Drpiv

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Drpiv

    O intrebare care am intalnito pe site-ul politiei si l-am luat pe fiecare si nu au fost bune


    http://img819.imageshack.us/img819/5205/kig.png

  • #2
    A si B ........


    asa ca mai pune mana pe carte si pe chestionare

    Comment


    • #3
      da asa e ;A SI B ...ia cartea langa tine ,si cand gasesti unele intrebari dastea stupide ,dute la capitolol de unde vine intrebarea si gasesti acolo rasp...

      Comment


      • #4
        m-am uitat pe site asta si nu eram sigur

        http://img819.imageshack.us/img819/5205/kig.png

        Comment


        • #5
          saitu e ff bun,eu categoria B si C de pe sait l-am luat ,dar cat E nu sunt intrebari....asa ca iei cartea langa pc si faci intrebari pe drpciv,pentru ca sunt intrebarile de la politie....

          Comment


          • #6
            Eu am avut-o la sala si imi aduc aminte ca am dat si am pus B !

            Comment


            • #7
              Originally posted by alex.barlad View Post
              O intrebare care am intalnito pe site-ul politiei si l-am luat pe fiecare si nu au fost bune
              m-am uitat pe site asta si nu eram sigur

              http://www.autozzap.ro/chestionare-a...ebare-413.html
              )........baga mare la chestionare... te blochezi dai raspund mai tarziu...

              Comment


              • #8
                Doar B.
                A nu are cum sa fie pentru ca in afara localitatilor se circula cu 90, 100 si 130 km (pe drumuri nationale/judetene/comunale, europene, autostrazi) iar reglementarile cu privire la circularea in conditii de vizibilitate redusa si/sau terenul de rulare nu specifica in clar o limita de viteza.
                Ar mai putea fi C pentru ca esti in afara localitatii dar nu se specifica unde...

                Comment


                • #9
                  Din cate stiu eu, si din cate am invatat la legislatie, chiar daca se circula cu 90 in afara, cand sunt conditii meteo nefavorabile, se merge cu o viteza ce permite efectuarea oricarei manevre in siguranta, dar nu mai mult de 50km/h in afara si 30km/h in localitate.
                  Cumpar volan de Duster

                  Comment


                  • #10
                    Art. 123
                    Conducatorul de vehicul este obligat sa circule cu o viteza care sa nu depaseasca 30 km/h în localitati sau 50 km/h în afara localitatilor, în urmatoarele situatii:

                    f)când partea carosabila este acoperita cu polei, gheata, zapada batatorita, mâzga sau piatra cubica umeda;

                    +
                    § 5. Viteza şi distanţa dintre vehicule

                    Art.48. - Conducătorul de vehicul trebuie să respecte regimul legal de viteză şi să o adapteze în funcţie de condiţiile de drum, astfel încât să poată efectua orice manevră în condiţii de siguranţă.

                    Comment


                    • #11
                      Alex vreau si eu link, cineva din familie da examen luna asta, nu ma descurc deloc cu site ul ala.Trebuie facut cont sau cum?

                      Comment


                      • #12
                        Trebuie sa folosesti neaparat Internet Explorer, si da..trebuie cont.
                        Cumpar volan de Duster

                        Comment


                        • #13
                          Acuma ai la dispozitie site-ul politiei sa faci chestionare nu ca inainte cand nu se dadea pe calculator examenul!

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google