Taxa de prima inmatriculare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • primul calculator automat al timbrului de mediu 2013.....

    ATENTIE ! ATENTIE ! ATENTIE !

    R E C O M A N D A R E

    PENTRU UN CALCUL CAT MAI USOR , .....FARA DURERI DE CAP, INIMA SAU ALTE ORGANE INTERNE ...LUATI LOC CONFORTABIL IN FOTOLIU SI RUGATI O PERSOANA APROPIATA SA VA CALCULEZE NOUA TAXA ............

    S U C C E S !

    *******.ro

    am vrut sa postez direct linkul dar observ ca nu reusesc...calculatorul il puteti gasi pe
    *******
    Last edited by adonis33; 24 January 2013, 21:43. Reason: Automerged Doublepost
    "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

    Comment


    • Inainte sa copii adresa link-ului da un delete la http-ul ala care iti apare initial.

      Comment


      • Originally posted by raduprov View Post
        salutare baieti
        aveti idee masinile cu volan pe dreapta se mai pot inmatricula in romania ?
        aveti careva un raspuns la intrebarea mea ?
        Its just a car ...

        Comment


        • il puteti gasi calculatorul pe patrutuning punctro.
          *******.ro/calculator-timbru-mediu-2013

          n-am nimic de zis dar dao in masa de treaba informatia trebuie sa circule

          crezi ca daca filtrezi nu stiu ce site-uri pe forumul asta , aici sunt informatii pe spranceana si toate utile ?

          Poate, baieti, pe tuning or fi reusit sa determine un calcul aproximativ cu valorile reale ale taxei de timbru dracesc.

          Sa nu mai zic ca pe forumul asta nu a existat niciodata un astfel de calculator, ca doar nu toti suntem fani Dacia si avem doar masini Dacia-Renault.

          Daca administratori cenzureaza informatia proasta poate ca ar fi trebuit ca primul calculator al taxei de mediu sa fie aici .
          Aceasta taxa a lovit cel mai mult in utilizatori de Dacia LOGAN fabricate inainte de 2007 si ca atare noi eram cei mai interesati de un astfel de calculator !
          Last edited by adonis33; 24 January 2013, 22:23. Reason: Automerged Doublepost
          "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

          Comment


          • Originally posted by 827sam View Post
            Nu mai subscrie, eu nu cred ca esti/sunteti atat de inconstienti incat sa iti risti viata pentru 1500 de euro ...
            In ROmania mori si in tab.guvernantii ne fac sa mergem si calare pe dinamita.si eu eram anti Bg.acum am sa-mi cumar o utilitara pe bg doar ca sa nu dau bani guvernantilor.tot ce voi face de acum inainte e sa cayt orice solutie sa nu mai d au un leu statului roman.
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • Originally posted by raduprov View Post
              aveti careva un raspuns la intrebarea mea ?
              Fara nici o problema daca corespunde din punct de vedere tehnic (sa treaca ITPul).

              Ca o completare, nu stiu daca s-a mai spus pana acum pe topic:
              "- noiembrie 2008 : Presedintele Basescu propune, in cursul unei vizite la Dacia, ca masinile noi sa fie scutite de taxa auto. In aceeasi luna, Guvernul a aprobat exceptarea (pana la final de 2009) de la plata taxei a masinilor noi Euro 4 cu motor de sub 2000 cmc.", deci cele inmatriculate in decembrie 2008 Euro 4-5 cu motor sub 2000 cm, au fost scutite de taxa.
              Last edited by B 96 NLD; 25 January 2013, 11:33. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic

              Comment


              • Asa e, a existat o perioada de scutire pentru masinile noi cu motor mai mic de 2000 cc.
                Oricum, daca vanzatorul nu face dovada platii taxei de prima inmatriculare si nu se dovedeste ca nu s-a recuperat in instanta acea taxa, cumparatorul ar face un gest sanatos, anume sa isi caute alta masina.

                Comment


                • Da, eu nu am platit taxa de prima inmatriculare. Daca bine imi amintesc, scutirea a intrat in vigoare cu 15 dec. iar eu am stat cateva zile, fara sa inmatriculez masina, dupa ce imi expirase "circulatia provizorie", respectiv numerele rosii.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Voi sunteti norocosi, pentru ca probabil masina este inscrisa pe numele vostru, dar daca masina a fost de exemplu inmatriculata pe 30.12.2008 si este in Leasing?
                    sigpic

                    Comment


                    • " Pentru masinile E3, E4, E5 operatiunea de trecere in cartea masinii a emisiilor de CO2 costa 50 lei si se poate face la orice sediu RAR in urma programarii " cica
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • 50 de lei nu-s o avere, dar vremea pierduta pe acolo te face sa te-ntrebi de ce naiba n-au trecut emisiile alea din start, dar tot era un certificat european de conformitate valabil cand s-a facut CIV-ul. Probabil ca nu s-au gandit ca vor aparea capete luminate care sa introduca taxe ce au in formula de calcul si noxele astea.

                        Comment


                        • La mine, E4 din 2008 este trecut pe CIV, emisia de CO2; 170g/km.
                          Last edited by IancuMIC; 25 January 2013, 13:21.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Daca n-ai platit taxa vei plati ~800 euro.
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • N-am platit taxa; ar trebui sa platesc?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Originally posted by IancuMIC View Post
                                La mine, E4 din 2008 este trecut pe CIV, emisia de CO2; 170g/km.
                                Eu la skoda E4 nu am trecuta emisia asta..la ce pozitie din CIV e trecuta?
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google