Ridicare Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ridicare Masina

    Am patito!Atentie cu cei de la primaria sectorului 1,ridica masinile de pe trotuar,cu toate ca am lasat spatiu pt pietoni.Masina parcata pe str Buzesti.Toata distractia a costat 870 lei noi si am scapat fara amenda de la politie.(cica am parcat pe spatiul "verde" ,locul unde am parcat:intre 2 copaci si sub rotile din spate un maldar de pamant fara pic de iarba).
    AC/DC- RIDE ON

  • #2
    daca in planul de sistematizare este prevazut spatiu verde, n-are importanta ce se afla de fapt acolo. si aici au fost cazuri similare, masini ridicate din zone unde spatiul verde e in realitate pamant batatorit de ani de zile si se afla colo cu o singura roata!
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • #3
      Ai platit 870 RON? Astia s-au pus cu japca tare pe roman!!!

      Comment


      • #4
        Ce era sa fac?Ce nu mi se pare corect este faptul ca au ridicat masina.(nu incurca pietonii,spatiul respectiv este un santier in toata regula)Japca pe fata!
        AC/DC- RIDE ON

        Comment


        • #5
          Grija mare cu parcarea in sectorul 4.(B-dul Constantin Brancoveanu)
          AC/DC- RIDE ON

          Comment


          • #6
            Originally posted by TopCat View Post
            daca in planul de sistematizare este prevazut spatiu verde, n-are importanta ce se afla de fapt acolo. si aici au fost cazuri similare, masini ridicate din zone unde spatiul verde e in realitate pamant batatorit de ani de zile si se afla colo cu o singura roata!
            tie usor ti-e sa vorbesti care nu ti-au ridicat masina dar sa tevad si pe tine cum ai reactiona cand ai parca masina pe un pamant pe care nu incurca pe nimeni si cand te-ai intoarce na-i mai gasii masina. Ei bine iti zic eu ca am patit-o si pt 2 ore cat mi-a luat sa ajung la ei m-au taxat cu 870lei sectorul1. Pe urma as vrea sa te vad daca ai mai zice spatiu verde.!!!!!!!!

            Comment


            • #7
              Dar chiar nu se poate face nimic in privinta asta? Unde se duc banii ?Pe ei, care stau la panda cu masinile parcate fix in dreptul semnului cu oprirea interzisa( spre exemplu la Bucur Obor), cine ii ridica? Eu am zis ca imi iau un cutit de vanataore (cum are baiatu ala pe Discovery) si daca o ridica cand sunt langa masina le tai sufele. Dar cu parere de rau va spun ca tot noi suntem prosti ca inghitim toate mizeriile astea. Surorii mele i-au ridicat-o de 2 ori din zona tribunalului vechi. Unde pana mea sa parchezi acolo? Eu sunt de acord sa le ridice daca pe o raza de 100-150m, hai 200 exista locuri de parcare. Dar daca nu sunt???
              Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

              Comment


              • #8
                rembo , nu o sa tai nici o sufa , masina tot ti se va ridica si tu tot o sa scoti bani din portofel.
                asta e romania , grija mare cu parcatu` , alta varianta nu e exista momentan.

                Comment


                • #9
                  daca eram rembo nu cred ca aveau curaj sa se atinga de masina
                  Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                  Comment


                  • #10
                    [QUOTE=usurelu_okok;693533]Dar chiar nu se poate face nimic in privinta asta? Unde se duc banii ?Pe ei, care stau la panda cu masinile parcate fix in dreptul semnului cu oprirea interzisa( spre exemplu la Bucur Obor), cine ii ridica? Eu am zis ca imi iau un cutit de vanataore (cum are baiatu ala pe Discovery) si daca o ridica cand sunt langa masina le tai sufele. Dar cu parere de rau va spun ca tot noi suntem prosti ca inghitim toate mizeriile astea. Surorii mele i-au ridicat-o de 2 ori din zona tribunalului vechi. Unde pana mea sa parchezi acolo? Eu sunt de acord sa le ridice daca pe o raza de 100-150m, hai 200 exista locuri de parcare. Dar daca nu sunt???[/QUOTE

                    Da,se poate face ceva,te duci frumos si cauti loc de parcare pana iti vine rau,ori te risti cu bicicleta,metrou,etc,probelma asta este si la case mai mari nu numai in bucuresti,sa te duci tu in barcelona si sa parchezi masina,sa vedem iti convine cand mergi jumate de ora de la parcare pana unde ai treaba,sau da,sunt parcari ,2.5 euro pe ora,sa vedem ce mai spui atunci?Dar normal,hai sa ne plangem ca ne-a ridicat masina,dar stai asa,pietonii aveau loc sa treaca!!!

