Cati Ani De Permis Trebuie Sa Ai Ca Sa Poti Fi Taximetrist

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Va spun eu ca am atestat de taximetrist...Iti trebuia varsta minima implinita de 21 de ani si 2 ani vechime pe permis categoria B.Fara doar si poate asta e cerinta pentru a putea lua un atestat de transport persoane in regim de taxi.Daca vreti sa va gonvingeti intrati la arr pe pagina sau pe fati.

    Comment


    • #32
      Da, acuma trebuie sa ai permis doar de 2 ani, in primavara au aparut modificarile la legea taximetriei.

      Comment


      • #33
        Eu zic ca sunt modificarile legii 265 de anul trevut in ianuarie:-)

        Comment


        • #34
          Salut

          Daca am permis de nici 1 an dar am toate categoriile inclusiv D mai trebuie sa am acei 2 ani pt B sau acel 1 an vechime pt C ? Stie cineva ? am cautat pe net si nu am gasit nicaeri . Mersi mult

          Comment


          • #35
            Da, am eu 1 an jumate de B, pana nu am minim 21 de ani degeaba. Se cer 21 de ani varsta minima si 2 ani de B (in cazul meu). Eu la 21 o sa am deja 3 ani de B.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • #36
              Buna seara

              Originally posted by Miky 48 View Post
              Da, acuma trebuie sa ai permis doar de 2 ani, in primavara au aparut modificarile la legea taximetriei.
              Ok, asta este mesaj din 2009, vreau si eu sa stiu, acum ca suntem in 2011 (si la noi legea se schmba dupa cum bate vantul) mai e valabila treaba cu vechimea cat. B de 2 ani? Sau s-a revenit la 3, ca eu am permisul de 2 ani si jumatate.
              Pe site-ul autogeneral S.A. a ramas treaba cum ca ar fi 2 ani vechimea.

              Si puteti sa-mi recomandati o scoala de soferi, buna, in bucuresti, la care sa merg sa urmez cursul? Sau la pentru un atestat nu conteaza, merg toate...

              Multumesc.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google