Serviceul Nu Vrea Sa-mi Inapoieze Masina. Ce Sa Fac?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    subscriu si eu celor descrise de Kovy, si de TM 80 MAT pe care il salut, ca sa fiu mai exact si eu am avut probleme cu ASIROM care sunt niste gunoaie de asiguratori;in 2008 am vrut sa schimb parbrizu la o S.N.,aveam full casco si vroiam so vand lu taicameu, am deschis dosar,iar idiotu de inspector nu mi-a zis ca am CASCO cu franciza deci la fiecare reparatie trebuia sa platesc si eu 50euro, si deci nu mai merita sa o repar pe casco;dupa ce am schimbat parbrizu, a venit inspectorul de daune care e vecin cu noi,cam dupa 3 luni la taicameu si ia cerut acesti 50 euro;in mod logic, el nu trebuia sai dea nimic,dar pt. ca nu cunostea ce inseamna un casco a platit de teama sa nu aiba probleme cu ei; intamplarea face ca la revenirea mea in tara, sa aflu de aceasta situatie, si hotarat ma duc peste ei sa-mi dea detalii,de ce trebuie sa platesc franciza de 50 euro cand un parbriz costa cu tot cu manopera vreo 900.000 in 2008; la asirom aflu de adevarata surpriza, pe devizul de reparatie aparea suma de 10 mil.pt. schimbarea acestui parbriz;asa ca trageti si voi concluziile vis-a-vis de magariile pe care le fac astia cu bani nostri.

    Comment


    • #32
      Noutati? Ce se intampla cu cazul tau?

      Comment


      • #33
        Te salut ZUZUTMX . concluzia mea din toate aceste patanii este ca atunci cand mai exista astfel de incidente .....e sa faci un instiintare de urmarire a dosarului la CSA ( Comisia de Supraveghere a Asigurarilor ) si cand ti se pare ceva dubios .....sa le aplici o constitutie .
        Sau sa faci o asigurare sau casco la un broker care este reprezentant la mai multe firme de asigurari . Din cate am inteles ei tot timpu te indruma si urmaresc dosarele .....pentru a te putea ajuta si in felul acesta isi mentin clientii .
        sigpic

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google