Taxa de prima inmatriculare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hai deti sa fortam odata anularea acestei taxe rusinoase.
    Va rog sa trimiteti adeziunile voastre urmind acest link...

    Comment


    • Cursul euro este cel de anu trecut de cand a fost aprobata ordonanta de urgenta privind taxa de prima inmatriculare. Deci nu vei plati la curs 38900lei/E ci va fi undeva la 3.37lei/E
      1.6 MPi Icy White

      Comment


      • Originally posted by bbogdan View Post
        Cand am cumparat masina taxa era de cca 600 ron.La inmatriculare ajunsese 820.Acum aud de 935 ron.A cazut leul cu 50 la suta fata de euro?
        Ori am eu o afectiune psihica,ori am cazut intr-o cursa:ti-ai luat masina,ai?La canal nu se mai trimit,Aiudul nu mai e o optiune,ia de-aci niste taxoaie care cresc ilogic,ca ai vrut capitalism,mama voastra de populatie!
        Eu la DCi-ul meu am platit 1100 lei, acum 3 luni. Apropo, se mai voteaza odata eliminarea acestei taxe si returnarea integrala a sumei, cum se auzea intr-un timp?
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by juann View Post
          Hai deti sa fortam odata anularea acestei taxe rusinoase.
          Va rog sa trimiteti adeziunile voastre urmind acest link...
          Urban asta nu e boss-ul de la firma aia de recuperare a datoriilor?
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • Se judeca Urban cu toata lumea si de fapt nu are treaba cu nimeni . Intre noi fie vorba . A pierdut toate procesele care le-a avut cu DACIA (pentru airbag-ul "nedeclansat" scandalul din ziare si au mai fost cateva) cu RDS are 10 procese din care 8 le-a pierdut . DEci sigur cu statul roman va pierde . Mie imi place de om ca-si face reclama la greu , dar in pregatirea pentru procese sta cam defectuos . Deci daca se va scoate taxa va stabili senatul nu Urban . El doar o sa spuna vedeti ce am facut eu ... Am scos taxa .
            1.6 MPi Icy White

            Comment


            • ... Si va candida pt un post in parlament...
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • Aceasta taxa nu se va scoate niciodata...Veti vedea....Cum s-a facut prima data...S-a scos taxa de poluare s-a pus taxa de mediu...Si asa ne invartim in jurul unui copac numit hotie pe fata.Inteleg domnilor parlamentari sa cereti aceasta taxa pentru masinile aduse din UE si din afara UE dar nu pentru cele autohtone......Dati-o incolo de treaba..Este bataie de joc la adresa cetatenilor Romaniei,la adresa fiecarui posesor de autoturism nou Dacia.
                Dar ce sa facem.....Fiecare fura cat poate cat este la putere.....Poate nou....
                Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                Comment


                • Gresit !

                  Originally posted by ingerulol View Post
                  Cursul euro este cel de anu trecut de cand a fost aprobata ordonanta de urgenta privind taxa de prima inmatriculare. Deci nu vei plati la curs 38900lei/E ci va fi undeva la 3.37lei/E
                  Cursul euro/leu folosit la calculul taxei de poluare este cel fiscal.Acum este cel din 01 octombrie 2008 si este valabil pana la 30 septembrie 2009.Cursul fiscal este cel stabilit de Banca europeana la fiecare data de 01 octombrie si se aplica pentru un intreg AN FISCAL !!
                  Taxe suportabile pentru toti !

                  Comment


                  • Originally posted by ingerulol View Post
                    Se judeca Urban cu toata lumea si de fapt nu are treaba cu nimeni . Intre noi fie vorba . A pierdut toate procesele care le-a avut cu DACIA (pentru airbag-ul "nedeclansat" scandalul din ziare si au mai fost cateva) cu RDS are 10 procese din care 8 le-a pierdut . DEci sigur cu statul roman va pierde . Mie imi place de om ca-si face reclama la greu , dar in pregatirea pentru procese sta cam defectuos . Deci daca se va scoate taxa va stabili senatul nu Urban . El doar o sa spuna vedeti ce am facut eu ... Am scos taxa .
                    Cu totii stim reputatia lui Urban dar macar acum sa speram ca va cistiga procesul cu statul si va scoate taxa de poluare ca stiti cum se zice "ai ghinion dar... Nu poti avea ghinoin la nesfirsit" Pe mine ma intereseaza sa fie scoasa odata si gata...Mai putin cine o scoate

                    Comment


                    • Taxa auto pentru masinile noi are zilele numarate

                      Comment


                      • Acum 10 min a anuntat Tariceanu la tv ca in maxim 10 zile taxa va fi scosa,probabil pt 6 luni.
                        Sper ca am inteles bine.Bou' asta a ajuns sa se contrazica singur.Ne explica acum,ca strainii se bucura sa scape de rable,etc,etc...Continuarea o stiti si voi.
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • Asa este.De la ora 16:00 stau cu ochii pe televizor,pe diferite canale.
                          Primul ministru este penibil.Imi amintesc cum pleda pentru taxa acum 6-7 luni,cum ca,,.... Cum ca,... .Si el si Vosganian.Criza financiara si-a aratat coltii din primavara.Ei acum se trezesc.Sa le fie... .Am toate motivele sa fiu suparat: am dat 15 milioane taxa de poluare pe masina noua de productie interna.Rusine lor. Bafta tuturor !

                          Comment


                          • Am auzit si eu la tv , era tariceanu in exclusivitate , zicea ca va scoate taxa temporat pt masinile noi..Si le va reduce taxa pt masinile SH , import.
                            A mai zis ca daca merg bine vanzarile de masini noi cu programu rabla va mai prelungi cu vro 3-4 luni
                            mana in mana cu astia de la ford , dacia , fiat etc.
                            acuma sper sa scada mai mult taxa pt masinile de afara.
                            de cand astept sa fug sa`mi aduc un "ursuletz"

                            Comment


                            • Da, au spus ca taxa de poluare o sa fie suspendata pe durata de 6 luni, dar va fi valabil numai pentru autoturismele noi si numai in cazul in care va fi de acord si Comisia Europeana (sa nu se considere ajutor de stat).

                              Comment


                              • Daca e electorala,o sa-i doara la 1 metru de fund de UE.
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google