in mine. Am reusit sa ii fac loc, a venit a stat in dreptul nostru si apoi a incercat o ciocnire laterala, ca in filme. Atunci m-a cuprins panica. A revenit pe banda lui, injura si ne facea semne obscene. Sotia si fata au putut vedea un exemplar la vreo 40 de ani de mitocan.

    Pana la semafor, a continuat slalomul printre masini. Pentru ca nu avea loc sa o faca la stanga, a incercat sa dea la o parte o Nubira, tot cu o lovire laterala. Soferul masinii a pus o frana sa-l evite si a ajuns la bordura unde s-a oprit si cred ca stat o lunga perioada de timp. A oprit si maimuta care il injura si gesticula amenintator la sofer. Acum imi pare rau ca nu am oprit. Poate din cauza sotiei si copilului.

    Pe acest Logan MCV alb cu numarul [B 78 VNP] era trecut numele unei firme. Rog pe cei care au vazut aceasta masina sa-mi dea detalii. Vreau sa ma intalnesc cu directorul firmei. Incerc sa-l gasesc si pe soferul Nubirei si sa depunem o plangere comuna la Politie. Acest sofer inconstient putea sa trimita multe persoane la spital.

    Multumesc.

  • #2
    zilnic dam de astia pe strazi. si ce-i mai grav ca ei se grabesc domne se grabesc dar la urmatorul semafor il ajungi din urma si tot el e nervos ca dece l-ai ajuns tu din urma

    sigpic

    Comment


    • #3
      Nu vreau sa te demoralizez. Poate esti acum sub efectul situatiei. Si eu am avut de-a face cu multi d-astia. M-au si scuipat pe geam ca mergeam incet si precaut. Dar nu se merita sa-ti perzi timpul cu ei. Mai mult ca sigur ca se va infige odata intr-un pom si aia ii va fi crucea. Nasol ar fi sa omoare pe altii nevinovati. Iar ca sfat, cauta sa ii eviti cat mai mult posibil, din timp.
      Last edited by Winnie; 16 June 2010, 10:40.

      Comment


      • #4
        Niste nenorociti ce pot zice altceva. Si eu am vazut un semn obscen de la una dar cand m am apropiat de bara ei milimetric facuse pe ea imi pare rau ca nu m-am uitat la numar eram prea turbat. Eram la semafor, se facuse verde tipa a plecat mai repede si dupa aceea am observat un degetel frumos sa mor. Problema e ca nu stiu cum putea mie sa mi dea m..( se intelege ) ca nu avea cu ce asta era problema, eu ei da puteam . Deci cum am mai zis numai nenorociti prin trafic

        Idiotul asta de VNP merita prins odata in trafic de mai multi si dat un omor ca sa se invete minte alta data. Civilizatia la noi lasa de dorit mult, nu zic ca si prin alte parti se mai intampla dar ca in Romania sa-mi fie cu iertare, un popor de idioti si de necivilizati
        Last edited by Christnacht; 16 June 2010, 11:41.
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • #5
          Un individ turbulent incepe sa se teama in momentul in care devine public. Ar fi interesant sa facem un thread cu numere si situatii. Publicam si nu deviem de la subiect. Odata publici si identificati nu cred ca vor mai avea curajul sa faca pe desteptii. Eu evit sa fac gesturi in trafic sa ma iau de lume. Nu de alta, dar poate unu pasnic si aparent inofensiv scoate un AK47 pe geam la nervi si te face ciur. Asta cu VNP sigur era un frustrat, inselat de nevasta, cu putza mica si bleaga
          Last edited by Winnie; 16 June 2010, 12:04.

          Comment


          • #6
            Originally posted by Christnacht View Post
            ....Idiotul asta de VNP merita prins odata in trafic de mai multi si dat un omor ca sa se invete minte alta data. Civilizatia la noi lasa de dorit mult, nu zic ca si prin alte parti se mai intampla dar ca in Romania sa-mi fie cu iertare, un popor de idioti si de necivilizati
            Si crezi ca civilizatia se face cu o bataie data de mai multi ? Te contrazici singur.


            @Winnie: "Asta cu VNP sigur era un frustrat, inselat de nevasta, cu putza mica si bleaga" S-ar putea sa ai dreptate.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #7
              Daca este asa periculos dc nu se ia de unu cu tiru!

              Comment


              • #8
                trebuia sa suni la politie (112) si sa spui acolo ce face omu ala. sau sa fi retinut numele firmei si mergeai la firma. il dadea afara sigur, stiu caz concret in brasov. poti sa suni si acuma si sa spui. cel mai bine. eu in locul tau nu as mai sta pe ganduri!!!
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #9
                  @B 83 RMJ: Omu ne-a spus ca vrea datele scrise pe masina sa mearga sa-l dea in gat la sef. Daca vad masina asta il ajut cu cea mai mare placere.

                  Asta cu 112 este cu dus si intors. Il poate retine in trafic si ii verifica alcoolemia. Dar atat. Daca mergi la Politie si nu ai martori este cuvantul tau impotriva cuvantului lui. Politia nici nu te baga in seama. Crede-ma ca am trecut prin asta. Acesta este motivul pentru care imi vad de drum si nu mai bag pe nimeni in seama. Daca ma scuipa pe geam, imi fac gesturi, le bat obrazul cu degetul si atat. Nu ma cobor la nivelul oligofrenului.
                  Last edited by Winnie; 16 June 2010, 12:34.

                  Comment


                  • #10
                    era cineva pe forum aici care tot asa a dat de un urangutan d'asta in trafic si a sunat la politie. dupa 2 saptamani a primit plic acasa cum ca respectiv a fost sanctionat contraventional.

                    eu as incerca macar, si i-as zice lu` aia de la telefon, daca nu iei acuma in considerare, o sa iei cand o sa fie prea tarziu, cand deja o sa fie carnagiu.

                    in brasov, stiu pe unu care lucra ca distribuitor si tot asa, se lua de toti in trafic, pana l-a urmarit unu pana la sediu si acolo a vorbit cu sefu lui. a doua zi bye bye Cansas!
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #11
                      daca nu ti-a facut nimic, daca nu te-a atins n-are nimeni ce sa ii faca ;)
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • #12
                        sunt multi care nu prea au ce cauta la volan sau care nu au treaba

                        1.6 MPI 8Vsigpic

                        Comment


                        • #13
                          Din cauza asta trebuie sa intre in codul rutier sanctiunile pentru conducere periculoasa/riscanta/nesabuita. In tari mai civilizate asta e considerata grava, chiar infractiune daca are drept consecinta un accident.

                          Comment


                          • #14
                            vezi ca este in codul rutier condus periculos...
                            dar nu prea te amendeaza....pe punctul ala.

                            Comment


                            • #15
                              unde scrie asta in Codul rutier? Eu n-am vazut

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google