Amenda Pt Parcarea Pers Cu Handicap

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    nu are ce sa ii mai faca la amenda ,a semnat si nu a avut nici o obiectiune,asa ca sigur numai are ce sa ii mai faca...

    Comment


    • #32
      ba da , doar sa o plateasca.
      pe viitor fi mai atent , pe foame asta , orice greseala se taxeaza

      Comment


      • #33
        Bravo Politia Romana. Numai asa scapa Romania de toti smecherii ce nu respecta regulile. Nu-i suport pe aia ce parciaza pe locurile marcate pt persoane cu handicap. Bine fa face. Eu ti-as fi dat 1000 lei, si ti-as fi luat si permisul sa te inveti minte. Asa sunt romanii comozi de ce sa o parchezi mai departe si sa mergi pe jos atata drum. Unii ar fi in stare sa intre cu ea in magazin. Credeti-ma, masina mea nu a stat niciodata pe un asemenea loc, chiar daca trebuia sa o duc mult mai departe. Rusine domnule "FFP". Rusine tuturor celor practica asemenea lucruri. De ce nu sunteti corecti si respectati pe semenii nostrii ce au cu adevarat probleme.

        Si in final, in loc de la multi ani, tuturor ce parcati pe asemenea locuri, va doresc ca pe viitor sa aveti dreptul cu adevarat sa parcati pe asemenea locuri, ca sa vedeti ce inseamna sa mergeti in carucior si sa nu aveti loc de paracre.

        In Canada,de ex. te arde imediat daca incalci asemenea lucru.

        Inca o data RUSINE.

        Comment


        • #34
          incearca sa contesti dar pe viitor nu mai parcha acolo. cum scrie si in poza
          Attached Files
          sigpic #

          Comment


          • #35
            daca ai semnat insemna ca ai fost de acord cu ce articole a scris el acolo. poti face contestatie, ai sanse sa castigi.
            in alta ordine de idei, domnu' ffp, daca mai vad vreo jignire la adresa unui user iti dau la fundulet.
            nici eu nu sunt de acord cu ce ai facut iar raspunsurile altor useri care te acuza sunt cat de cat justificate. nici mie nu-mi plac deloc soferii indisciplinati in trafic.
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • #36
              dar de moment ce nu aveai motorul oprit nu parcasei nicaieri.. sau da? e parcarea interzisa sau stationarea.. sau ambele..? am impresia ca nu ti-ai dat seama ca tocmai te aflai pe un loc pt persoane H..
              si da e bine sa faci contestatie indiferent ce contraventie ai fi savarsit, daca ea nu a fost aplicata corespunzator, mai dai in colo de militieni japcangii , rolul lor e sa stea pe strazi nu in parcari la supermarketuri
              Last edited by floriche; 31 December 2010, 00:13.

              Comment


              • #37
                Ca de obicei, politistul roman habar nu are sa scrie 2 boabe.

                Si tot ca de obicei, romanasul nostru sare de c.ur pana la tavan cand este apostrofat de colegii lui...

                Pariu ca si daca iti scria politistul amenda corect, tu tot revoltat erai?

                De ce nu accepti mustrarile colegilor tai, de ce nu-ti ceri scuze public, la fel cum ceri sfaturi?
                Suntem buni doar daca iti dam sfaturi? Cand te apostrofam nitel, prieteneste, nu suntem buni? Atunci ia-ti zborul mai vere, nu avem nevoie de cocalari printre noi.



                Si ca de incheiere: am foarte multa experienta cu amenzile contestate, nu sunt usa de biserica (amenzile mele se refera la viteza si la zgomotul excesiv al tobei) si ti-as putea da multe sfaturi, insa atitudinea ta lasa mult de dorit.


                Doar nu te asteptai sa te felicite cineva ca ai parcat pe un loc rezervat persoanelor cu dizabilitati?

                PS: printre noi se afla si asemenea persoane, membri respectabili ai acestei comunitati, sa nu fim lipsiti de respect fata de dumnealor. Eu iti propun sa iei vacanta, undeva in jungla, cu maimutele, poate acolo inveti ceva, ca de la noi nu prea vrei!
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #38
                  Ca sa incheiem pe subiect: articolul de Lege este incadrat gresit pe PV. Poti face contestatie fara probleme. Politia Romana ar trebui sa invete sa aplice Legea si in al doilea rand sa fie acolo unde este mai important: Pe strazi si in intersectii.

                  Aici inchidem ca altfel luam premiu "Nobel" pentru moralitate.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google