                    Comment


                    • #11
                      amitaf intelegi gresit problema unora dintre noi. Da nene ridica masinile care impiedica vizibilitatea altor masini, trecerea de pietoni ,pe trotuar ,etc etc dar nu pe cele care nu incurca cu nimic traficul dar absolut cu nimic. As vrea sa te vad si pe tine cum ai reactiona daca ti s-ar intampla una ca asta. Sa sti ca nu iti doresc deloc pt ca nu e placut credema.

                      Comment


                      • #12
                        crede-ma ca as injura 3 ore,dar asta e,astia au legea in mana si cand au ordin sa isi faca norma de un numar de masinii ridicate pe zi,nu se uita daca masina parcata incurca sau nu circulatia.Parcarea pe trotuar este interzisa in afara locurilor special amenajate.Si eu parchez unde nu ar fi permis cand nu am unde dar asta e-ruleta ruseascaSi cum am mai zis,asta se intampla in orice oras mare,eu cunosc foarte bine barcelona si e groaznic cu locurile de parcare dar nu am vazut masina parcata pe trotuar(eu am parcat o data pe locul de handicapati(nu ca as fi ) ci pentru ca, chiar nu aveam unde si mi-am luat o amenda frumusica,pe trotuar te rupe la buzunar.Oricum orice medalie are doua fete,pe o parte ma bucur ca sunt luate astfel de masuri,am vazut o groaza de masini in romania parcate pe trotuar de trebuia sa te freci de ele ca sa mai poti trece,asa ca da,sunt de acord cu ridicarea masinilor parcate aiurea,poate astfel se mai civilizeaza si romanul

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by usurelu_okok View Post
                          Dar chiar nu se poate face nimic in privinta asta? Unde se duc banii ?Pe ei, care stau la panda cu masinile parcate fix in dreptul semnului cu oprirea interzisa( spre exemplu la Bucur Obor), cine ii ridica? Eu am zis ca imi iau un cutit de vanataore (cum are baiatu ala pe Discovery) si daca o ridica cand sunt langa masina le tai sufele. Dar cu parere de rau va spun ca tot noi suntem prosti ca inghitim toate mizeriile astea. Surorii mele i-au ridicat-o de 2 ori din zona tribunalului vechi. Unde pana mea sa parchezi acolo? Eu sunt de acord sa le ridice daca pe o raza de 100-150m, hai 200 exista locuri de parcare. Dar daca nu sunt???
                          Tati, eu am avut treaba la tribunalul vechi, 3 ani de zile, aproape in fiecare zi. E adevarat ca langa usa tribunalului nu gasesti loc, dar la 100-300 m distanta, se gaseste. Aceiasi problema si la primaria mare, se gaseste, dar nu langa usa de la intrare...
                          Aceiasi problema si pentru cei care zic ca nu se gasesc locuri de parcare.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • #14
                            Daca te referi la vechiul sediu al PMB , da...la sediul asta nou este parcare doar pentru cateva masini ale consilierilor primarului ...in rest te descurci sau iei metroul sa nu ramai fara masina.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #15
                              Salut baieti! Am o ruda care lucreaza la ridicarea masinilor din sectorul 1 (nu ma injurati ) si as dori sa va spun cateva secrete de retinut sa zic asa spuse de cel care lucreaza acolo :

                              1:puteti parca unde doriti dupa ora 19:30 pana la 6:30

                              2:Nu parcati in fata garajelor,institutilor,cladirilor etc. unde este afisata placuta cu atentie gataj,parcarea oprita bla bla. Jumatate din masinile ridicate intr-o zi sunt din urma sesizarilor de catere cetateni la 112.

                              3:Partea haioasa:daca aveti in masina orce fel de animal\vietuitoare masina nu v-a fi ridicata .

                              4aca veniti la masina si o gasiti in aer,inca nu au pus-o pe platforma cereti sa v-i se dea jos si sa platiti o amenta in jur de 250 lei lui GARCEA.

                              Aceste trucuri daca le pot numi asa sunt aflate de la o sursa sigura si va puteti baza pe ele 100%. Sper ca o sa va fie de folos.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google