Taxa de prima inmatriculare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut se plateste taxa de inmatriculare la logan.. cu stima

    Comment


    • cred ca cu scarba se plateste nu cu stima
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • Salut, stie cineva daca montez Xenon pe Logan, lumineaza disipat.. astept rasuns cu stima.

        Comment


        • cred ca ar fi cazul sa citesti un pic regulamentul inainte sa mai postezi ... cu stima .

          Originally posted by mihai.85 View Post
          Salut. Am si eu o intrebare: am luat un Logan in leasing, iar ieri mi-au venit numerele permanente(negre)+talonul. Am observat ca pe talon scrie data urmatoarei revizii, dar din cate stiam eu trebuia sa fie si o stampila langa data respectiva. Care e procedura? Trebuie sa ma duc undeva anume pt viza respectiva sau pot sa circul asa?
          poate data urmatoarei inspectii tehnice, nu revizii .
          Daca este imprimat , nu trebuie neaparat stampila.Stampila si timbru se pune cand se face ITP la o statie si se scrie cu pixu pe talon .
          Last edited by Cristi_Xp; 17 April 2011, 17:01. Reason: Automerged Doublepost
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • Originally posted by CataLiNNN View Post
            (...) te duci cu cele rosii si iti dau banii inapoi pe ele,asta daca nu vrei sa le pastrezi.
            N-am stiut treaba asta, masina mea este achizitionata in 2008, mai merge acum sa-mi iau banii inapoi pe numerele rosii? si daca da unde anume trebuie sa merg?

            Comment


            • nu stiu daca mai poti returna acum numerele! cert este ca eu am lasat numerele rosii cand am ridicat pe cele permanente (asta in 2007) la acelasi ghiseu si am primit o suma mica, 20-30 ron daca nu ma insel!

              Comment


              • Birul iobagului catre boieri

                Buna seara, vreau sa stiu daca a inmatriculat cineva recent luna asta vreun autoturism Dacia Logan 1,6 MPI, si cat a costat, eventual toate cheltuielile pe care le-a facut.Imi cer scuze ca deranjez cu o asmenea intrebare dar, trebuie sa stiu cat de cayt, pt ca trebuie sa fac niste imprumuturi si sa platesc cu "drag" acestei dictaturi de boieri portocalii.Va multumesc

                Comment


                • pt un logan 16mpi 2011 se plateste taxa de prima inmatriculare?

                  Comment


                  • pentru euro 5 e si 1600 cc in jur 220 euro. adica 218, 14 si trei fartale...cauta un calculator de taxe si asa iese.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • Originally posted by Petrubt View Post
                      Buna seara, vreau sa stiu daca a inmatriculat cineva recent luna asta vreun autoturism Dacia Logan 1,6 MPI, si cat a costat, eventual toate cheltuielile pe care le-a facut.Imi cer scuze ca deranjez cu o asmenea intrebare dar, trebuie sa stiu cat de cayt, pt ca trebuie sa fac niste imprumuturi si sa platesc cu "drag" acestei dictaturi de boieri portocalii.Va multumesc
                      Deci azi 16.06.2011 am platit taxa de inmatriculare pt Dacia Logan 1,6 mpi - 1129 lei+54 lei la taxe si impozite+ asigurari s.a.m.d. sunt extrem de nervos sa mai spun si alte taxe, dar oricum pt cei ce vor un logan nou sa aveti la voi in jur de 1700 lei si muuulta rabdare

                      Am uitat sa specific ca masina mea are norma de poluare euro 4, oricum noua fiind nu polueaza asa de mult ca o rabla adusa din afara, chiar daca e fabricata si in 2002, si nici siguranta d.p.d.v. tehnic, dar na am ajuns sa fim iobagii pdl-ului si trebuie sa platim biruri cat mai multe posibil.
                      Last edited by Petrubt; 16 June 2011, 21:55. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Dar rahatu asta de taxa se plateste si la loganurile sh ? ori daca e deja inmatriculata masina, se poate reinmatricula fara taxa ?
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Daca e taxa de PRIMA inmatriculare, ce zici, se plateste daca o RE inmatriculezi ?
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • Adio inmatriculari in Bulgaria!?

                            Nu stiu daca asta e topicul cel mai potrivit...Dar sunt destule unde subiectele se mai incaleca, asa ca, ia cititi aici. Deci se duce si treaba cu inmatricularile la bulgari. Asa ca nu ma mai mir ca atatea masini inmatriculate in Bulgaria au pe geamuri anuntul "de vanzare"! Devine lux sa ai masina!
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • salut tuturor!am si eu o intrebare si as fi recunoscator oricui ma lamureste,anume ca mi-am inmatriculat loganul in 2008 si am platit o taxa aberanta pt o masina noua de productie interna.si acum intrebarea e ca am vreo sansa sau ma includ sa imi recuperez taxa sau cel putin o parte din ea.raspunsul lor la intrebarea ca de ce e asa mare taxa a fost ca masina e noua si are durata de "viata"mai lunga

                              Comment


                              • eu am avut-o inmatriculata in romania,apoi a trebuit sa o inmatroculez in spania,daca vreau sa o inmatriculez iar in romania ,mai platec taxa?am platit-o la prima inmatroculare in romania ,deasemenea in spania.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google