Taxa de prima inmatriculare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Am inteles eu gresit? La o masina non-euro >15 ani sa zicem, imi calculez taxa dupa care aplic reducere de 95%? Hmmmmmmmmmm
    numar secundele

    Comment


    • #92
      Eu tot ce am inteles e ca pe moment nu mai e convenabil sa iti iei masina noua (aici ma refer numai din punctul de vedere al taxei )
      E o varza totala in tara asta, nu stiu cum sa-si mai traga bani.


      @Spike.. ok sunt de acord cu tine, vin alegerile, si ii schimbam pe astia... si cei ce vor veni cu ce vor fi diferiti? In romania nu stiu daca investeste cineva, toti sunt pentru ei, cel putin asa vad eu la varsta mea, si sincer vreau sa nu am dreptate
      Don't touch! Never ever steal
      Unless you're in for the kill

      Comment


      • #93
        @Vicol Gabriel
        mi-a placut aia cu tara lu Spaga Voda)......n-o stiam....
        oricum aici se fac bani numai din marlanii.....

        @Sp!ke
        tre s-o zic insa ca sunt multi romani prosti......cu parere de rau.
        Si la alegeri ce-o sa faci?cu cine-o sa votezi?)....Sunt aceeasi baieti,care se ruleaza intre ei.....cum zice un spot publicitar;)....nici nu ma mai deranjez sa ma mai duc la vot.....m-a prostit odata Baselu, da' eram si eu amator in ale politicii....da' acu m-am convins si-am terminat cu votarea.....waste of my precious time!
        Mai e mult pana departe!

        Comment


        • #94
          @Vicol Gabriel. Nu e cazul sa fii sarcastic.
          @Golanu. E trist ca voi, astia mai tineri nu luati atitudine, eu unul nu disper, dimpotriva, sper.
          @Michee. E adevarat, multi sunt prosti, dar nu toti. Referitor la alegeri... stampila e la mine, chiar daca se mai fura voturi.

          Comment


          • #95
            Pe mine unul noua formula a taxei nu face decat sa ma bucure. Probabil in viitorul apropiat imi voi aduce un ursulet dopat pentru fun la pret de Dacia 1310 si o taxa de tot rasul.
            numar secundele

            Comment


            • #96
              Ne intoarcem in anii 90 cand tara era plina de Trabant-uri , Wartburg-uri , Renault 18 si Ford Sierra aduse de la nemti ca ei si asa nu mai aveau ce sa faca cu ele.UE este multumita pt ca inca odata ii vom scapa de fiarele vechi.
              Oricine vine la putere sunt servitorii Fratilor mai Mari de la Bruxelles.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #97
                Eu cred ca niciuna din masinile enumerate de tine nu va avea succes la import. Eu cred ca se vor aduce foarte mult Golf 3, Bmw pisicuta (e36), Opel astra, vectra si asa mai departe.

                Parca suna totusi mai bine decat Daciile daramate pe care le vedem pe sosea.
                numar secundele

                Comment


                • #98
                  @ Spike da, ar trebui ca cei tineri sa ia atitudine, dar numa din cati stiu eu sunt multi care vor sa plece din tara, si pe multi deja nu ii mai intereseaza. eh deja sunt OFF TOPIC destul de tare asa ca ma opresc
                  Don't touch! Never ever steal
                  Unless you're in for the kill

                  Comment


                  • #99
                    sa vedeti ce o sa scada acum vanzarile la masinile noi! o sa vina masini de cativa ani euro 4 la care se plateste mai putin!
                    Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                    Comment


                    • Originally posted by Marius View Post
                      Eu cred ca niciuna din masinile enumerate de tine nu va avea succes la import. Eu cred ca se vor aduce foarte mult Golf 3, Bmw pisicuta (e36), Opel astra, vectra si asa mai departe. .
                      Eu am dat exemple de rable,nu am zis ca neaparat aceste modele vor fi la noi in tara,95% cred ca nici nu mai exista.N-o lua ad literam.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • eu vreau un golf 1 non euro si sa ii bag pacura in loc de motorina
                        ce guvern cretin condusi de cretini sa dublezi taxa de prima ******** si la un cotetz non euro sa o micsorezi huaaaaaaaaaaaaaaaa tariceanu si huaaaaaaaaaa varujan
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by boris View Post
                          eu vreau un golf 1 non euro si sa ii bag pacura in loc de motorina
                          ce guvern cretin condusi de cretini sa dublezi taxa de prima ******** si la un cotetz non euro sa o micsorezi huaaaaaaaaaaaaaaaa tariceanu si huaaaaaaaaaa varujan
                          ! siroB,droca eD

                          Comment


                          • eu am terminat cu inmatricularea .. spre bulanul meu a venit foarte repede cartea de identitate ... ma costat 168 euro pentru dieselul meu ... multa bafta la restu care trebuie sa inmatriculeze , sper sa prindeti cu taxa asta mica
                            For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

                            Comment


                            • Bravo tie,dormi linistit.O sa fie cozi la inmatriculare pana in iulie.
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • Din ce data intra in vigoare noua modalitate de calcul?
                                numar secundele

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google