Taxa de prima inmatriculare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In aceasta seara/noapte (orele 23) primul-ministru a declarat la B1 TV ca luna aceasta se va discuta in guvern despre taxa, dar se are in vedere tot o varianta prin care sa se protejeze economia, insa se gandeste la o solutie pentru cei pe care i-au "surprins" triplarea taxei cu masini aduse si neinscrise din cauza ca nu au mai putut face programari la RAR in timp util pentru a plati vechea taxa.

    Comment


    • iar se modifica taxa
      cica sar putea si banii celor care au platito triplata
      daca revine cum a fost..........chiar dacia o va duce rau
      sigpic Alexandria

      Comment


      • azi dimineata speculau la radio ca se va reduce cu 33%, deci nu va fi de 3 ori taxa initiala, ci doar de 2 ori...intr-adevar au cam bagat-o pe maneca renou/dacia daca se reduce taxa...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Si noi o bagam pe maneca dat fiindca la ce mentalitate e la noi o sa umplem tara de "ursuleti, iepuarsi, caluti" si alte cazane de firma. Macar de s-ar lua SH-uri de maxim 5 ani vechime dar ma indoiesc. O sa ajungem mai rau ca bulgarii
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • am auzit si eu ca s-ar fii schimbat de ieri parca .. un prieten trebe sa plateasca pe un vectra coaja din 97 4300 de euro acum doar 1380 ..
            Its just a car ...

            Comment


            • poate 2760, eu am inteles ca s-a redus cu 33%, nu la 33% din cat e acum...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • ref.taxa de poluare

                Rog "legiuitorii" forumului sa ma lamureasca: cumparat mcv 1,6 , iulie 2008,platit taxa 1500 roni.Pot sa sper la o restituire a taxei ??? Ca tare as avea nevoie de acei bani.
                Cu multumiri.

                Comment


                • nu
                  banii se dau inapoi doar celor care au luat masina sh inainte de 25 decembrie si au inscriso dupa acea data
                  de masini noi...............nimic
                  sigpic Alexandria

                  Comment


                  • .......inainte de 15 decembrie nu 25 decembrie si s-a redus cu o treime adica cu 33%.....

                    Comment


                    • am gresit 15
                      Last edited by cristy plus; 19 February 2009, 18:56.
                      sigpic Alexandria

                      Comment


                      • deci la o dacie noua se mai plateste taxa de inmatriculare ? ca eu nu am inteles mai nimic ... taxa de poluare ? sau ce dracu ca sunt la limita cu banii

                        Comment


                        • La auto noi nu se plateste taxa de poluare.De la anul s-ar putea s-o bage anual,de platit pt toti.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • asa este am auzit si eu ca nu se restituie la masinile noi doar la junghiurile pina in 15 dec ,am fost si eu la rutiera sa ma interesez
                            sigpic

                            Comment


                            • Cei care au platit la logan taxa de prima inmatriculare au reusit cineva sa primeasca bani inapoi daca sa judecat cu statul?

                              Comment


                              • Pentru logan inmatriculat acum nu se mai plateste acea taxa. Insa vreau sa va intreb daca eu am platit taxa de poluare anul trecut prin septermbrie pt un logan nou am vreo sansa sa-mi vad banii inapoi?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google